Cici Katibem

8,52

( 10 kişi yorum yaptı )

Cici Katibem

Sinema Filmi

1960

Künye

Yönetmen Arşavir Alyanak
Senaryo
Yapımcı Şahan Haki
Görüntü Yönetmeni Memduh Yükman
Süre 86 dk
Tür Duygusal, Komedi
Özellikler Siyah Beyaz
Ülke Türkiye
Etiketler Baskın, Cici , Çapkınlık, Dans, İzmir, Daha Fazlası

Ekip

Kurgu Turgut İnangiray (Kurgu)
Yapım Ekibi Semih Sarıoğlu (Yapım Amiri)
Yönetmen Ekibi Mehmet Aslan (Reji Ekibi)
Post-Prodüksiyon Sezai Elmaskaya (Negatif Kurgu)
Hilmi Başcan (Laboratuar Şefi)
Erdoğan Dolapçı (Laboratuar)
Hayati Akbulut (Laboratuar)
Yılmaz Erman (Laboratuar)
Ses Ekibi Yorgo İlyadis (Ses Kayıt)
Turgut İnangiray (Senkron)

Firmalar

Melek Film (Yapım)
Erman Film (Film Hazırlık)

Son Yorumlar (10)

TubaArtan avatar TubaArtan 16 Ağustos 2017 22:16:40

"Twist Twist" ahaha :) bu sahnelerde gerçekten çok güldüm 60'lı yıllarda bu dans revaçta olduğundan sanırım "Tatlı meleğim" de böyle sahneler yoktu orada da hippi sahnelerinde çok gülmüştüm..

benimsinema avatar benimsinema 28 Mayıs 2013 11:57:38

8

güzel eglenceli bir film....türkan sorayin onyadigi tatli melegim filmiyle karsilastirmak gerekir mi bilmiyorum ama, türkan sorayin ki daha iyi ve güzel, belkide o filmi daha cok izledigimden dolayidir...bu filmdede zaten bazi sahneler digerinden far kli.... bir katibenin cirkinlikten nasil güzellestigini anlatan bir film :)

SendenBaşka avatar SendenBaşka 30 Kasım 2012 23:19:13

9

Cici mi cici bir film ,komik diyaloglar var. Komedi olduğunu düşünmesem katibelerin gördüğü muamele kafamın tasını attırabilirdi ya neyse :)

kariz_ma_35 avatar kariz_ma_35 09 Ocak 2012 00:42:01

10

Aynı şirkette ortak olan ve oldukça çapkın olan iki arkadaşın eğlenceli yaşamını yansıtmış oldukça neşeli matrak bir film. "Ruhsar" Fatma Girik iş arayan katibe bir kızdır gazeteden bulduğu iş müracatında. Oldukça güzelleri alan "Fikre t" Orhan Günşiray ile "Cemil" Suphi Kaner. Odalarına devamlı kızları çağırırlar amaçları kızlarla hoşça vakit geçirmektir. Cemil'in karısı "Leman" Serpil Gül ve kaynanası "Zehra" Mualla Sürer devamlı Cemil'in işyerine baskın yaparlar. İkiside devamlı Ruhsar'ın peşinde dolanırlar. Ruhsar'da iyice kıskandırmak için teyzesinin oğlu "Erol" Suphi Tekniker ile işbirliği yapar. Bir süre onun nişanlısı rolünü oynar. Düğüm sonradan çözülür Ruhsar, Fikret ile Cemil karısı Leman'a döner. Çok matrak eğlenceli bir film. Özellikle Orhan Günşiray ve Suphi Kaner iyi bir uyum sağlamış. Filmdeki dans figürleri filmin akışına uyum sağlamış. Orhan Günşiray'n her zaman izlenebilecek filmlerinden..

kartal tibet tutkunu avatar kartal tibet tutkunu 09 Ekim 2011 20:40:10

10

Ruhsar Fatma GİRİK Annesi ve kuzeni ile birlikte kıt kanat bi şekilde bir kenar mahallesin'de yaşamaktadır. Önceleri çirkin ve pasaklı bir kız gibi de yaşam sürdüren Ruhsar yeni bir işe de başlayarak büyükte bir değişimin içinde kendini buluverir. Mü kemmel bir katibe haline gelerek patronlarını kendisini de aşk etmesi pekte uzun sürmez.. Konsept olarak güzel de bir film olup, daha sonraki yıllarda pek çok benzeri film çekilmiş olması da ne denli de bunu doğrulamaktadır...

yalnızlar_rıhtımı avatar yalnızlar_rıhtımı 27 Şubat 2009 21:25:02

.ok başarılı bir yapım fatma giriğin kendini değiştirerek çok güzel hale geldiği aşk dolu bir film.gerçekten de orhan günşiray ve fatma girik birbirlerine çok yakışıyorlar bu ikili oldu mu o film mutlaka izlenmelidir.

Yandex.Metrica