Bugsy Malone

10,00

( 1 kişi yorum yaptı )

Bugsy Malone

(Bugsy Malone)

Sinema Filmi

1976

Bugsy Malone, New York'a hükmetmeye kararlı çok genç bir gangsterdir. Fakat normal mafya yöntemleri olan yumruk ve kurşun yerine Bugsy'nin kendi çocukça metodları vardır. Rakiplerine şekerleme atmak gibi.
Bir gün rakip çetenin makineli tüfek hızında şekerleme atabilen bir silah geliştirdiğini öğrenen Bugsy, karşılık olarak yüksek teknolojili bir tart fırlatıcı yaratır.Alan Parker'ın ilk uzun metraj yönetmenlik denemesi olan film, klasik gangster filmlerinin klişelerini, bir çocuğun gözünden ve çocukça alaylarla işliyor.

Künye

Yönetmen Alan Parker
Senaryo
Yapımcı Robert Stigwood , David Puttnam , Alan Marshall
Müzik Paul Williams , John Williams (I)
Görüntü Yönetmeni Michael Seresin , Peter Biziou
Süre 93 dk
Tür Aile, Komedi, Müzikal, Polisiye
Ülke Ingiltere

Oynayanlar

Scott Baio Scott Baio Bugsy Malone
Jodie Foster Jodie Foster Tallulah
Dexter Fletcher Dexter Fletcher Bebek Yüz
Phil Daniels Phil Daniels Waiter who spills spaghetti
Michael Jackson Michael Jackson Razamataz
John Rafter Lee John Rafter Lee Benny Lee
Jonathan Scott-Taylor Jonathan Scott-Taylor Muhabir

Son Yorumlar (1)

bltszlk avatar bltszlk 20 Kasım 2010 15:34:11

İlk yorum benim.Bugsy Malone Jodle Foster (Bugsle Malone), Jodie Foster (Tallullah) başrollerini paylaşıyor.   Bu filmin en büyük özelliği bütün önemli rollerin küçük oyuncular tarafından canlandırılması.Olaylar, ekonomik bunalım yıllarında New York' ta geçer.Yeraltı dünyasının kralı Şişko Sam'in karşısına günün birinde dişli bir rakip çıkar ve Parlak Dan çetesiyle onun karşısına dikilir.Şişko Sam'de Bugsy Malone'den yardım ister.Jodie Foster'in büyük çıkışını sağlayan filmlerinden biri olan ''Bugsy''  minik oyuncular yardımıyla seyircilere Humphrey Bogart ve James Cagey filmlerinin tadını duyuran ve kaçırılmaması gereken bir film.  Tüm ekibe saygılar...

Yandex.Metrica