Kin

8,14

( 4 kişi yorum yaptı )

Kin

Sinema Filmi

1970

   Ele geçirmek istedikleri bir parça toprak uğruna işledikleri cinayeti babasına yükleyerek idamına sebep olan ağa ve adamlarından intikam alan bir oğulun hikayesi.    Zafer ALGAN

Künye

Yönetmen Osman F. Seden
Senaryo
Yapımcı Osman F. Seden
Görüntü Yönetmeni Necati İlktaç
Tür Dram
Ülke Türkiye
Etiketler Ağa, Toprak, Toprak Davası Daha Fazlası

Ekip

Kurgu Cevat Sezer (Kurgu)
Yapım Ekibi Hasan Nurdan (Yapım Amiri)
Adnan İrkut (Yapım Amiri)
Cemil Paskap (Yapım Asistanı)
Yönetmen Ekibi Arif Erkuş (Reji Ekibi)
Kamera Ekibi Sami Güçlü (Kamera Asistanı)
Post-Prodüksiyon Oral Özütürk (Negatif Kurgu)
Mahmut Eskici (Negatif Kurgu)
Süleyman Koyuncu (Laboratuar)
İsmet Karslı (Laboratuar)
Erol Yıldırım (Laboratuar)
Cemil Orhon (Laboratuar)
Bayram Güzel (Laboratuar)
Işık Ekibi İlhan Aslım (Işık Şefi)
Ses Ekibi Marko Buduris (Ses Kayıt)
Süleyman Karakaya (Senkron)
Müzik ekibi Yıldıray Çınar (Şarkılar)

Firmalar

Yıldız Film (Film Hazırlık)
Kemal Film (Yapım)

Son Yorumlar (4)

benimsinema avatar benimsinema 17 Mayıs 2012 11:32:05

6

yapim yili 1963 diye gösteriyor ama ne kadar dogru bilinmez. sezer ozaman 14 yasinda olmus oluyor fakat hic göstermiyor..genc gösteren tek kisi önder somer...o yillara bakarsak erkem boranin parladigi zamanlar... ekrem babasinin intikamini alabilmek icin, sevdigi kizin babasini öldürecek kadar icinde besledigi kinin hikayesi...sezer güvenirgilin ilk filmi....

tt -tamer avatar tt -tamer 11 Ekim 2009 17:52:10

bir parça toprak uğruna babasını suçsu yere idam sehpasına götürenlerden inikamını alan bir adamın (ekrem bora) öyküsü.kadir savun keleş rolüyle ekrem boraya yardımcı olan kişi.önder somer ise sezer güvernirgile aşkında karşılığını bulamayansadık bir dost rolünde. önder somer bir kaç defa herhalde böyle yi bir rolde sanırım ama bu film 1963 değilde 1969 senesi olabilir. son olarak talat gözbak ağa rolüyle muhteşem.

yedikule_zindanı avatar yedikule_zindanı 10 Ekim 2009 23:32:10

9

Artık bazı kanalların böyle filimleri bulup TV'de oynatması lazım..Hep yeni diziler ve boş saatlerde o dizilerin tekrarı yeniden..Bari geç saatte olsa eski filimleri oynatmalılar,TV'de kanallar,, diyorum ben de..

kamil zafer 13 Eylül 2009 18:04:09

6

   Bayağı mücadele ettim kendimle,bu filmi siteye ekle(me)sem mi diye."Ya ikinci bir ismi varsa,var mıdır ? varsa yandık" fısıltıları beynimi kemirdi durdu.Sonuçta hüsrana uğramakta var,madarası da ayrı.Epey araştırdım3-5 yerde kendi var,be nzeri yok.Tarihi de belirsiz.Bir yerde 1963 deniyor ama S.Güvenirgil'i baz alırsak hesap tutmuyor.Dizinde de yok,Agâh hocada es geçmiş herhalde diyorum.Sonuç malum,varsa hata uyandırın.   Filme gelince;Verdiği bunca sıkıntıya değmezmiş,sıradan bir filmmiş diyip çıkalım işin içinden zaten gerçeği de bu.Konusu ise yukarıda.  13.9.09   Zafer ALGAN  Not:Eklenmesinden 10 dak.sonra bu filmi favorilerine ekleyen yanda görülen kişileri de ayrıca tebrik ederim.

Yandex.Metrica