Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Eşref

Eşref

7,38

(4 kişi yorum yaptı)

2012-07-31 16:31:59 1 Ocak 1978 1 Saat 10 Dk Dram Duygusal Dram, Duygusal


MGUNAY

22 Nisan 2011 10:50

film fena değil özellikle bir müzisyen filmi olarak başarılı sayılabilir ama hataları var ilk başta Aysun hanımın ata binmeyi bilmediğini bu filmde öğrendik ikincisi Aysun hanım Ata beyin tecavüzüne uğrarken Yıldıray beyin bir koşuşu var akla zarar insan biraz hızlı koşar sevdiğin kız tecavüze uğruyor acaba Yıldıray beyin bir rahatsızlığımı vardıda hızlı koşamadı yönetmen bu kadarına tamam dedi bilmiyorum ama Yıldıray beyin yumruk atma sahneleri falan fena değil birde şehre gelince son parasına gömlek alıyor tabi aç kalıyor buna mantık almıyor genede filme 4 puan vermeyi uygun gördüm.

Cevap Yaz

kariz_ma_35

18 Nisan 2011 23:46

Mert,delikanlı ve yardımsever bir delikanlının. Aşkı için mücadelesini anlatan. İzlenbilir bir film. "Eşref" Yıldıray Çınar çiflik sahibi. "Orhan" İsmail Hakkı Şen'in kızına aşıktır. Fakat fakir değirmenci olduğu için onu küçük görür. Kızını vermez. Eşref ile Orhan'ın arasında geçen hoş olmayan olaylardan dolayı. Kızın babası "Orhan" İsmail Hakkı Şen kızını "Meral" Aysun Güven'i büyük şehre kaçırır. Zaten "Eşref" Yıldıray Çınar ile "Orhan" İsmail Hakkı Şen ile aralarında olay geçmiş. Onun üstüne araba sürmüştür orhan. Olaya ölü süsü verilmiştir. Büyük şehre gelen "Eşref" Yıldıray Çınar yol,iz bilmediğinden onu her yerde arar. Park'ta karşılaştığı "Adem" Sami Hazinses ile arkadaş olur. Oda zaten destan satıyordur. Hem türkü söyler hemde destan satar ikili. En sonunda bulur sevdiğini. Zaten o evin önünden birkaç defa geçmiştir. Fakat nikah gününde bulur. "Meral" Aysun Güven ile "Haluk" Tugay Toksöz'ün nikahıdır. Meral'in babasının ortağı olan haluk plak firması sahibidir. Daha önceden zaten "Eşref" Yıldıray Çınar'ın sesini beğenmiştir. En sonunda iki sevgili kavuşurlar. Fakat sürpriz olan asıl arkadaşı. "Adem" Sami Hazinses'in eşref'in kötü yoldan kurtardığı kadın ile ilişki kurmasıdır. Türk Müziği'nin efsane sanatçısı Yıldıray Çınar'ın izlediğim ilk filmi. Yıldıray usta'nın sesini sever beğenirdim. Sahnelerden gelen bir sanatçı olduğu için oyunculuğunu beğendim. Çoğu sahnelerde iyi oynamış. You Tube'ye yüklenmiş film. Maalesef bu üstadın televizyonlarda filmleri hiç yayınlanmıyor. Bir zamanlar hasılat rekorları kırmış araştırmalarıma göre onun filmleri.

Cevap Yaz

battalgazi28

1 Kasım 2008 19:30

ÖNCELİKLE BU FLİMDE EROL TAŞ YOKTUR KÖTÜ ADAM İSMAİL HAKKI ŞEN DİR  DAHA SONRA

XKM    YEŞİLÇAM DA ÇEKİLEN HİÇ BİR FİLME SAÇMA DİYEMEZSİN ONDA BİR EMEK ALINTERİ VARDIR O ZAMANLARDA MİLLET SEKS FİLMİ ÇEKERKEN YILDIRAY ÇINAR BÖYLE MÜKEMMEL BİR FLİM ÇEKMİŞTİR SEN GİT DİZİLERE YORUM YAZ YILDIRAY ÇINAR ALLAH RAHMET EYLESİN TÜRK HALK MÜZİGİNİN KRAL I

Cevap Yaz

xkm

11 Nisan 2007 14:52

böyle saçma filmler yüzünden yeşilçam filmleri yanlış tanındı halbuki 70'li yıllarda ne kaliteli filmler çekildi, bu filmin tek izlenme nedeni yıldıray çınar'ın türküleri ve kameraman izzet akay'ın çektiği görüntüler.

Cevap Yaz
Yandex.Metrica