Toz Şeytanı

(Dust Devil)

Sinema Filmi

1992

Şekil değiştirebilen, bir seri katil gibi davranmasına rağmen gerçekte akıl ve mantıkla açıklanamaz bir zebani olan Toz Şeytanı, uzun uykusundan bir kez daha uyanmıştır ve yıllar önceki cinayetlerinin benzerlerini ıssız, kurak, ürkütücü coğrafyasında sürdürmektedir. Kurbanlarını, hayatta herşeyini yitirmiş ve boşluğa düşmüş insanlar arasından seçer. Kaderinde bir kırılma noktası yaratmak üzere kocasını terkedip yollara düşmüş genç ve güzel Wendy, bu müstekreh yaratık için biçilmiş kaftandır. Bu gizemli yabancıyı yol kenarında otostop yaparken görür ve aracına alır yalnız kadını. Ve sonra, tam da onunla konuşurken, onu tekrardan yolun kenarında, otostop yaparken görür... Ve...

Künye

Yönetmen Richard Stanley
Senaryo
Yapımcı Paul Trijbits , Stephen Woolley , Harvey Weinstein , Bob Weinstein
Müzik Simon Boswell
Görüntü Yönetmeni Steven Chivers
Süre 108 dk
Tür Gerilim, Gizem, Korku, Western
Özellikler Renkli
Ülke ABD

Oynayanlar

Robert John Burke Robert John Burke Dust Devil
Chelsea Field Chelsea Field Wendy Robinson
Zakes Mokae Zakes Mokae Ben Mukurob
John Matshikiza John Matshikiza Joe Niemand

Son Yorumlar (3)

Mansuryıldırım avatar Mansuryıldırım 04 Ocak 2016 04:58:55

7

Film her izleyişte ayrı bir keyif veren sinematoğrafik ilginç bir film afrikalı komserin kabusları toz şeytanın yakışıklı bir kovboy şeklinde otostop çekip hayatta hiç bir umudu kalmamış kurbanlarını vahşice öldürdüğü filmde felsefik sözler ırk ayrım ının tehlikesi hayvan hakları gibi önemli meselelerde alt metin olarak filme iyi yerleştirilmiş filmin müzikleride güzeldi robert john burke toz şeytanında çok iyiydi chelsea field wendy rolünde,zakes mokae komser ben mukurob rolünde ve büyücü rolünde köpeğiyle yaşayan john matshikiza joe niemand rolünde iyiydiler oyunculuklar genel olarak iyi ve filmi izleten bir yönüde iyi oyunculuklar wendy in kocasından kaçması kocasının onu bir kasabada araması başına gelen garip olaylar bay e filmine benziyor 1995 yapımı bay e filminin burdan esinlendiği belli çünkü burdaki sinema ve televizyon sahnelerine benzer sahneler bay e filminde de var richard stanley hem yönetmen olarak hemde senarist olarak yönetmen sineması yapmış yani yazmış yönetmiş kendi hikayesini anlatmış şeytanın teksas dan yani amerikadan gelmesi iyi adamların afrikalı olmasıda filmdeki güzel şeylerdi film daha çok gizem ağırlıklı bir film kısaca farklı ilginç bir korku gerilim izlemek isteyenler kaçırmasın.

mansuryıldırım avatar mansuryıldırım 20 Haziran 2015 18:26:02

7

Gerçekten güzel bir film afrikalı bir adamın çöllerdeki felsefik sözleri çok güzeldi içine şeytan girmiş adam rolünde robert john burke oscarlık oynamış türünün başarılı örneği olan film izlemeye değer iyi bir film.

gururalp avatar gururalp 12 Ağustos 2013 08:02:23

8

muhteşem film

Yandex.Metrica