Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Kanal-İ-zasyon (Kanal-i-zasyon)

Kanal-İ-zasyon

7,29

(22 kişi yorum yaptı)

2012-07-31 16:31:59 23 Ekim 2009 1 Saat 30 Dk Komedi Komedi
IMDb puanı: 0

Yönetmen: Alper Mestçi Alper Mestçi

Ülke: türkiye

Gişe: 268.119

Oyuncular: Levent Taşçı, Nuri Oktaş, Tuğba Kürükoğlu, Esra Demirkapı, Taner Tan, Nejat Yavuz, Yener Çevik, Recai Kayrak, Erdinç Yavuz, Sevim Özkurt Devamını Gör...

Konusu : Fakir evinde annesiyle birlikte mutlu mesut bir hayat süren İmdat (Okan Bayülgen), bir temizlik şirketinde cam silici olarak çalışmaktadır. Hayattaki en büyük zevki televizyon izlemektir. Kanal İ adlı özel televizyon binasının camlarını silerken, kanalın üçkağıtçı müdürü Berk (Hakan Yılmaz) tarafından, İmdat'ın eşsiz rating sezgisi keşfedilir. Olaylar çılgınca bir hızla ilerler ve İmdat kendini kısa sürede kanalın başında bulur. Yaptığı birbirinden komik ve acaip programlarla, Türkiye'nin gündemine oturur. En büyük yardımcıları mahalle kahvesinden arkadaşı, "Profesör" lakaplı Atilla Abi (Serhat Özcan) ve neredeyse ilk görüşte aşık olduğu sekreteri Nazlı'dır (Aslıhan Gürbüz). Ancak İmdat tüm saflığıyla başarıdan başarıya koşarken, kendisine kurulan tuzakla, birden bire Türkiye'nin bir numaralı medya suçlusu haline gelecektir...

Yapımcı

Danışman

Kurgu

Sanat Yönetmeni

Kostüm Tasarım

Yapım Ekibi

Yönetmen Ekibi

Kamera Ekibi

Post-Prodüksiyon

Işık Ekibi

Sanat Ekibi

Makyaj Ekibi

Ses Ekibi

Ulaşımcanilecanan

26 Mayıs 2019 06:11

İnsanlar televizyonda o kadar aptalca programları o kadar normal gibi izliyor ki, bu filmde kendilerini ve ekrandaki yayınları farklı bir açıdan izleyince abartıymış gibi duruyor. Kurgudaki Hayvanım olur musun?,  Kim 500 tokat ister?  ve  Sarı Bıyık ile Haber Bülteni  gibi buluşlar güzel olmuş bence. Güzeldi.  Bir Türk filmiydi. Sonuna doğru İmdat'ın hapishane günleri ve televizyon ile ilgili yorumu kaç yıl sonra bile hala aklımda: "İçerde düşündüm de... 50 kişi, tam 50 kişi  buna bööle bakarken içerde olduğunu unutuyo.  Acaba dedim, dışardakiler de buna bakarken dışarda olduklarını mı unutuyo?"

Cevap Yaz

Mtekke

27 Aralık 2016 02:37

Otobüs seyahatlerinde daha yeni yeni çıkan koltuk arkası TVlerinin ilk filmlerindendir. Günümüz televizon yayınlarına güzel bir absürt yaklaşım olmuş çok da güzel olmuş

Cevap Yaz

kaancakaniik

7 Ağustos 2015 09:45

Evde izlediğimiz saçma sapan evlilik ve yarışma programlarını eleştirse de fazla absürt bir yaklaşım olmuş. Ayrıca Okan Bayülgen i hiç inandırıcı bulmadım.

Cevap Yaz

mansuryıldırım

7 Ağustos 2015 05:54

Film televizyon proğramlarını eleştirmeye kalkarken eleştirdiği dalga geçtiği proğramların haline giriyor bir süre sonra skeç halinde üstelik ilerliyor ve filmin dramatik bir alt yapısı yok bu basit hikaye yapısıyla gerçekçi iyi bir film yapmak imkansız film kendi kazdığı kuyuya kendi düşüyor işin kolayına kaçıyor ayrıca başroldeki okan bayülgen bu role hiç olmamış buna rağmen filmin oyuncu kadrosu o kadar popüler oyuncuya sahipki film bir şekilde kendini izletiyor kısaca bir kereliğine zaman geçirmek için izlenebilinir.

Cevap Yaz

delikadir39

7 Haziran 2014 17:53

Evet çok kaliteli olmasa da tvdeki saçma sapan programlara karşı böyle bir film çekilmesi gerekiyordu.Benden de 10 puan aldı ve favorilerde yerini aldı. Bence 2. film çekilebilir.Acunun programları çok güzel tiye alınır pekala.

Cevap Yaz

Leventtaşçı

30 Aralık 2012 14:06

Süper olmuş

Cevap Yaz

dogankoseoglu

8 Ağustos 2012 23:43

televizyon progamlarını güzel bi şekilde eleştiren film. boş zamanlarda izlenebilir.

Cevap Yaz

baran34

6 Ocak 2012 21:29

Konu itibarı ile modernize riyakarlığıyla absürt programlar yapan medyaya perspektif açıdan yaklaşımı olumlu. Lakin başrolde Okan Bayülgen o kadar sahte bir rol yapıyorki inandırıcılıktan yoksun kalıyor film. Zaten film sektöründe en kötülerin seçildiği kategoride Altın Kestane!! ödülünü gıyabında alıyor... Bence Okan hiçbir filmde rol yapmasın. En iyi bildiği iş olan insanlarla alay ettiği programlara devam etsin.. Film eğlencelik çerez  niyetine seyredilirse problem yok. Eğlendiriyor. Fakat izleyiciyi kahkahalara boğacak bir yapım olmaktan çok uzak. Filmi kendine çeken şüphesiz medyatik kadrosu. Umarım bir daha böyle yapımlarla karşılaşmayız..

Cevap Yaz

engin yüksel

29 Kasım 2011 21:58

popüler kültürü eleştiren, reyting kaygısıyla kaliteyi düşüren televizyonculuk anlayışına yumuşak bir anarşist tavır takınan vasati bir film 6/10

Cevap Yaz

bltszlk

23 Haziran 2011 21:23

Nette baktım filme.Ailece izlenebilecek bir film değil.Televizyon programlarını tiye alan komik dille anlatan bir film.Film küfürden geçilmiyor.İzlerken güldüm. Süper bir  film de küfürler hariç tabii.Berk,İmdat'a tuzak kurup,sonradan komplo olduğu anlaşıldı.İmdat dışarı,Berk'de içeri girdi.TV yöneticilerin reyting rezaleti.

  Hakan Yılmaz,Okan Bayülgen oyunculukları süperdi.Tüm ekibe sevgiler.

Cevap Yaz
Yandex.Metrica