Dönüşüm

7,80

( 3 kişi yorum yaptı )

Dönüşüm

(Ne te retourne pas)

Sinema Filmi

2009

Yazar olan Jeanne, evinde bazı şeylerin değiştiğini fark eder. Bedeninde de farklılıklar vardır ama etrafında hiç kimse bunları görmez. Ailesi, yeni kitabını bitirmeye çalışırken duyduğu gerilimin bu korkulara neden olduğunu söyler ve Jeanne'ın hassasiyetini dikkate almaz.Oysa daha derinlerde, daha da huzursuz edici bir şeyler olmaktadır. Annesinin evinde gördüğü bir fotoğrafın izinde İtalya'ya giden Jeanne, burada bir kadının peşine düşer ve bu kadına dönüştüğünü fark eder. Gerçek kimliğinin tuhaf sırrı sonunda açığa çıkacaktır.

Künye

Yönetmen Marina De Van
Senaryo
Yapımcı Conchita Airoldi
Görüntü Yönetmeni Dominique Colin
Vizyona Giriş Tarihi 04 Aralık 2009
Süre 111 dk
Tür Dram, Gizem, Psikolojik
Özellikler Renkli
Ülke Belçika Fransa Italya Lüksemburg

Firmalar

Tiglon (Dağıtımcı)
Hasılat 130.506,0 TL
Toplam İzleyici 12.441
Vizyonda Kaldığı Hafta 15 Hafta

Son Yorumlar (3)

Mansuryıldırım avatar Mansuryıldırım 24 Ocak 2016 03:01:41

6

Filmin iyi bir hikayesi olsada bunu anlatmakta sıkıntı çeken bir film düşük tempolu havası filme epey zarar vermiş 80 dakikada anlatacağı şeyi 111 dakikada anlatmaya kalkan film tam orta düzey denilen filmlerden iki ünlü oyuncusu olmasa türkiye de vi zyona giremezdi direk videoya düşerdi kısaca film monica bellucci ve sophie marceau gibi iki ünlü oyuncusu için izlenebilinir yoksa sıradan bir film.

Sineperi avatar Sineperi 30 Eylül 2011 14:28:09

7

Dünyaya öğrenmek ve tekamülümüzü tamamlamak için geldiysek acaba kaza, öldürülme, hastalık ya da intihar gibi herhangi bir sebepten ötürü yaşam süresi ortalamaya göre erken biten insanlara (ruhlarına) ne oluyor? Bu film elbette bu soruma bir cevap de ğil ancak bir alternatif sunuyor. Filmin ilginç örgüsü iki muhteşem kadın oyuncunun varlığı ile başarı kazanıyor (Monica Belluci ve Sophi Marceau). Ağır tempolu ve dönüşüm sahnelerinde olduça dikkat gerektiriyor. Beni çarpan en ilginç bölüm, kadının, kim olduğunu bilemediği noktada karşısındaki erkeği sevişmesindeki dokunuşlarından tanımaya çalışması... Ana karakterin yerinde olmayı hiç istememekle birlikte filmi izledikten sonra bugünkü sizi siz yapan çocukluk anılarınızı tazelemek, neleri hatırlamamayı seçtiğinizi keşfe çıkmak isteyeceğinizden eminim. İyi seyirler...

ceyhun_mr avatar ceyhun_mr 11 Şubat 2010 00:03:02

6

izleyiciyi meraklandırarak ağır ağır ilerleyen fazlaca ağır ilerlediği için de sıkan bir psikoloji filmi.Hikayenin oluşturulduğu temel mantık güzel ancak aktarımda biraz sorun var.Film, birbirinin tekrarını andıran sahne ve olaylarla ağır ilerliyor.H erşeyin en sonunda anlaşıldığı bir kurgusu olduğu için de sıkıyor.Ayrıca çok fazla ihtiyaç olmamasına rağmen Sophie Marceau ve Monica Belluci'nin dişiliğine yüklenilmiş.Belki de uykusu gelen izleyicinin uykusunu kaçırmak için yapılmıştır.Sonu iyi bağlanmış,o da olmasaydı zaten film birşeye benzemeyecekmiş.Ancak anlamlı bir sonla film sempati kazansa da vasatı aşamamış. 

Yandex.Metrica