Ghajini

8,94

( 13 kişi yorum yaptı )

Ghajini

(Ghajini)

Sinema Filmi

2008

Sanjay Singhania Hindistanın en büyük iş adamlarından biridir.Bir iş gezisi dönüşünde evinde nişanlısı öldürülür ve kendisi de ağır yaralı olarak kurtulur.Ama başına demir sopayla darbeler alan Sanjay kısa süreli hafıza kaybına uğrar ve Sanjay nişanlısını öldüren Ghajini' nin peşine düşer...ERMAN ERAKMAN

Künye

Yönetmen A.R. Murugadoss
Senaryo
Müzik A.R. Rahman
Görüntü Yönetmeni Ravi K. Chandran
Etiketler Ghajini

Oynayanlar

Aamir Khan Aamir Khan Sanjay Singhania
Tinnu Anand Tinnu Anand Satveer Kohli
Asin Thottumkal Asin Thottumkal Kalpana Shetty

Son Yorumlar (13)

T@RIK avatar T@RIK 02 Nisan 2018 15:00:57

9

Aamir Khan dan muhteşem bir film daha

Tuba.Artan avatar Tuba.Artan 05 Ekim 2017 11:05:42

10

o kadar çok şey söylendi yazıldı çizildi ki yıllardır. söze mahal yok. izlemeyen kaldı mı merak ediyorum...

sahi izlemeyen kaldı mı? :)

baran34 avatar baran34 19 Temmuz 2015 09:55:54

Tüm dünyada yaklaşık 40 Milyon dolar gişe yapan film. Bolywood'un 200 Crore gişe sınırını geçen ilk filmi. Tabii ki bunda, Bollywood'un en çok kazanan aktörü Aamir Khan ve en çok kazanan müzisyeni A.R. Rahman'ın payı yadsınamaz. Slumdog Millioner fi lmindeki hit şarkı "Jai Ho" öncesi bu filmde de iyi iş çıkarmış. Yönetmen A.R. Murugadoss ve ekibini kutlamak gerekir. İlk defa bir Hint filmindeki dövüş koreografisini beğendim. Kamera açıları ve hızlandırmaları mükemmeldi. Diyalogları yazan Piyush Mishra ve Aamir'in dövmelerini yapan Tushar Shah'ı ayrıca tebrik etmek lazım. Yalnız filmini ismi; filmdeki kötü adamın ismi verilmesi çok basit kaçmış. Filmde vurgu yapılan intikam ismi "Revenge" olarak ya da hintçesi verilseydi daha anlamlı olurdu. 2005 yapımı aynı ekibin çektiği "Ghajini" için remake diyenlere Aamir Khan değil diyerek cevap verdiğini hatırlatmakta fayda var.

Gelelim filme; Lagaan filminde "Deva" rolünde izlediğimiz Pradeep Rawat burda "Ghajini" rolünde izliyoruz. Ghajini mafya babasıdır. İşine burnunu sokan Sanchay Singhania'nın nişanlısı Kalpana'yı(Asin) öldürür ve Sanchay'ıda kafasından yaralar. Sanchay amnesia hastası olur. (Kısa süreli hafıza kaybı). Sanchay bundan sonra intikamı için mücadele eder.
7 dil bilen Asin "Kalpana" rolüyle en iyi çıkış yapan kadın oyuncu ödülünü, Pradeep Rawat'ta "Ghajini" rolüyle en iyi kötü karakter rolü ödülünü aldı.
Kadro da yer alan "Sunita" rolünde izlediğimiz Giah Khan filmden 5 yıl sonra 2013'te ünlü aktör Aditya Pancholi'nin oğlu sevgilisi Sooraj Pancholi tarafından kendi evinde asılarak öldürülmüştür. Rüşvetçi Hint polisi tarafından kayıtlara intihar olarak geçilmiştir. Oysa daha sonra ortaya çıkan Giah'ın yazdığı mektuplar ve otopsi de asılmadan önce kemer ile boğulduğu gerçeği Sooraj'ın nasıl bir cani olduğunu kanıtlamıştır. Filmi bu konuyu bilerek izleyince insan daha bir hüzünleniyor. Böyle bir güzelliğe insanoğlu nasıl zarar verir?.
Film 3 saat lakin sürenin nasıl geçtiğini fark edemiyor izleyici. Tavsiyem filmi iki kez izlemeniz. İkinci seyrediş daha bir anlamlı. Bu da yönetmenin çekim tekniğinin ve kurgunun başarısı. İyi seyirler.

kaylasakaoglu 06 Haziran 2014 11:20:15

10

Aamir Khan her filminde olduğu gibi bu filmdede kendini kanıtlamış. Kalpana rolünü çok sevimli buldum herşey fevkalade

erakman avatar erakman 09 Ocak 2014 10:32:33

6

Bir internet sitesinde gördüm.Üzerine bayagı bir methiye düzülmüş.180 dakika süren filmi izledim.Esas kızın jest ve mimikleri o kadar yapmacık kı belli bir süreden sonra beni epey sıktı.Aamir Khan ise mübarek terminatör misali.Bu kadar zengin ve göz üninde bulunan bir holdingin patronunun tanınmaması hatta basında fotograflarının bile olmaması oldukça saçma.Bu filmi ise My name is Khan ile kıyaslayan arkadaşları anlamak güç.O filmde oyunculuklar ve senaryo çok sağlamdı.Bu film ise çakma memento filmi.Kısacası beni hayal kırıklılıgına ugratan ortalama bir film.

sinemadelisi avatar sinemadelisi 08 Temmuz 2013 19:04:21

10

Amir Khan'ın devleştiği psikopat rolünü bile süper yaptığı bir film. Ayrıca çok akıcı bir kurguya sahip olan bir başyapıt.10/10

Yandex.Metrica