Stars on Earth

8,75

( 8 kişi yorum yaptı )

Stars on Earth

(Taare Zameen Par)

Sinema Filmi

2007

Harfleri sayıları algılama problemi yaşayan bir çocuk çevresi ve ailesi tarafından tembel gerizekalı muamelesi görür. Çalışmayı öğrenebilmesi için yatılı okula verildikten sonra resim öğretmeni ile değişen hayatı ve başarısını anlatan bir film.

Künye

Yönetmen Aamir Khan , Amole Gupte
Senaryo
Yapımcı Kiran Rao , Aamir Khan
Müzik Shankar Mahadevan , Loy Mendonsa
Tür Aile, Dram
Ülke Hindistan
Etiketler Okul, Sevgi

Oynayanlar

Darsheel Safary Darsheel Safary Ishaan Awasthi
Aamir Khan Aamir Khan Ram Shankar Nikumbh
Tanay Chheda Tanay Chheda Rajan Damodaran
Vipin Sharma Vipin Sharma Nandkishore Awasthi
Tisca Chopra Tisca Chopra Maya Awasthi

Ekip

Görüntü Yönetmeni Satyajit Pande (Görüntü Yönetmeni)

Son Yorumlar (8)

Tuba.Artan avatar Tuba.Artan 06 Ekim 2017 00:43:05

10

Tartışmasız izlediğim en iyi film..birkaç kez izlesenizde arada yine izleme isteği oluşuyor ve yine yanaklarınızın ıslandığını hissediyorsunuz. Bu tür mesaj içerikli filmler her zaman gerçek hedefine ulaşıyor sektörde de toplumda da..Filmin okullarım ızda izletilmesinin nedeni de bu olsa gerek..

ElBLanKo2nd avatar ElBLanKo2nd 16 Ocak 2017 11:50:21

9

Ders veren harika bir film bence her anne ve babanın izlemesi gereken güzel bir film.

ElBLanKo avatar ElBLanKo 16 Ekim 2016 17:14:13

9

Ders veren harika bir film bence her anne ve babanın izlemesi gereken güzel bir film.

baran34 avatar baran34 10 Temmuz 2015 03:48:45

7

Sanatçı dediğin böyle olur.(bkz. Aamir Khan). Toplumsal sorumluluk bu tarz film yapmayı gerektirir. Hem yönetmen, hem yapımcı hem de oyuncu. Amole Gupte'nin senaryosunu yazdığı film; disleksi hastası bir çocuğun toplum tarafından izole edilmişken, v ekil resim hocası Nikumbh'un gelmesi ile kader ağlarını farklı bir yöne doğru örer. Global gişelerde başarı sağlayan film, Süperhit kategorisinde.
Film içerisinde kulağa küpe cinsinden güzel vecizeler var. Öğretmenlerin mutlaka izlemesi gerekli. Çocuk oyuncuya ilk başlarda uyuz olurken, Aamir Khan'ın devreye girmesi ile beraber sempatik bir görünüme bürünüyor. Finali duygu yüklü olan filmi izleyin.

enginyuksel1982 avatar enginyuksel1982 25 Ocak 2015 21:44:23

8

yine Aamir Khan yine iyi bir film 'Gök kuşağının rotasını takip et çünkü dünyamızı ışıtan o minik yıldızı orada bulacaksın' 8/10

kemerlee avatar kemerlee 22 Kasım 2014 18:19:43

8

Ülkemizdede çok sevilen(ben yeni yeni ısınmaya başladım) Aamir Khanın komple bir sinemacı olduğunu kanıtladığı hem yönettiği, hem oynadığı, hemde yapımcılığını üstlendiği Yerdeki Yıldızlar, özel sorunları olan çocuklar üzerine yapılmış en sıcak ve du ygusal film. En başta dikkat sorunu olduğunu düşündüğümüz Ishaanın ailesi, öğretmenleri ve arkadaşları tarafından nasıl toplum dışına itildiğine şahit oluyoruz, çünkü hiçkimse gerçek anlamda ne çoukla ilgileniyor nede onu anlamaya çalışıyor. Bu davranışlara kendi hayal dünyasına dalarak ve kaçarak katlanmaya çalışan kahramanımız bir yerde hem güvenini, hemde hayata olan inancını kaybediyor.İşte bu anda vekil resim öğretmeni Ishaanın koruyucu meleği olu veriyorki, sistemin dışına çıkıp tamamen kaybolacağı anda.Anlatım öyle etkileyiciki uzun süresine rağmen bir saniye sıkılmıyorsunuz, oyuncu performansları Hollywood dramaları düzeyinde, hele duygu yaratmada öyle başarılıki ağla ağla içim çıktı(bu ara bunu çok söyler oldum gerçekten yaşlanmaya başladım galiba :) Hani sonları biraz fazla klişeye bağlanmışki görebildiğim tek eksiğide bu.

Yandex.Metrica