Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Dolap Beygiri

Dolap Beygiri

8,83

(39 kişi yorum yaptı)

2012-07-31 16:31:59 1 Ekim 1982 1 Saat 30 Dk Dram Komedi Politik Dram, Komedi, Politik

Yönetmen: Atıf Yılmaz Atıf Yılmaz

Ülke: türkiye

Oyuncular: Ekrem Dümer, Ali Yalaz, Arslan Kacar, Koray Ergun, Altan Erkekli, Şevket Altuğ, Ayşen Gruda, Şener Şen, İlyas Salman, İsmail Kündem Devamını Gör...

Konusu : Yüksek okulu bitirdikten sonra, dürüstlüğü ve rüşvete karşı duruşu yüzünden memur olarak çalıştığı işten atılan Ali'yi bekleyen trajikomik olaylar. Bugün gelinen noktada yükselen değerleri yıllar önce resmeden bir Atıf Yılmaz klasiği... Ali, atama emri çıkınca büyük şehirde memuriyete başlar. Vazifesini kutsal bir görev bilinciyle yerine getirmeye, vatandaşa layık olmaya gayret ettikçe düzenden memnun olanları rahatsız eder. Yanına yerleştiği eniştesinin düzenin yozlaşmasından nasibini çok fazla almış fırsatçı kişiliği Ali’nin işini oldukça zorlaştıracaktır.Fahri07

29 Mart 2021 12:51

Filmin dram yönü daha ağır basıyor.Oyunculuklar başarılı.10/7

Cevap Yaz

Malboro

12 Mart 2018 01:07

Tüm oyuncular hakkını vererek oynamış.Yeni farkettim,Ali'nin çalıştığı şirkette rüşvetçi memurlardan biri Altan Erkekli imiş.

Cevap Yaz

AlınYazısı

6 Aralık 2017 09:31

İlyas Salman ve Şener Şen iki usta isim bir araya geldimi, üzerinede Ayşen Gruda eklendimi ortaya güzel birşey çıkar. Dürüstlük ve doğru insan olmak konusunu bu filmde bayağı izleyiciye iyice aktaran salman ve Şener Şen'in bazen garipsenecek bazende ne yazıkki düzen böyle denilip repliklerine alkış tutmamak elde değil. Bu öyle bir düzen öyle bir zaman ki, akrabalık ve kan bağının önemsiz olduğu, amacın sadece insanların birbirini kandırıp nemalandığı adaletsiz bir düzen. Yeşilçam sinemasında bu konu defalarca işlenip harmanlanmış. dram ve komedi. İlyas salman'ın diplomalı hıyarcı diye bağırıp, çaresizliğini haykırması ve eşinden utana utana gizlice bu işi yapması izleyicinin içini acıtan cinstendi. Yakub'un filmin finalinde yahu kayınço sizin gibi beygirler olmasa bizim halimiz ne olur dediği son, zaten bu düzenin böyle gelmiş böyle gidecek olmasının acınası tarafıdır. Yönetmen koltuğunda usta'dan izlenesi ve anlamlı bir yapım.

Cevap Yaz

performer

7 Ağustos 2017 22:00

biraz yapımcıdan (bütçe) olsa gerek birazda filmde diğer komedi filmlerindeki gibi tempolu hareketli müziklerin kullanılmamış olması diğer şener şen filmlerinden düşük tempoda olmasına neden olmuş gibi... ama herşeye rağmen çok güzel bir film.

Cevap Yaz

vatansever10

6 Ağustos 2014 23:36

ne ılyas salman ne ayşen gruda,illa şener şen. fılmı almıs götürmüş....

Cevap Yaz

XduygusuzX

24 Haziran 2014 09:58

Güzel bir Atıf Yılmaz filmi..Filmin Ekibinde dikkatimi çeken kişi ise Hale Soygazi (Çevre Düzeni).. enteresan :))

Cevap Yaz

jeremiekhan

18 Ağustos 2013 21:19

çok başarılı bir film, banker yakup reklamı unutulmaz

Cevap Yaz

oneilteck

1 Ağustos 2013 19:53

şener şen' in üç kağıtçı rolü süper..

Cevap Yaz

bysiirtli56

3 Haziran 2013 21:48

ilyas salmanın seside her role gitmiyor.bence köy filmlerinde tek oynayacak bir oyuncu tipi

Cevap Yaz

silvester

2 Mart 2012 22:10

Bu filmi defalarca seyrettim ve yinede bıkmadan seyrederim.İlyas Salman ı inanılmaz derecede iyi buldum.Sadece o değil.Yaprak Özdemiroğlu da tavan yaptı.Zaten kadro olarakta çok iyi oyunculardan kuruluydu bu film.Sadece,yönetmen arkadaşımız,İlyas Salman ı çok çabuk işten attırmış.Oysa ki,657 sayılı yasa kapsamındaki memurun işten attırılması çok ama çok zor bir iştir.Yinede,hatasıyla,sevabıyla çok beğenerek izliyorum.......Silvester.

.

Cevap Yaz
Yandex.Metrica