Fakir Aşıkların Romanı

8,23

( 4 kişi yorum yaptı )

Fakir Aşıkların Romanı

Sinema Filmi

1971

Babasının, zengin bir aile dostunun kızıyla evlendirmek istediği Kemal, yoksul ancak namuslu insanların sıcacık dünyasına adım atar ve Nur’u tanır. Bu fakir mahalle Kemal’in babası tarafından yıktırılıp, yerine fabrika yapılacaktır. Kemal’in bütün çabası boşa gider ve bir sonuç alamaz. İki genç, paraya karşı sevgiyi tercih ederler. Genç adam sevmediği biriyle çıkar evliliği yapmak yerine, sevdiği kızla evlenip babasının servetini reddeder. Fakir insanlarla dostluğu, dürüstlüğü, gerçek ve içten sevgiyi yaşamaya başlar. Ancak, taş kalpli işadamı, onların sevgisini de mahalleyi de yerle bir etmeye kararlıdır.

Künye

Yönetmen Osman F. Seden
Senaryo
Yapımcı Osman F. Seden
Görüntü Yönetmeni Kenan Kurt
Vizyona Giriş Tarihi 01 Ekim 1971
Süre 55 dk
Tür Duygusal
Özellikler Renkli
Ülke Türkiye
Etiketler Dramatik, Duygusal, Gözyaşı, Imkansız Aşk, Matem Daha Fazlası

Oynayanlar

Cüneyt Arkın Cüneyt Arkın Kemal Ersan
Nur Alpan Nur Alpan Nur Ersan
Atıf Kaptan Atıf Kaptan Selami Bey
Aynur Aydan Aynur Aydan Gülşen
Sami Ayanoğlu Sami Ayanoğlu Profesör
Gülistan Güzey Gülistan Güzey Kemal'in Annesi
Ali Şen Ali Şen Mahalleli
Feridun Çölgeçen Feridun Çölgeçen Gülşen'in Babası
Necdet Mahfi Ayral Necdet Mahfi Ayral Halit / Mehmet Büyükgüngör Seslendirmesi
Ahmet Turgutlu Ahmet Turgutlu Mahalleli
Mehmet Ali Akpınar Mehmet Ali Akpınar Selami Bey`in Adamı
Ali Seyhan Ali Seyhan Selami Bey`in Adamı
Yaşar Şener Yaşar Şener Mahalleli
Ali Demir Ali Demir
Sadettin Erbil Sadettin Erbil Cüneyt Arkın Seslendirmesi
Alev Koral Alev Koral Nur Alpan Seslendirmesi
Agah Hün Agah Hün Atıf Kaptan Seslendirmesi
Rıza Tüzün Rıza Tüzün Ali Şen Seslendirmesi
Mümtaz Ener Mümtaz Ener Seslendirme
Cevdet Balıkçı Cevdet Balıkçı

Firmalar

Kemal Film (Yapım)

Son Yorumlar (4)

performer avatar performer 12 Ekim 2018 22:41:45

7

beğeneceğimi pek düşünmüyordum... baş erkek oyuncu seçimi çok doğru olmuş... cüneyt arkın'a sadettin erbil dublajı da çok iyi olmuş ama alternatif olarak filmde aksiyon sahneler de olduğu için abdurrahman palay da yakışırdı. sadece melodram olsaydı t oron karacaoğlu'nun seside çok iyi olurdu.

Loverman avatar Loverman 26 Ekim 2010 23:35:10

7

sonu sürpriz bir acı ile bitiyor. nur un doğum esnasında ölmesi daha doğrusu şehit olması yeşilçamda kalıp senaryodaki değişikliklerden. atıf kaptan yine kötü babayı oynamış. doktor kemali kısa zamanda seven mahallelilerden ali şenin çakır keyifli ha liyle bir lafı geçiyor. –ben ne dedim görür görmez doktor abi erkek çocuk. mutlaka beşiktaşlıdır dedim. hangi kulübü tutuyoruz abi? kemal da - eskişehirliyim ben diyor. bu diyalogdaki ayrıntı dışında dublaj sanatçılarının oyuncu olarak rol alması ilginç. sami ayanoğlu, necdet mahfi ayral ve türker tekin. profesör rolüyle sami ayanoğlu kadronun en başarılı oyuncusu olmuş. üstelik filmlerde daha çok oyunculuğuyla bildiğimiz mümtaz enerin dublajıyla.

Alın yazısı avatar Alın yazısı 16 Eylül 2009 19:40:09

10

Tıp fakültesin’de asistan olan Kemal ( Cüneyt Arkın ) zengin bir ailenin tek çocuğudur. Bir rastlantı sonunda tanıştığı Emel’le ( Nur Alpan ) aralarında bir arkadaşlık başlar. Bu arkadaşlık zamanla büyük bir sevgiye döner, ama kemal bu ko nuda ailesinin sert tepkisiyle karşılaşır. Bütün tehditler sevgilileri birbirinden koparamaz ve evlenirler. Ama onları acaba mutlu bir sonmu beklemektedir?

star 03 Ağustos 2006 17:48:08

8

cüneyt arkının doktor rölünü oynadığı ,babasına karşı çıkıp sevdiği kızla evlenip,yıkılmak istenen mahallenin sakinleri tarafindan baştacı yapılan güzel bir dram...nur alpanın sayılı filmlerinden.izlenir...

Yandex.Metrica