Kuduz / Çocuklar Çiçektir

8,30

( 16 kişi yorum yaptı )

Kuduz / Çocuklar Çiçektir

Sinema Filmi

1983

Bir ağanın Almanya'dan getirdiği kurt köpeği aralarında ağanın da oğlu olmak üzere köyün çocuklarını ısırır. köylü köpeği öldürmek istese de ağa, köpeğin kuduz oldugunu kabul etmez ve bunu engeller. Üstüne üstlük kendi oğluna aşı yapılmasını da istemez. Dispanser köye hayli uzaktır. Çocukları dispansere götürme işi ağanın kızına(Necla Nazır) aşık olan topal gence(Tarık Akan) düşer.

Ekip

Kurgu Özdemir Arıtan (Kurgu)
Yapım Ekibi Erol Deniz (Yapım Amiri)
Sonay Kanat (Set Ekibi)
Kemal Altun (Set Ekibi)
Kemal Kundak (Set Ekibi)
Yönetmen Ekibi Aydın Sayman (Reji Ekibi)
Kamera Ekibi Soner Saygılı (Kamera Asistanı)
Post-Prodüksiyon Ayhan Akad (Laboratuar)
Yıldırım Kumral (Laboratuar)
Işık Ekibi Turgut Köse (Işık Şefi)
Kemal Altun (Işık Şefi)
Ses Ekibi Tuncer Aydınoğlu (Ses Kayıt)

Firmalar

Umut Film (Yapım)

Son Yorumlar (16)

Kleberson avatar Kleberson 19 Haziran 2015 18:13:43

8

iyi bir film mutlaka izlenmeli

Göztepe avatar Göztepe 04 Nisan 2013 16:41:26

10

Çok güzel bir Tarık Akan filmi ağanın dışardan gelen yabancı kuduz köpeği köyün tüm çocuklarına ısırıyor. Yola çıkarılıp vilayete yollanan ilk müdahalesi kasabada yapılan çocuklar kurturuluyor. Sadece babasından korktuğu için köpek ısırığını söyleye mediği ağanın oğlu kudurarak ölüyor. Hem dramatik hem kuduz hastalığı 2.ci dünya savaşı hemde gerçek aşkı konu alan bir film. Hemen hemen rol alan tüm oyuncuların iyi oynadığı ve sinemamızın değerli ışık şeflerinden sitemizin üyelerinden. Turgut Köse'ninde ışık şefi olarak yer aldığı ve Turgut Köse'nin söylediğine göre Adana civarında çekilmiş çok güzel bir film !

simemaseverrimm avatar simemaseverrimm 07 Haziran 2012 17:30:06

İkinci Dünya savaşının devam ettiği yıllarda savaşın ekonomik, askeri ve psikolojik etkilerinin dolaylı olarak da olsa hissedildiği küçük bir Anadolu köyünde geçen filmde, köyün zengin ailesine Almanya’dan hediye olarak gelen bir kurt köpeği nin kuduz mikrobunu köydeki çocuklara buluşturmasıyla köyden kasabaya doğru gerçekleştirilen zor şartlardaki bir yolculuğun hikayesi anlatılır. Dönemin yerli filmlerinde sık rastlanmayan alegorik simgeleri ve unutulmaz kudurma sahnesiyle hafızalara kazınan filmin, üzerinde durulması gereken bir diğer özelliği ise tek bacağı olmadığı için askere alınmayan Topal Yakup (Tarık Akan) karakteriyle, kuduz olma tehlikesi taşıyan çocukların dış dünyadan gördüğü muamelede; merhametin, yalnızca insanların korunma içgüdüsünü sempatik gösteren işlevsiz bir siluet olduğunu ifade edişidir.

gönülyorgunu 29 Ocak 2011 13:21:01

10

harika bir film

gönülyorgunu 29 Ocak 2011 13:07:01

10

turgut abi sonuna kadar haklısın.söylediklerin için.senden bir ricam var.filmdeki türkü söyleğen çocuğun ismini bana yaza bilirmisin.çok sevinirim

gönülyorgunu 26 Ocak 2011 11:03:01

10

çok süper bir film defalarca izledim herdefasındada ağladm.türküyü söyleyen çocuğun ismini bilen varsa paylaşsın çok memnun olurum.orhan kasapoğlu

Yandex.Metrica