Karşı Hayat

5,40

( 2 kişi yorum yaptı )

Karşı Hayat

(No More)

Sinema Filmi

2009

Hayal kırıklıkları içindeki üç adam; Kör, Şair ve Yabancı, birbirlerinden habersiz yaşadıkları yılları göz açıp kapayıncaya kadar bitirmiş ama yine de hayata adapte olamamışlardır. Artık bulundukları zaman diliminde kendilerine kabul ettirebildikleri gerçeklikleriyle yaşamaktadırlar ama çevrelerindekiler onlara hala alışamamıştır. Bir gün ailelerinin dırdırından kurtulmak için bir iş görüşmesine giden adamlar, orada tanışıp beraber yaşamaya karar verirler. Boş bir evde, maddi şeylere ihtiyaç duymadan yaşayan adamlar için zaman, evin içinde bir sürüngen gibi ilerlemektedir. Bir gün evin balkonunda buldukları eski bir kitabın sırıını araştırmak için evden çıktıklarında ise evde sürüngen gibi geçen zamanın dışarıya aynı şekilde davranmadığını görürler; tıpkı yüzyıllar önce Yedi Uyurlar'ın baş ına gelen gibi. Değişen yeni dünyada, kitabın sırrının peşinde kendi gerçekliklerini sorgulayacaklar ve sonu gelmez bir yolculuğa çıkacaklardır.

Künye

Yönetmen Bilal Bay , Engin Behlül
Senaryo , ,
Müzik Max Richter
Süre 143 dk
Tür Deneysel
Özellikler HD, Siyah Beyaz
Ülke Türkiye
Internet Sitesi http://www.karsihayatfilm.com/

Ekip

Kurgu İsmail Yılmaztekin (Kurgu)
Engin Behlül (Kurgu)
Bilal Bay (Kurgu)
Yapım Ekibi İsmail Yılmaztekin (Yapım Sorumlusu)
Işık Ekibi Kemal Bay (Işık Şefi)
Eren Gürses (Işık Şefi)
Ses Ekibi Kerem Çakıroğlu (2) (Ses Tasarım)
Aykut Koca (Ses Kayıt)
Ramazan Yıldız (Boom Operatörü)

Son Yorumlar (2)

mansurx avatar mansurx 06 Ekim 2016 03:05:01

5

Film 9 bin liraya çekilmiş deneysel 143 dakikalık bir film di vizyona giremedi iyi niyetli bir deneme olsa da süresi çok uzundu 90 dakika ve ünlü oyuncularla ses getirebilirdi izlemesi zor tatsız tuzsuz sıkıcı bir filmdi bir ilk film olduğundan daha fazla eleştirmek istemiyorum orta karar bir filmden öte değil.

afarikan avatar afarikan 03 Mayıs 2010 16:31:05

9

Hayatın karşısında duranlar için...Alışılmışı kırmaya çalışan cesur yapısıyla dikkat çeken manifesto niteliğinde sinema tarihinde unutulmazlar arasında yer alması beklenen çölde vaha değerinde izleyenlere midesine yumruk yemiş imajı bırakan sert ;diy alog ve düşündürdükleriyle de aslında bir o kadar yumuşak bir film. Yeni sinemanın öncüsü olabilecek genç yetenekli arkadaşları yaptıkları ve yapmaya çalıştıklarından ötürü kutluyoruz.

Yandex.Metrica