Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Düşman Yolları Kesti

Düşman Yolları Kesti

8,65

(14 kişi yorum yaptı)

2012-07-31 16:31:59 1 Ocak 1970 1 Saat 33 Dk Macera Dram Savaş Tarihi Macera, Dram, Savaş, Tarihi

Yönetmen: Osman F. Seden Osman F. Seden

Ülke: türkiye

Oyuncular: Kadir Savun, Nurhan Nur, Sadri Alışık, Eşref Kolçak, Yılmaz Gruda, Hulusi Kentmen, Nubar Terziyan, Ertuğrul Bilda, İlhan Hemşeri, Kemal Ergüvenç Devamını Gör...

Konusu :    Kurtuluş savaşı yıllarıdır.İstanbul'dan Anadolu'ya gereken cephane ve mühimmat sevkiyatı padişah casuslarınca ortaya çıkartılır,Ethem ve Hulusi beyler kurşuna dizilir.Alınan yeni tedbirler çerçevesinde ve harekat planlarında iletişimi sağlamak üzere özel görevle Yzb.Nazmi Anadolu'ya gönderilir.Yanında teşkilattan Makbule hanım ve aslında bir işbirlikçi olan Dahiliye nezaretinden İdris bey vardır.İşte,çıkacakları bu çetin yolculukta,filizlenen bir aşkla yerine getirilmesi gereken kutsal bir görevin,her an fırsat kollayan ihanetle nefesleri kesen sinsi mücadelesi hikaye ediliyor.    Zafer  ALGAN performer

31 Ağustos 2018 22:59

çekildiği sene açısından bakılınca başarılı bir film... baştan sona bütün oyuncular çok gerçekçi oynamışlar... kameraman kriton iliyadis'in ne kadar önemli bir görüntü yönetmeni olduğu teknik imkansızlıklara rağmen bu çok eski filmden de anlaşılıyor.

Cevap Yaz

ÜmitYaşar

24 Aralık 2016 05:49

Filmin künyesini büyük ölçüde ben güncelledim. Hamdi Şarlıgil'in rolünün doktor olduğunu da ben yazdım. Ama filmin İmdb sayfasına bakınca bir de ne göreyim: Bizim Hamdi Şarlıgil-Doktor güncellemesi de, tıpkı sitede benim güncellediğim Hakkı Haktan, Haydar Karaer gibi kapağı oraya atmamış mı? Anlaşılan İmdb'de Türk filmlerini güncelleyen emek hırsızı Sinematürk'den kopyala-yapıştır yapıyor.

Cevap Yaz

Maviprens

26 Kasım 2013 03:07

film milliyetci olmasına karşın heyecan yok vasat

Cevap Yaz

t_rex

26 Mayıs 2011 15:59

milli konseptli filmler ilgimi çeker ama bu filmi bünyeme alamadım.  sıkıcı.

Cevap Yaz

kartal tibet tutkunu

27 Eylül 2009 18:13

BU FİLM İÇİN: Eşref KOLÇAK & Sadri ALIŞIK'tan tarihe dem vuracak "EVSAF"ta bu müstesna savaş filmini! Mutlak, izlenmeli dir diyorum..!

Cevap Yaz

kamil zafer

31 Ocak 2009 13:26

   Milli mücadelemizi ne şartlar altında kazandığımızı gözler önüne seriyor.Bir yandan düşmanla,bir yandan da onun işbirlikçisi hainleriyle  mücadele et.Ne kadar acı.S.Alışık İdris karakteriyle (İşbirlikçi) hiç alışık olmadığımız bir rolde lakin rolünün hakkını tam vermiş,Yzb.Nazmi ve Makbule hanım da keza öyle,vurgulamak da gerekirse şöyle denilebilir ; 3 kişiyle çekilmiş mükemmel  görsel yapıt.   Gelelim bana illa bir fitil sallıyacağım ya,buyrun cenaze namazına." Bre mubarekler,Anadolu'nun dağ bayır demeden dolaştığınız o taşlı topraklı,balta girmemiş yerlerinde Makbule hanıma neden o topuklu çizmeyi giydirdiniz,eee madem ki giydirdiniz kameradan niye saklamadınız ? "   31.1.09        Zafer  ALGAN

Cevap Yaz

performer

29 Ekim 2008 23:33

1950'li yılların türk sineması hakkında fikir sahibi olmak için izleyin derim. bu arada sadri alışık kötü rolde. düşmana göre iyi rolde tabiki :)

Cevap Yaz

Loverman

28 Eylül 2008 21:30

Bugün izledim.Eski fakat çekimi güzel olmuş. Bende çok sevdim bu filmi. Konusu güzel.

Cevap Yaz

sultanhastası

20 Kasım 2007 18:21

televizyonda oynayacak diye beklemeyin, filmin vcdsi piyasada satılıyor.

Cevap Yaz

sultanhastası

20 Kasım 2007 18:20

Çok güzel bir film, milli mücadele yıllarında geçiyor. Mustafa Kemal Paşacılar bağımsızlık için yurdun her yerinde düşmanla çarpışır. Gece vakti Anadolu'ya silah ve cephane yollar. Saray baskı altındadır ayrıca Mustafa Kemal direnişinden hoşnut değildir bu yüzden onların arasına kendi adamlarını sızdırır ve Anadolu'ya çok mühiö bir haber gidecektir yolculuk başlar. Sadri Alışık sarayın adamlarından dolayısıyla kötü rolde. Eşref Kolçak harika bir oyunculuk çıkarmış özellikle köprüden at arabasının geçmesi için nehirde sırtına kalas dayayarak köprüyü sağlamlaştırdığı sahne çok güzeldi.

Cevap Yaz
Yandex.Metrica