Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Dehşet Gecesi

Dehşet Gecesi

7,43

(14 kişi yorum yaptı)

2012-07-31 16:31:59 1 Ocak 1970 1 Saat 24 Dk Aksiyon Polisiye Macera Dram Duygusal Aksiyon, Polisiye, Macera, Dram, Duygusal


Göztepe

7 Mayıs 2020 02:24

Çok güzel bir filmdi Mustafa Alabora'nın kötü adam rolüyle damga vurduğu bir film. Gülşen Bubikoğlu, Fikret Hakan, tüm oyuncular rolünün hakkını fazlasıyla vermiş. Toplu tecavüze uğrayan bir kadın ve haksızlığa uğraması müthiş bir filmdi. Heleki finali harikaydı Bubikoğlu Akrep'ten hıncını fena halde çıkarmıştı.

Cevap Yaz

performer

20 Ocak 2019 21:14

konuyu hiç uzatmadan şunu söylemek isterim ki gülşen bubikoğlu filmi tek başına yürütmüş ve filmin tek başına yıldızıdır... diğer oyuncular kötü anlamı gelmesin lütfen onlarda ellerinden geleni yapmışlar ama filmde zaman zaman abartılı yerler var ki bu yeşilçam'ın genel kalıplarından...

Cevap Yaz

KlaraMiliç

13 Kasım 2018 20:50

Eskiden televizyonda sık sık yayımlanırdı, birkaç defa seyretmiştim. Akrep için sinemamızın en sinir bozucu karakterlerinden biri desek yanlış olmaz herhalde. Kötülük düşünürken (sağ mı sol mu tam hatırlayamadım) kaşlarından birini oynatırdı, böyle kendine has bir yüz hareketi vardı. Cemile'nin sevgilisi uyuşturucu tedavisi görüp kanı tamamen temizlendikten sonra yeni bir hayata başlayacaktı ama Akrep ona yüksek dozda uyuşturucu verip öldürmüştü. Ayasofya'daki kovalama sahneleri, Cemile'nin dehşeti yaşadığı sahnede fonda çalan Yeke Yeke parçası ve son sahnede Gülşen Hanım'ın Akrep'i öldürdükten sonra Fikret Hakan'la "intikamımı aldım" minvalinde bakışmaları filmle ilgili aklımda kalan diğer şeyler.

Cevap Yaz

GökhanTöre7

7 Nisan 2015 01:42

Sakın syretmeyin zamanınıza yazık . böyle saçma ve basit bir senaryo görmedim ben arkadaş .

Cevap Yaz

MGUNAY

7 Nisan 2015 10:37

bu filme kötü diyen arkadaşlar ya amerikanın uçan adam filmlerine güzel der, ya türkücü filmlerinden hoşlanır yada erotik filmlerden. bu sinema seven üyeleri anlamak gerçekten güç.

MGUNAY

8 Nisan 2010 09:00

Gülşen Bubikoğlunun en güzel filmlerinden biri tecavüze uğrayan bir kadının hikayesi gine zengin fakir ayrımını bu filmde görmek mümkün

Cevap Yaz

Bucukluk

4 Kasım 2009 16:35

1988 yapımı Jodie Foster'a Oscar kazandıran Sanık filminin Türk versiyonu. Ama aynısı değil. Bazı temel noktalar değiştirimiş. Orjinalinde hafifmeşrep sayılabilecek bir kadının halka açık bir mekanda tecavüze uğraması ve bunu ispatlama çabası asıl meseledir. Erkekler bu kadına sahip olmayı bir hak olarak görür. Sonuçta kimse mağdura yardım etmeye gönüllü olmaz. Bizdeki versiyonunda tamamen masum ve iyi niyetli bir kadın olduğu halde erkek arkadaşı tarafından uyuşturucu uğruna takas edilen bir kadının adalet mücadelesi anlatılıyor. Filmlerdeki performanslar açısından bakarsak Gülşen Bubikoğlu'nun performansı Jodie Foster'ın yanından bile geçemiyor. Bu bence oyuncunun değil bu rolü ona uygun bulan kimse onun hatası. Sanki bu rol için yaşı fazla gibi Gülşen Bubikoğlu'nun. Bar'da sevgilisiyle dans ettikleri sahnede özellikle bu durum çok sırıtıyor. Mustafa Ali Alabora'nın performansıysa gayet güzel. Göründüğü sahnelerde tedirgin oluyorsunuz. Filmin en güzel çekilmiş sahnesiyse tecavüz sahnesi. O esnada evdekilerin dans etmeleri sanki olaya bir ayin havası vermiş.

Türk sineması oyunculardan güç alan bir geleneğe sahip. Senaryo konusunda çok sıkıntılı bir ülkeyiz. Amerika'da tutmuş filmlerin konularını alıp Türk versiyonlarını yapmak sinemamıza en büyük zararı vermiş. Bunun tek istisnası (şahsi fikrim) Fıstık Gibi Maşallah'tır. Bence orjinalınden bile güzeldir. Ama bu film için aynısını söyleyemeyeceğim. Sürükleyici fakat eksik birşeyler var.

Cevap Yaz

enigmacuture

10 Şubat 2009 16:36

filmde akrep pahalı zevkleri olan ve lüks içinde dragosta yaşayan bir psikopattır. polis buna ulaşmak için cemileden yardım ister. bu rol kesinlikle mustafa alaboraya yakışmamaış bence

Cevap Yaz

yesilcamtutkunu

23 Ocak 2009 20:03

yillar önce izlemistim ama hatirladigim fazla bir sey yok malesef tekrar yayinlamalarini ümit ediyorum

Cevap Yaz

korayaslan

20 Ekim 2008 22:04

mükemmel bir film özellikle filmin jenerik müzigi ve mustafa alaboranin performansi müthis.

Cevap Yaz

Naklow

28 Ağustos 2008 14:38

filmin bize ispatladığı eğer adil ve yaşanılası bir dünya istiyosanız paradan önce insana değer vermek gerekir. film de cesaretli ve tarafsız bir savcının bir olayı aydınlatmak için verdiği mücadele ve karşılaştığı teklifler tehditler.. ancak sonuçta cesaretlinin kazandığı haklının hakkını savunduğu ve arayanın bulduğu ve başardığı bir film olmuş.. haydi artık korkmayalım kimseden lakabı ne olursa olun. insana insan olduğu için değer verelim. diline dinine ırkına bakarak deil..

Cevap Yaz
Yandex.Metrica