Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Smash Cut (Smash Cut )

Smash Cut

8,83

(1 kişi yorum yaptı)

2012-07-31 16:31:59 1 Ocak 1970 Korku Komedi Korku, Komedi

Yönetmen: Lee Demarbre Lee Demarbre

Ülke: kanada

Oyuncular: David Hess, Sasha Grey, Jesse Buck, Michael Berryman, Ray Sager, Meghanne Kessels, Guen Douglas, Peter Michael Dillon, Michael Dubue, Barry Blake Devamını Gör...

Konusu :

Korku filmleri gündemden düşmüş, korku filmi ustası Able Whitman(David Hess)'in son filmi "Katil Kuklalar" izleyicinin alay konusu olmuştur. Abla, itibarını geri almak için hayatının filmini çekmeye karar verir. Bunun için kendine av aramaya başlar. Çünkü yapay maddeler yerine gerçekçiliği artırmak için organik maddeler kullanmak şarttır. Öldürdüğü insanların organlarını ve kanını kullanarak hayatının filmini çeker. Yalnız ardında onlarca ceset bırakarak...

Komedi-korku düzleminde müzikleri ile yenilik vaad eden farklı ve yenilikçi bir film(enigmacuture)enigmacuture

28 Eylül 2009 13:04

Smash Cut, filmdeki sloganı ile "Parçala, Kes" şöhretini kaybeden insanların ne kadar tehlikeli olabileceklerini gösteren farkılı bir yapım. "Katil Kuklalar" adlı son sinema filmi ile büyük bir hüsraya uğrayan ünlü korku filmi yönetmeni Able Whitman(David Hess) bir kazadan yola çıkarak projesini hayata geçiriyor ve türlü şekilde öldürdüğü kurbanlarının kan, kemik, baş gibi organ ve bileşimlerini kullanarak hayalindeki filmi çekmeye başlıyor. Ablasının katili arayan güzel gazeteci April(Sasha Grey), ünlü dedektif İsaac Beaumonde(Jesse Buck)'tan yardım alarak bu katil yönetmenin peşide düşüyor. Yönetmeni etkilemeyi başararak çekilen filmde başrolü de kapıyor. Amacı bu adamın açığını yakalayıp onu yok etmek ve ablasının intikamını almak. İsaac fazla zeki. Herşeyin çoğu zarar vecizesini doğrularcasına fazla zeka da o denli zararlı filmde.

Philip(Michael Berryman)'ın ünlü bir yapımcı -hatta para ile satın alınmış oscar heykelciği bile var- rolünde olduğu film, şaşırtmaca ve komedi üzerine kurulu. Trafik kazasında hayatını kaybeden bir kızın cesedi, çekilen filmde üzerine parfüm sıkarak kullanılıyor. Kan ihtiyacını karşılamak için sinema odasına kapatılıp karnı deşilen kızın vücudu sürekli kan üretiyor ve bağırsağından alınan kanla filme devam ediliyor. Çalışma masasında dolaşan sevimli yılan da bir başka ayrıntı. Haliyle filmde fantastik figürler de yok değil.

Filmin tabiki de korku filmi olarak bir iddiası yok. Tamamen piyasa ve korku filmi sektörü ile dalga geçmek isteyen ironik bir film. Entellektüel bir çalışma. Ancak müzikleri, karakterler ve konu çok değişik. Şimdiye dek pek görünmemiş türden. Fazlası ile orjinal. Finalde film seti çalışanları dahil herkes ölse de yönetmen filmi tamamlamayı başarıyor, ancak filmi bağımsız film olarak tasarladığı için yapımcı Philip'in filmi, sinemalara vermesiyle deliriyor ve filmin temel direği olan yapımcıyı da öldürüyor. Bunlar oldukça merak uyandırıcı kareler. Able, sinema salonuna zehirli gaz atarak, izleyicileri de öldürüyor. Dolayısı ile ortada April ve İsaac dışında yaşayan bir canlı kalmıyor. Hayatının filmini çeken yönetmenin bunu izleyici ile paylaşmak istememesi de ayrı bir komedi. April-İsaac işbirliği meyvelerini verip, Able'nin hakkından geliyorlar ancak iş işten çoktan geçiyor.

Sinema izleyicisi ve sinema sektörüne yönelik atıfları olan trajik-komik, keyifli bir film.

Cevap Yaz
Yandex.Metrica