Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Dinmeyen Sızı

Dinmeyen Sızı

8,54

(13 kişi yorum yaptı)

2012-07-31 16:31:59 1 Ekim 1972 Dram Dram

Yönetmen: Nejat Saydam Nejat Saydam

Ülke: türkiye

Oyuncular: Deniz Gökçer, Nedret Güvenç, Ali Şen, Tanju Şarman, Salih Güney, Esen Püsküllü, Süha Doğan, Ömer Dönmez, Şener Şen, Mehmet Büyükgüngör Devamını Gör...

Ödüller: En İyi YönetmenEn İyi Yardımcı Erkek OyuncuEn İyi Görüntü YönetmeniEn İyi 2. Filmperformer

30 Ekim 2014 21:24

yıldırım önal'ın başrolde olduğu bir eser sizce kötü olabilir mi? defalarca izlenebilir bir film. restore edilip yıllar sonrasına saklanması gereken bir film.

Cevap Yaz

manzarasever

19 Mayıs 2014 08:40

Başyapıt...

Cevap Yaz

silvester

31 Mayıs 2013 21:11

Bu filmi ilk defa bugün izledim.Çok güzeldi gerçekten.Yıldırım Önal,inanılmaz güzel performans sergiledi.Özellikle otelin yatak çarşaflarını elde yıkarken çok etkilendim.O an düşündüm ki,10 kg lik tam otomatik çamaşır makinesi ne işe çok yarardı.Salih Güney i çok seyrekte olsa güzel bir rolde gördüm.........Silvester.

Cevap Yaz

denizci1453

14 Nisan 2013 19:36

Mükemmel bir film, sinemamızın baş yapıtlarından...Defalarca seyredilecek bir film...

Cevap Yaz

benimsinema

12 Eylül 2012 21:41

film bi cok ödül almis, sanirim en iyi sekilde baba ogul iliskisini anlattigi icin olsa gerek... ses tonuyla bile insanin tüylerin diken diken yapan yildirim önala ait olan bir eseri, güzel bir proje haline getiren nejat saydama ve acar filme tesekkürler... filmde ali sen le yildirim en iyi dostlar..

Cevap Yaz

kartal tibet tutkunu

12 Kasım 2011 20:23

Filmin senaryosunu Kariz_ma_35 pekala detaylı bi şekilde de anlatmış benim de ona ekleyebilecek pek bi'şeyim yok ama; 40 yaşın'da bir aktörün adeta 70 yaşında da birisiymiş hissini verebilmesi ancak usta bir aktör'ün işi. Yönetmen ve cast'ı iyi bir seçim bu arada...

Cevap Yaz

kariz_ma_35

7 Temmuz 2011 19:20

Tanıştığı bir fabrikatör'le hayatı değişen. Sonrasında patronu tarafından elinden karısı alınan. Terkedilmeye yüz tutulmuş çocuğuyla zorlu hayat mücadelesine giren fedakar bir babanın müthiş mücadelesi. Eski bir kaptan olan "Kenan" Yıldırım Önal arkasından iş çevrilerek ortada bırakılır. Yaşadığı yeri terk eder ve İstanbul'a yerleşir. Orada bir otele iş başı yapar oğlu "Ömer" Ömercik'i büyütür yetiştirir. Otel sahibi "Leyla" Nevin Nuray önüne gelenle ilişki kuran alımlı bir kadındır. Bunu fark eder kenan fakat ekmeği için göz yumar. Otel müşterisi "Cahit" Ali Şen Kenan'ı çok sever ve beğenir. Onu kurduğu otelin müdürü ve ortağı yapar. İşinde yükselen başarılı olan Kenan'ın oğluda büyümüştür. Filmde oğlunun büyüklüğünü "Salih Güney" rol alır. Onun sevdiği kız ise annesinin birlikte olduğu "Adnan" Süha Doğan'ın kızıdır. "Meral" Esen Püsküllü bir takım yanlış anlaşılmalar olur baba oğul'un arası açılır. Hasta olan Kenan oğlunun düğününün bitiminde vefat eder. Yıldırım Önal'ın enfes oyunculuğu stili filmi izleten en büyük etkenlerin başında. Baba oğul ilişkisi terk eden vefasız anne olayları iyi yansıtılmış. Salih Güney'in iyi role yakıştığı başarılı olduğu pek az filmlerden. Diğer saymadığım karakterleri herşeyiyle süper bir film.

Cevap Yaz

GRAND EKINOKS

20 Aralık 2010 19:40

benim yorumuma göre türk sinemasının en iyi birkaç filminden biri kemal sunal filmlerindeki gibi ses getirmesede unutulmuş hatta unutturulmuş filmidir yıldırım önalın oldugu bir filme kötü diyen arkadaşlarım tahminen yoktur 

Cevap Yaz

MGUNAY

20 Eylül 2010 15:39

Yıldırım babadan harika bir dram filmi filmin ikinci iyi ismi Ali Şen. Şener  Şen figuran olarak görmek mümkün dublajını Zafer Önen yapmış.

Cevap Yaz

taylanuysal

13 Ağustos 2007 13:10

Şener Şen'i filmde figuran olarak görmek mümkün.

Cevap Yaz
Yandex.Metrica