Çocuğumu İstiyorum

8,38

( 8 kişi yorum yaptı )

Çocuğumu İstiyorum

Sinema Filmi

1973

Kadir ve Selma iki yakın arkadaştır. Fakat ruh hastası olan Kadir bir gün Selma' ya tecavüz eder. Bunun üzerine Selma, Kadir' den uzaklaşır ve Ahmet Özhan adlı şarkıcı ile evlenir.

Künye

Yönetmen Temel Gürsu
Senaryo ,
Yapımcı Şahan Haki
Müzik Ahmet Özhan
Görüntü Yönetmeni Kenan Kurt
Vizyona Giriş Tarihi 01 Mart 1973
Tür Dram
Özellikler Renkli
Ülke Türkiye
Etiketler Bebek, Emlak Bankası, Gazino, Polis, Ruh Hastalığı Daha Fazlası

Oynayanlar

Aynur Aydan Aynur Aydan Suzan
Muzaffer Tema Muzaffer Tema Komiser Murat
Nezihe Güler Nezihe Güler Hizmetçi Ayşe
Hasan Demirkol Hasan Demirkol Doktor Fevzi Eren
Sabahat İzgü Sabahat İzgü
Abdurrahman Palay Abdurrahman Palay Ahmet Özhan Seslendirmesi
Nevin Akkaya Nevin Akkaya Hale Soygazi Seslendirmesi
Sadettin Erbil Sadettin Erbil Muzaffer Tema Seslendirmesi
Aliye Uzunatağan Aliye Uzunatağan Aynur Aydan Seslendirmesi
Hayri Esen Hayri Esen aytaç arman seslendirmesi
Aytaç Arman Aytaç Arman kadir
Nejat Özbek Nejat Özbek
Hale Soygazi Hale Soygazi Selma
Ahmet Özhan Ahmet Özhan Ahmet

Ekip

Sanat Yönetmeni Stavro Yuanidis (Sanat Yönetmeni)
Yapım Ekibi Semih Sarıoğlu (Yapım Sorumlusu)
Faik Hiçyılmaz (Yapım Amiri)
Hacı Fidan (Set Ekibi)
Doğan Atakan (Set Ekibi)
Hasan Demircan (Set Ekibi)
Veli Özşahin (Set Ekibi)
Yönetmen Ekibi Arda Uskan (Yardımcı Yönetmen)
Yılmaz Koç (Yönetmen Yardımcısı)
Ayhan Aybek (1. Yönetmen Yardımcısı)
Kamera Ekibi Özer Korkmazlar (Kamera Asistanı)
Post-Prodüksiyon Özdemir Arıtan (Kurgu Yönetmeni)
Recai Karataş (Laboratuar Şefi)
Işık Ekibi Mehmet Alışkan (Işık Şefi)
Ses Ekibi Tuncer Aydınoğlu (Ses Kayıt)
Bican Avşar (Ses Kayıt)
Seslendirme Zafer Önen (Seslendirme Yönetmeni)

Firmalar

Melek Film (Yapım)
Acar Film (Seslendirme)
Acar Film (Film Hazırlık)

Son Yorumlar (8)

performer avatar performer 28 Ağustos 2015 22:42:52

7

tam metin erksan'lık bir hikaye. temel gürsu'nun gençlik dönemi... belki olgunluk döneminde çekseydi daha iyi çekebilirdi. ayrıca en altta ilk yorum yapan arkadaş filmde çalan müziklerin film için yapıldığını zannetmiş, filmin ses mühendisi o dönem p iyasada olan veya yurt dışından getirtilen plakları (albümleri) filmde kullanmış. o yıllarda türkiyede telif hakkı diye birşey olmadığı için 1990 öncesi dublaj stüdyolarında filme müzik bu şekilde uyduruluyordu. tabi sinemamızın her döneminde filme özel özgün müzikler de yapılmıştır ama bu sayı plak kullanımına göre daha az sayıda olmuştur.

