Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Ada: Zombilerin Düğünü

Ada: Zombilerin Düğünü

6,33

(9 kişi yorum yaptı)

2012-07-31 16:31:59 29 Ocak 2010 Komedi Korku Komedi, Korku
IMAX 2d 2d
IMDb puanı: 0

Yönetmen: Talip Ertürk Murat Emir Eren Talip Ertürk, Murat Emir Eren

Ülke: türkiye

Gişe: 29.343

Oyuncular: Sırrı Süreyya Önder, Arzuhan Kement, Murat Mahmutyazıcıoğlu, Biğkem Karavuş, Pelin Yoru, Ali Pınar, Taner Birsel, Canan Güven, Onur Buldu, Rüya Önal Devamını Gör...

Konusu : Birbirlerini uzun süredir tanıyan beş kişilik bir arkadaş grubu, ortak bir arkadaşlarının düğününe katılmak üzere Büyükada’ya gider. Erhan, düğünü ve uzun aralıklarla bir araya gelebilen ekibin mutlu anlarını kayda alabilmek için yanında bir kamera getirmiştir ve sürekli çekim yapmaktadır. Film boyunca tüm izlenenler, bu kameraya yansıyanlardır. Düğünün ilerleyen saatlerinde davetlilere saldıran bir grup zombi, ortalığı kan gölüne çevirir.ToqqLe

5 Haziran 2020 04:04

Saçma sapan film komedi desen değil korku desen değil birde festival filmi tarzında çekilmiş izlemeye değmez.

Cevap Yaz

mansuryıldırım

7 Aralık 2014 18:29

Zombi ve seri katil bizim kültürümüzde olmadığı için bu tarz şeylerle bizim halkı kurkutamazsınız ya cin ya zengin fakir çatışması yada hayat şartlarından cinnet geçirmiş bir gurubu rehin almış kişiler olsa neyse filimde geçen zombi bizim kültürde yok zaten filim kötü birde küfürlü komedi ile güldürüp sonra komik makyajlı zombi denilen boyalı insanlarla bizim halkımızı korkutamazsınız korkuyu kendi kültürümüzden yaratmalıyız olmamış vasat bir korku denemesi film ölülerin günlüğü etkisinde.

Cevap Yaz

baran34

11 Haziran 2012 17:51

 Romero filmlerini seyretmiş biri olarak bu film ile ilgili ilk Türk zombi filmi yakıştırmasını uygun bulmuyorum. Çünkü bu yapım salt zombi filmi olmaktan çok komedi unsurları ağır basan herhangi bir türe veya kırmaya girmeyen cinsten bir çalışma olmuş. Filmi seyredeceklerinde bu kıstası göz önünde bulundurarak izlemelerini salık veririm. Aksi takdirde hayal kırıklığı kaçınılmaz olur. Oyunculuklar vasatın altındaydı diyebilirim. Fakat mesleki kariyerleri itibarı ile eleştirmen kimliği olan yönetmen ve senarist arkadaşlarımız kendilerine karşı olası saldırıları bertaraf edebilme gayesiyle olsa gerek "cloverfield" tarzı zombi filminden çok milletimizin aşina olduğu küfür-komedi sentezi ile ilginç bir yapım ortaya çıkartmışlar.   Filmin en hoşuma giden ve güldüren sahnesi Taner Birsel'in okçu Guiza görselli ölüm sahnesi idi. Keza hiç hoşuma gitmeyen ve sırıtan repliği ise yine Taner Birsel'in zombiler ile ilgili sarfettiği " seçimlerde dağıtılan kömürlerin yaydığı dumandan zehirlenerek zombileşmişler " cümlesi idi. Hem anlamsız hem gereksiz hem de saçma bir saptamaydı. Lütfen ideolojiyi filmlerde görmek istemiyoruz. Filmlerimizi siyasete alet etmeyin.

Cevap Yaz

umuthalici

13 Temmuz 2010 17:11

Her şeyden film türk sinemasında bir ilk "İLK TÜRK YAPIMI ZOMBİ FİLMİ" böyle bir tarzı Türkiye'de denemek gerçekten riskli yani dünya sinamsında ki örnekleri çok fazla buna rağmen geröekten başarılı her filmde olduğu aksaklıklar var mutlaka ama öyle filmin temposunu düşürecek hiç bir durum söz konusu değil, diyaloglarda argo ve küfürlü üsluba geleince bence olması gerekende o zaten yani hemen hemen hepimizin günlük haytta sıkça kullandığı kelimer bunlar.Kısacası türünün ilk örneği olarak film çok başarılı.

Cevap Yaz

psıkopat_sulo91

31 Mart 2010 22:44

Bence gayet başarılıydı ve beğenerek izledim.Bu tarz filmlere kötü yorum yapmak yanlış kanımca çünkü sinemamızın ilerlemesi için bazı şeyleri görmezden gelmek lazım bana göre ki bu film öle görmezden gelinecek te bi film değil gayet sağlam.Bi kaç tane aksaklığı olsa bile bana göre  senaryoda film kendini sıkmadan izlettiriyo.Espriler zaten çok fena :D Küfür fazla olabilir ama hangimiz küfür etmiyoruzki.Küfür bana göre filmi daha da gerçekçi kılmış.Ufak aksaklıklara gelince bence hani küfürle gerçekçiliği bi an olsun yakaldınız okey Türk insanı falan ama düğünü zombi basıyo dile kolay ZOMBİ  yani ve bu arkadaşlar hala işin dalgasında gülüyolar felan arkadaşları ölüyo hala gülüyolar eğlencedeler yani o korku üzüntü hissiyatı geçmedi bana.Belkide oyuncuların genelinin ilk filmi olmasından dolayı olabilir(Ustaları saymıyorum)Onun dışında çekim teknikleri felan harikaydı bence.Doğal olarak izledikten sonra Paranormal Activictyle karşılaştırdım ve o filme göre bu filmi belki eleştirenler olabilir ama kat be kat iyi buldum.Bu tür filmlerimize yani ''Bizim'' filmlerimize rağbet gösterirsek Amerikan sinemasını birazcık geri plana alıp türk sineması dahada gelişicektir dşye düşünüp noktayı koyarım ....

Cevap Yaz

canatan

29 Mart 2010 13:52

Korkudan ziyade komedi filmi olmuş.Filmde konuşmaların çoğu argo kelimeler küfürlerle  dolu cümleler.Nereye varmaya çalışıyorlar? bu küfürlerle.Fazlasıyla vasat bir film.

Cevap Yaz

erdem-polat@hotmail.

4 Şubat 2010 10:38

ada zombilerin düğünü iyi bir film olmuş.başroldeki oyuncular iyi oynamış bence filmi izlemeyenler bir an için sinemaya gitsinler ve korksunlar.pananormal aktivity filminden 5 kat daha korkunç ben sinemaya gidip izleyecem puanım 7,5 verdim.

Cevap Yaz

aslinceefei

1 Şubat 2010 01:06

film iyi olmuş diyebilirim. hem ürkütüyor hem de güldürdüğü de oluyor... en çok güldüren espri filmi çeken çocuğun biz üsküdar çocuğuyuz dediği yer oldu, gidenler anlar :)))))

Cevap Yaz

salih uzun

1 Şubat 2010 00:55

Bir korku filminde komedi olursa o korku filmi tutmaz he aksiyonda olur arada ter atmak için ama asla korkuda olmaz gerilimde olur burda komedi ve korku bi arada nasıl olcak acaba

Cevap Yaz
Yandex.Metrica