Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Dünyanın Sonundaki Ev (A Home at the End of the World )enigmacuture

19 Haziran 2009 11:56

Bobby(Colin Farrell), çocukluk ve okul arkadaşı Jonathan(Dallas Roberts) ile esrar içerken, Jonathan"ın annesi Alice(Sissy Spacek)"nin odaya girmesi ile kısa süreli bir panik yaşayan ikili, kadının da oğlu ve oğlunun arkadaşı ile birlikte esrar partisine katılmasıyla rahat bir nefes alıyor. Hatta orta yaş bunalımı ve menepoz ile başa çıkmaya çalışan Alice, çocukları rahatsız etmemek adına odadan çıkmayı dahi teklif ediyor. Yeryüzünde bu denli yaşam serbestisi sunan bir ikinci kadın yoktur sanırım.

Bobby ile Jonathan"ın çocuk cahilliği ile aynı yatakta birbirlerine karşılıklı mastürbasyon yaparak boşalmaları ise akıl karıştırıcı. Ancak Bobby"nin çok ufak yaşlarda abisinin seks partneri ile yaptıklarını bizzat gördüğünü düşünürsek, Bobby seks konusunda pek de cahil sayılmaz.

Yıllar sonra biraraya gelen ve artık 20"li yaşlarda olan ikili, eski heyecanı bulmak adına bazı girişimlerde bulunuyorlar. Ancak Jonathan arsız bir eşcinsele, Bobby ise aklı karışık bir bireye dönüşmüş durumda. Hatta Jonathan sokakta tanıştığı adamları evine götürüp onlarla yatacak kadar da cüretkar.

Jonathanı"ın çılgın ve gizemli ev arkadaşı Clare(Robin Wright Penn), Bobby"yi fazla çekici buluyor ve onun fiziki görünüşünde de bazı değişiklikler yaparak adamı etkilemeye çalışıyor. Bunda başarılı da oluyor ve Bobby, bu kadınla ilk heteroseksüel seks deneyimini yaşıyor. Seksin de bir adım ötesine geçen ikilinin bir de bebekleri oluyor. Ancak Jonathan, Bobby ve Clare hiç ayrılmadığı için bebek üçünün bebeği gibi...

Uzak bir yera taşınan ve burda bebeği büyütmeye karar veren üçlü burada bir de cafe açıyor ancak feminen ve kıskanç davranan Jonathan pek mutlu değil. Bobby"nin hem Claire"yi hem de Annesi Alice"yi elinden aldığını düşünüyor. Filmin finaline doğru kasığında bir çürük beliren Jonathan"ın hastalanıp öleceği düşünülse de öyle olmuyor. Claire ise bebeği ile evden ayrılıyor ve iki eski aşık erkek yeni bir başlangıç için belki de yeni bir yol ayrıma giriyor...

Zor ve sürrealist bir film...

Cevap Yaz
Yandex.Metrica