kartal_tibet_1938 avatar kartal_tibet_1938 24 Ağustos 2015 11:49:13

temel gürsunun yönettiği ilk filmlerinden. kendide sinema da bilet satan adam rolündeydi. ahmet özhan çok kötü oynamış rolünün hakkını verememiş. abdurrahman palayın sesi de ona gitmemiş. hale soygazi filmde masum kadın rolünü iyi canlandırmış. ama b u filme perihan savaş yada fatma belgen daha çok yakışırdı diye düşünüyorum. ahmet özhanın rolünü de mesut engin yada süleyman turan oynayabilirdi tabi meslekleri şarkıcılık olmayacaktı. aytaç arman filmin tamamında üstün bir perfonmans sergilemiş. muzaffer tema da çok pasif. kısaca aytaçın oyun gücü için seyredilebilir bir film.

benimsinema avatar benimsinema 14 Kasım 2012 23:03:56

7

temel gürsudan büyük basari ama, keske bazi sahnelerde makaslama olmasaymis tvlerde...gerci temelin yapabilecegi bisey yok...hale ile ahmet bu filmde tanismislar ve birbrine asik olmuslar...ve filmin yildizi tabiiki aytac arman.. güzel canlandirmis piskopat rolünü

kartal tibet tutkunu avatar kartal tibet tutkunu 08 Nisan 2011 01:57:04

10

Buda, Hale SOYGAZİ'NİN bir dönem eski eşi olan TSM'in altın prensi Ahmet ÖZHAN'IN sinema oyunculuk denemesi ile Hale SOYGAZİ, Aytaç ARMAN'IN iyi de bir oyun başarıları sayılabilir. Konusu: Eski sevgilisi psikopat olan biri tarafından çoçuğu da kaçırı lan bir kadının gerilim dolu öyküsü. Sinema'da İlk yılları olmasına karşın Aytaç ARMAN çok başarılı. Hale SOYGAZİ oda ondan geri kalmamış. Ahmet ÖZHAN (?) daha yolun başında.

kariz_ma_35 avatar kariz_ma_35 07 Nisan 2011 23:33:04

9

Bir gazinoda piyanistlik yapan "Selma" Hale Soygazi. Ruh hastası, kabadayı sevgilisi. "Kadir" Aytaç Arman ile filmin en başından itibariyle başlayan  intikam mücadelesi. "Ahmet" Ahmet Özhan gazinoda şarkıcılık yapmaktadı r ve selma ile evlenmiştir. Buna dayanamayan "Kadir" Aytaç Arman. Selma ile olan ilişkilerinde istemeyerekten kendi çocuğunu düşürmüştür. Bu olay yüzünden ikisinin araları bozulur ve bunu selma'yı sorumlu tutar. Evlendiği eşinden "Ahmet" Ahmet Özhan'dan hamile olan selma. Sokakta fenalaşır. Orda ona denk gelen "Kadir" Aytaç Arman hastaneye kaldırır. Hastanede kadir ile ahmet tanışır ve arkadaş olur. Kendini fotoğrafçı olarak tanıtır. "Kadir" Aytaç Arman. Selma'nın evine gelir çocuğun fotoğraflarını çeker. Bir zaman sonra çocuğu kaçırır. Zaten kendiside rol gereği ruh hastasıdır. Banka lojmanlarına çıkar ve orada çocuğu teslim eder selma'ya. Polis tarafından kadir vurulur ve ölür. Filmde  Aytaç Arman ruh hastası, psikolojik sorunlu bir insan rolünde çok başarılıydı. Zaten filmide asıl sürükleyen o olmuş. Hale Soygazi'de rol gereği korktuğu sahnelerde yüz hatları hayalet görmüş gibiydi. Ahmet Özhan ise filme pek etkisi olmamış. Film olarak fena değil diyor. Aytaç Arman, Hale Soygazi'nin oyunculuğu için izlenir diyorum.

periL 17 Haziran 2009 22:57:06

baştan aşağı güzel bir film.hele son sahnesi tek kelime ile müthiş güzel ve duygusal.

Yandex.Metrica