Veba

7,93

( 1 kişi yorum yaptı )

Veba

(Carriers)

Sinema Filmi

2009

Álex ve David Pastor’un VEBA filminde, insan soyunu tehdit eden virüs salgını karşısında hiç kimse güvende değil. Ölümcül virüsten kaçmayı kafasına koyan Danny (LOU TAYLOR PUCCI), kardeşi Brian (CHRIS PINE), kız arkadaşı Bobby (PIPER PERABO) ve Danny’in okuldan arkadaşı Kate (EMILY VANCAMP) Amerika Birleşik Devletleri’nin güneybatısı boyunca, güvenli bir yere ulaşmak için hızla yol alırlar. Çocukluğundan aklında kalan anılarına güvenen Danny, Meksika Körfezi’ndeki ıssız bir kumsalın gitmeyi deneyebilecekleri en iyi yer olduğuna grubu ikna etmiştir. Oraya ulaştıktan sonra, huzur içinde yaşayıp virüsün yok olmasını bekleyerek bu kıyametvari hastalıktan kurtulan kişiler olarak yeni bir hayata başlayabileceklerdir.
Yeni dünyalarının kuralları oldukça basit: Yan yollard an gitmek, her ne pahasına olursa olsun diğer insanlarla temastan kaçınmak. Ama dikkatsiz davranışları yolculuklarının uzamasına neden olmaya başlar; en az onlar kadar kendilerini korumaya çalışan, virüs bulaşmamış insanlarla veya umutsuzluk içinde yardım isteyen, virüs bulaşmış kişilerle karşılaştıkça, boş yollar ve kasabaların arasında çocukluk masumiyetleri yavaşça zayıflar.
Yolda geçirdikleri dört gün boyunca, bu dört kişilik grup hiçbir insanın yüzleşmek zorunda kalmaması gereken ahlaki kararlar vermek durumunda kalır. Karşılarındaki en büyük düşmanın insanlığı tehdit eden virüsün değil, iç dünyalarında su yüzüne çıkan karanlığın olduğunu keşfederler.

Künye

Yönetmen Àlex Pastor , David Pastor
Senaryo ,
Müzik Peter Nashel
Görüntü Yönetmeni Benoît Debie
Vizyona Giriş Tarihi 18 Eylül 2009
Tür Dram, Gerilim, Korku
Özellikler Renkli
Ülke ABD
Etiketler Gerilim, Güven, Kasaba, Salgın, Virüs Daha Fazlası

Firmalar

Medyavizyon (Dağıtımcı)
Hasılat 559.945,0 TL
Toplam İzleyici 62.435
Vizyonda Kaldığı Hafta 13 Hafta

Son Yorumlar (1)

canatan avatar canatan 18 Mayıs 2010 10:18:05

3

Filmin afişi görsel olarak güzel.Film fena değil ama dahada güzel olabilirdi.Sonunu pek bağlayamadılar.

Yandex.Metrica