Çölde Kutup Ayısı

(De helaasheid der dingen)

Sinema Filmi

2009

Film, küçük bir kasabada fakir ve cahil babası ve üç amcasıyla birlikte yaşayan on üç yaşındaki Gunther'in ıstıraplı ergenliğe geçiş hikâyesini anlatıyor. Gunther baba evinde her gün fazlaca alkol, kadın, uygunsuz durum ve aylaklıkla karşı karşıya kalır. Görünüşe göre o da gelecekte aynı kaderi paylaşacaktır. Acaba bu talihsizlikten kurtulmayı başarabilecek midir? Oyuncuları ve teknik ekibinin deniz kenarında bisiklete çıplak binerek Cannes'ı çalkaladığı bu komedi, bu korkunç ailenin hiçbir berbat anını ıskalamıyor.

Film, 2010 senesinde, İstanbul Film Festivali Uluslararası Yarışma’da En İyi Film ödülünü kazanarak Altın Lale ödülünün sahibi oldu.

Künye

Yönetmen Felix Van Groeningen
Senaryo ,
Görüntü Yönetmeni Ruben Impens
Vizyona Giriş Tarihi 21 Ocak 2011
Süre 108 dk
Tür Dram
Özellikler Renkli
Ülke Belçika Hollanda
Internet Sitesi http://www.themisfortunates.com

Ödüller

En İyi Film (29.İstanbul Film Festivali (Uluslararası)-2010)

Oynayanlar

Valentijn Dhaenens Valentijn Dhaenens Gunther Strobbe
Koen De Graeve Koen De Graeve Marcel Strobbe
Wouter Hendrickx Wouter Hendrickx Lowie Strobbe
Johan Heldenbergh Johan Heldenbergh Pieter Strobbe
Gilda De Bal Gilda De Bal Meetje
Pauline Grossen Pauline Grossen Nichtje Sylvie

Firmalar

M3 Film (Dağıtımcı)
Hasılat 13.140,0 TL
Toplam İzleyici 1.009
Vizyonda Kaldığı Hafta 6 Hafta

Son Yorumlar (2)

gecedensonra avatar gecedensonra 25 Ağustos 2011 15:23:08

9

istanbul film festivalinde uluslararsından en iyi film almış olması ile   dikkatimi çekti zaten her daim  ödüllü film ilk etapta br dikkat uyandırmıyor değil bünyemde ama istanbul deyince şöyle bir soğuk durdum ilk etapta zira iyi filmleri seçmedikle rini düşünürdüm hep..  ama bu filmin d edram olacağını düşünerek aile  filmi sonuçta  o gözle izlemey kaltım  , yok olacak gibi değil sonra komediye geçti inceden inceye .. çok hoş bir filmi doğrusu .film 4 erkek kardeşten een büyüğünün oğlunun   gözünden anlatılıyor  geridönüşlere sık sık başvurmaları ve bu geidönüşleri bazen siyah beyaz olarak vermeleri çok  güzeldi doğrusu. am filmde   4 kardeş var ve  bir 5. cisi de olayın içine girince  o da kız olunvca olay ice dramatik bir hal alıyor ... keyifle izlenecek bir o kesin..

SİMURG_ANKA avatar SİMURG_ANKA 19 Şubat 2011 13:39:02

10

Hiç bir trajedi bukadar güldürmemiştir demişti biri bu film için... Kesinlikle iyi bi sinemaseverin izlemesi gereken bir film...çok eğlenip çok da hüzünlenebiliyorsunuz aynı anda...bu kolay yapılabilen bi iş değildir beyler alkışladığım bir zeka örne ği bu filmin yönetmenliği, kurgusu... Benden tam not aldı :)

Yandex.Metrica