Dikkat Kan Aranıyor

8,86

( 25 kişi yorum yaptı )

Dikkat Kan Aranıyor

Sinema Filmi

1970

Bir komiser, hastanede doğum masasında olan eşine kan ararken, göreve gitmek zorunda kalır. Zira akıl hastanesinden bir deli kaçmıştır ve onun peşine düşülmesi gerekiyordur. Komiser şimdi mesleğiyle vicdanı arasında bir seçim yapmalıdır.

Ekip

Yapım Ekibi Sonay Kanat (Set Amiri)
Yönetmen Ekibi Namık Karakılıç (Reji Ekibi)
Kamera Ekibi Orhan Oğuz (Kameraman)
Post-Prodüksiyon Recai Karataş (Laboratuar Şefi)
Osman Bilen (Laboratuar)
Işık Ekibi Hüseyin Özşahin (Işık Şefi)
Ses Ekibi Tuncer Aydınoğlu (Ses Mühendisi)
Diğer Ekrem Ülgey (Set Teknisyeni)
Halil Dede (Set Teknisyeni)
Ahmet Keskin (Set Teknisyeni)

Firmalar

Arzu Film (Yapım)
Acar Film (Seslendirme)
Acar Film (Film Hazırlık)
Mimeray (Afiş)

Son Yorumlar (25)

huseyinasan avatar huseyinasan 05 Temmuz 2015 23:38:56

Ekrem boranin en begendigim filimlerinin ilk sirasinda yer alir konusu itibariyla gercekden izlenmesi gereken bir filim

benimsinema avatar benimsinema 02 Nisan 2012 22:21:04

8

ne yapabilirdiki ekrem.... dogum esnasinda olan karisi semra icin kan aramayi mi yoksa süleyman tarafindan kacirilan 30 cocugu kurtarmaya´mi ??? ekrem icin cok aci olsada bile, vazifesini ailesi icin tercih etti...bence izlenmesi gereken güzel bir fi lm. süleyman turan oldukca basarili...

delikadir39 avatar delikadir39 10 Ekim 2011 22:54:10

10

Başarılı filmlerden sonra Temel Gürsu'nun tamamen arabesk filmlere yönelmesi şaşırtıcı.

Revorse avatar Revorse 22 Nisan 2011 19:00:04

10

Dönemine göre,içsel bir konuya değinmiş ve doğallığı yakalayıp başarılı olmuş bir film.Ekrem Bora polis rolünde çok başarılı,Süleyman Turan deli rolünde harikalar yaratıyor onun bu oyunu karşısında maceraya kapılıp heyecanlanıp sonrada üzülmemek elde değil.Münir Özkul ise Süleyman Turan gibi çok içten ve samimi bir rolde beğenimizi topluyor.Açıkçası Temel Gürsu'nun ilk yönetmenlik denemesi gibi olsada hiçte öyle değil.Bu film sinemamıza kazandırılmış nadide filmlerden birsi olmuştur,Temel Gürsu ise ne kadar başarılı bir yönetmen olduğunu bu ilk denemesiyle gösterse de sonradan çevireceği filmler başarının yanında izahı da gerektiren unsurları gösteriyor.Bu arada film başında çalan ilk parça Paul Mauriat-C'est la vie Lily parçasıdır.Bu filmin müzikleri de oldukça güzel..

ozkaracam avatar ozkaracam 10 Ocak 2011 10:15:01

7

1970 yılı gibi oldukça eskide kalan bir tarihte, Türk Sineması'nda böyle bir gerilim filmi yapılabilmiş olması şaşırtıcı. Oyuncu seçimi çok iyi, filmin temposu da aksamadan finale kadar devam ediyor. Temel Gürsu'nun ilk yönettiği filmdir. Bu filme ba karak sonradan arabesk filmlerin altında en çok imzası olacak yönetmenlerden biri olacağını düşünmek mümkün değil. 

kartal tibet tutkunu avatar kartal tibet tutkunu 22 Eylül 2010 13:15:09

10

İzlenmesini değer bulduğum filmlerden bir tanesi. Süleyman TURAN'NIN bu filmdeki oyunculuğu ayakta alkışlanır... Ekrem BORA'NIN o çok güçlü oyununu bile o'nun bu oyunun yanında hiç fark edilmediğini desem sanırım çok fazla abartı olmaz...

Yandex.Metrica