Kovboylar ve Uzaylılar

8,20

( 3 kişi yorum yaptı )

Kovboylar ve Uzaylılar

(Cowboys and Aliens)

Sinema Filmi

2011

Gişe rekorları kıran filmlere imza atan yönetmen Jon Favreau uzaylı istilasıyla klasik Western türünü buluşturan, başrollerini Daniel Craig ve Harrison Ford’un paylaştığı yine çok farklı bir filmle 2011 yazına damgasını vuruyor: Kovboylar ve Uzaylılar... (Cowboys&Aliens). Steven Spielberg, Ron Howard, Brian Grazer, Alex Kurtzman ve Roberto Orci gibi başarılı film yapımcılarının bir araya geldiği bu yepyeni aksiyon ve gerilim filmi, yalnız bir kovboyun bizim dünyamızın ötesinden gelen bir teröre baş kaldırışını izleyicileri Eski Batı’ya götürerek anlatıyor.

Yıl: 1873. Yer: Arizona Bölgesi. Geçmişine dair hafızasında hiçbir anı olmayan bir yabancı (Craig), yanlışlıkla Absolution adlı ıssız bir kasabaya düşer. Geçmişiyle ilgili tek ipucu bileğindeki zincirdir. Absolution kasab asıyla ilgili fark ettiği şey ise şudur: Bu kasabanın sakinleri yabancıları pek hoş karşılamaz ve demir yumruk Albay Dolarhyde (Ford) aksini emretmediği takdirde sokakta tek bir hareket bile yapamazlar. Bu kasaba korku içinde yaşayan bir kasabadır.

Fakat Absolution, gökyüzünden gelen haydutların saldırılarıyla esas korkunun ne olduğunu deneyimleyecektir. Nefes kesen bir hızla ve gözleri kör edici bir ışıkla yeri göğü inleterek çaresiz insanları teker teker kaçıran bu canavarlar kasaba sakinlerinin şimdiye dek gördükleri her şeye meydan okurlar.

Şimdiyse önceden kabul etmedikleri ‘yabancı’ kurtuluş için tek umutlarıdır. Yavaş yavaş kim olduğunu ve nereden geldiğini hatırlamaya başlayan bu silahlı soyguncu, kasaba sakinlerine uzaylı güçlere karşı koyabilme şansı verecek olan bir sırra sahip olduğunun farkına varır. Bu yabacı, anlaşılması zor gezgin Ella’nın (Olivia Wilde) yardımıyla eski düşmanları kasabalı Dolarhyde ve adamları, kanun kaçakları ve Apaçi savaşçılarından oluşan bir takım kurar. Ortak bir düşmana karşı bir araya gelen bu takım yaşamaya devam etmek için destansı bir mücadeleye girişir.

Künye

Yönetmen Jon Favreau
Senaryo
Yapımcı Steven Spielberg , Ron Howard , Roberto Orci , Jon Favreau , Brian Grazer , Alex Kurtzman
Müzik Harry Gregson-Williams
Görüntü Yönetmeni Matthew Libatique
Vizyona Giriş Tarihi 16 Eylül 2011
Tür Aksiyon, Animasyon, Bilim Kurgu, Fantastik, Gerilim, Komedi, Savaş, Western
Özellikler Renkli
Ülke ABD
Etiketler Indian, Komik Kitap, Yaratık Daha Fazlası

Firmalar

UIP (Dağıtımcı)
Hasılat 867.262,0 TL
Toplam İzleyici 93.571
Vizyonda Kaldığı Hafta 18 Hafta

Son Yorumlar (3)

fahri.07 avatar fahri.07 14 Mayıs 2016 11:55:27

7

Değişik konulu bi uzaylı - kovboy filmi.filmin aksiyonu güzel ama çok büyük beklentiye girmemek lazım.filmde mantık hataları çok (uzaylıların kovboylara yenilmeleri vb.)ayrıca filmin süresi çok uzun bence en fazla 100 dakika yeterli 20 dakikası boş k onuşmalar ve gereksiz sahnelerden ibaret.boş vakit değerlendirmek için izlenebilir.10/7

free_style avatar free_style 06 Ekim 2012 10:48:36

7

İzlenebilir bir film. Çünkü ismi bile ilginç. Uzaylıların kovboyla ne işi olur ki diye düşünüyor insan. Ama filme gelince kovboyların uzaylıları ilkel bir şekilde 'yenmesi' pek inandırıcı gelmiyor. Sadece görsel açıdan doyurucu bir film denilebilir.

erakman avatar erakman 13 Eylül 2012 16:49:20

8

Filmin başlangıcı ve ortası merak uyandırıcı,ilgi cekici ama film ilerledikce beklentilerinizi tam olarak karsılamıyor.İzlenebilrliği olan bir film yinede..daniel craig her zamankı gibi çok başarılı

Yandex.Metrica