Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Histeri (The Children)

Histeri

7,95

(4 kişi yorum yaptı)

2012-07-31 16:31:59 31 Temmuz 2009 1 Saat 24 Dk Gerilim Korku Gerilim, Korku
IMAX 2d 2d

Yönetmen: Tom Shankland Tom Shankland

Ülke: ingiltere

Gişe: 42.664

Oyuncular: Hannah Tointon, Rachel Shelley, Jeremy Sheffield, Stephen Campbell Moore, Eva Birthistle, Raffiella Brooks, Jake Hathaway Devamını Gör...

Konusu : Sen onları dünyaya getirirsin, onlar seni bu dünyadan koparırlar... Sakin bir Noel tatili, çocukların ailelerine karşı düşmanca tavırlarda bulunmasıyla korkunç bir hayatta kalma savaşına döner.buz prensesi

23 Ocak 2012 15:34

Konusu çok farklı değil,sonu daha farklı olsaydı daha iyiolabilirdi...

Cevap Yaz

canatan

9 Kasım 2009 10:44

Çocukların seyretmemesi gereken bir film.Histeri hastalığı zannedersem sinirsellikle ilgili hafızada gel git,hareketlerde tutarsızlık vs gibi.Aileleri hiçmi fark etmiyor çocukların bu rahatsızlıklarını.Film fena değil.

Cevap Yaz

BerKewell

11 Ağustos 2009 18:11

bende arkadaşıma katılıyorum iyişallah bu sefer olucak

Cevap Yaz

enigmacuture

1 Ağustos 2009 10:43

Konvansiyonel korku mitleri olan, kan emici, mutant yaratık, canavar ve seri katil gibi unsurların kullanılmadığı film, kişinin kendi dünyasında içselleştirdiği kaygıları temel alarak bir yerlere varmayı amaçlıyor. Çok küçük bir bütçe ile dar bir alanda çekildiği belli. Büyük bir stüdyo filmi ile karşılaşmıyoruz.

The children bir kış filmi. Kar, rüzgar, noel ve buz gibi soğuk temaların olduğu film, birbirinden sevimsiz 4 küçük çocuğun müsamere tadındaki görüntüleri ile başlıyor. Bu hava filmin ilk yarısına sirayet ediyor. Film bu nedenle başlarda oldukça sıkıcı ve boş.

Jartiyersiz dantelli çorabı, göbeğindeki dövmesi, süper minisi ile frikik vermeyi ihmal etmeyen kusursuz hatun Casey(Hannah Tointon), filme dekor gibi konmuş görünse de işlevselliği, müsamere olmaktan çıkan ve ölüm-kalım savaşına dönüşen filmin 2. yarısında ortaya çıkıyor. Sinema dünyasında genelde sunucu ve parti kızı olarak piyasada boy gösteren Hannah Tointon'un bu filmle şeytanın bacağını kıracağını düşünüyorum. Çünkü çok çok güzel ve çekici.

Yönetmen Tom Shankland'ın bu kez daha özgün bir film yaptığı söylenebilir. Çünkü eldeki malzeme çok az ve sınırlı. Bu da ister istemez izleyen de merak uyandırıyor. Film, çılgına dönen ve kendi ebeveylerini öldürmeye başlayan küçücük çocukların, filmin finalinde nasıl bir akibetle karşılaşacakları üzerine kurulu. Ancak bu düğüm bile tek başına filmi izlemek için yetiyor.

İngiliz korku ve gerilim sineması, iyi bir alternatif. Ancak sonu muamma bir şekilde biten the children, akabinde gelecek "The Children II' ye göz kırpıyor gibi. 

Cevap Yaz
Yandex.Metrica