Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Çalsın Sazlar Oynasın Kızlar / Oyna Kızım Oyna

Çalsın Sazlar Oynasın Kızlar / Oyna Kızım Oyna

8,26

(6 kişi yorum yaptı)

2012-07-31 16:31:59 1 Ocak 1970 Müzikal Komedi Müzikal, Komedi

Yönetmen: Lütfi Ö. Akad Lütfi Ö. Akad

Ülke: türkiye

Oyuncular: Gönül Yazar, Mualla Mukadder Atakan, Atıf Kaptan, Faik Coşkun, Fehmi Ege, Niyazi Vanlı, Osman Alyanak, Zeki Tüney, Feridun Karakaya, Gazanfer Özcan Devamını Gör...

Konusu : Kemal, Mehmet ve Ahmet adlı üç kardeşin komik maceralarını anlatan "Çalsın Sazlar Oynasın Kızlar (Oyna Kızım Oyna)" adlı bu film, o sıralar maddi sıkıntı çeten Akad'ın biraz daha fazla para kazanması, bir filmlik daha yönetmenlik parası alabilmesi için çevirtilmişti. Akad'a göre "kaşla göz arasında çırpıştırılan, iş yapsın diye çekilen" bu filmin çekimleri iki haftada tamamlanmış ve oldukça da ucuza çıkartılmıştı. Buna rağmen bu film iş yapan bir film ol-muştu.(Gülşah Nezaket Maraşlı) Arşt: yalçın özgülGöztepe

17 Kasım 2016 23:03

İsmini bildiğim lakin izlemediğim bir filmdi danslar türküler ve sahneler haricinde iyi bir film değildi. Konusu bile yok gibiydi sanırım Akad usta filmin rejisine ve senaryosuna filmi beğenmediği için ismini yazdırmadı herhalde. Filmin sırf gişe maddiyat kaygısıyla çekildiği fazlasıyla belli oluyor çok eski bir film olmasına rağmen görüntü kalitesi oldukça iyi filmin.

Cevap Yaz

sinemaseverim

31 Ocak 2015 11:20

Bu bir film değil, adeta bir oturak alemi. Bir buçuk saat, muhtelif tip, endam ve renkteki bir alay çıplak kadın, kameranın önünde kalça kıvırıp, göbek atmış, göğüs titretmiş… (“Lüks Koltuktaki Adam”, Sezai Solelli, Yıldız Mecmuası 30 Ocak 1957) Arşt: yalçın özgül

Cevap Yaz

mkurtsen

9 Şubat 2012 11:51

Filmin günümüze ulaşan kopyası Yönetmen Lütfi Akad'ın "Çalsın Sazlar Oynasın Kızlar" filmi ile Osman  Seden'in "Şehir Yıldızları" filminin birbirine eklenmiş hali. Ellili yılların Türk Sinemasını takip edenler hemen anlayacaklardır. 2 ayrı film birbirine eklenerek tek film haline getirilmiş.  2 ayrı kadro var.  1)Neriman Köksal-Nimet Alp-Bülent Oran  ve diğerleri  2)Eşref Kolçak-Deniz Tanyeli-Özcan Tekgül ve diğerleri. Bunada şükür diyelim, hiç değilse eksikte olsa 2 filmi birlikte izlemiş oluyoruz.

Cevap Yaz

MGUNAY

27 Ocak 2012 15:05

Yönetmenin Ömer Lütfü Akad olması şaşırtdı beni vasat konulu ama o zamanın dansözlerini ve türkücülerini sunan bir film.

Cevap Yaz

enigmacuture

1 Şubat 2009 19:00

filmde devleri görmek mümkün benim yorumum perihan altındağ sözeriye olacak. o kadar güzel söylüyor ki ona hayran olmamak elde değil. ama ne yazık kı artık taş plaklardan dinliyoruz.

Cevap Yaz

kamil zafer

25 Kasım 2007 06:05

 Kalabalık ve şöhretlerden oluşan jürisiyle ses,dans ve güzellik yarışması yapılırken buna komik öğeler katılmaya çalışılmış, tabiri caizse 40 yamalı bir bohça ama eski üstatları izleme imkanını sunduğu,40 ve yukarı yaştakilere nostalji yaşattığı içinse de kendisini izlettiren konservari bir film. 

 Jeneriğinde gördüğüm ilginçlikleride ileteyim;

 Prodüktör:İşgüzarın biri

 Foto        :Şipşakçılıktan yetişme

 Reji         :Heveslinin biri

Senaryo:Senaryo diye birşey yok.                                    25.11.07   Zafer ALGAN

Cevap Yaz
Yandex.Metrica