Çil Horoz

8,07

( 2 kişi yorum yaptı )

Çil Horoz

Sinema Filmi

1987

Gecekonduda yaşayan üç kız kardeşin öyküsü. Kardeşlerden en büyüğü (Ayla Algan) evli, ortancası (Tuluğ Çizgen) ise dul ve mutsuz bir kadındır. Bir gençle ilişkisi olan en küçük kardeş (Hülya Avşar), dul ablasıyla dost hayatı yaşayan şoför Hasan'ın (Selçuk Özer) da kendisinde gözü vardır. Talihsiz kız, kaçtıkça Hasan üzerine gelir... Ayrıca babasının kocası da (Savaş Yurttaş) baldızını rahat bırakmaz. Fırsat buldukça saldırgan hareketlerini sürdürür. Şoför Hasan'ın niyeti ciddidir. Evlenmek ister. Ama dul abladan da bir türlü vazgeçmez.

Oynayanlar

Hülya Avşar Hülya Avşar Ayten
Selçuk Özer Selçuk Özer Şoför Hasan
Tuluğ Çizgen Tuluğ Çizgen Sultan
Ayla Algan Ayla Algan Sıdıka
Savaş Yurttaş Savaş Yurttaş Arif Enişte
Sedat Savtak Sedat Savtak Ahmet
Nuray İnal Nuray İnal
Erhan Yazıcıoğlu Erhan Yazıcıoğlu Selçuk Özer Seslendirmesi
Müdrike Coşansu Müdrike Coşansu Hülya Avşar Seslendirmesi
Murat Yıldız Murat Yıldız Sinemada İşeyen Çocuk
Nursel Yavaş Nursel Yavaş

Ekip

Kurgu Sedat Karadeniz (Kurgu)
Sanat Yönetmeni Arhan Kayar (Sanat Yönetmeni)

Firmalar

Murat Film (Yapım)

Son Yorumlar (2)

performer avatar performer 20 Nisan 2017 22:31:15

6

fena değil orta karar bir film. nedim otyam'ın güzel müziği bu film için fazla başarılı olmuş. gecekondu dünyasındaki gizli duygular anlatılmış. senaryo çok başarılı fakat oyunlardaki mizansenler eğreti duruyor.

Gasiyta avatar Gasiyta 12 Ekim 2016 12:28:39

Bu filme hiç yorum yok. Şaşırdım. Film çok kötü ondan mı acaba. Süreyya duru bu değil. Bence sadece o dönemin popüler oyuncusu olan hülya Avşar'ı kullanarak para kazanmak istemiş. Bu kadar kötü film yapmanın başka açıklaması yok bence. Kadro kötü ve kısıtlı. Hikaye basit. Mekanlar iç karartıcı. Malkoçoğlu, alageyik, bedrana, kara çarşaflı gelin, derya gülü ve fatmagül'ün suçu ne gibi mükemmel filmlere imza atan mükemmel yönetmen Süreyya duru'ya hiç yakışmadı.

Yandex.Metrica