Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Ayrılık (Die Fremde)

Ayrılık

6,30

(3 kişi yorum yaptı)

2012-07-31 16:31:59 21 Mayıs 2010 2 Saat0 Dk Aile Dram Duygusal Aile, Dram, Duygusal
IMAX 2d
IMDb puanı: 0

Yönetmen: Feo Aladag Feo Aladag

Ülke: almanya

Gişe: 19.605

Oyuncular: Ufuk Bayraktar, Gümeç Alpay Aslan, Nursel Köse, Florian Lukas, Alwara Höfels, Almila Bağrıaçık, Serhat Can, Settar Tanrıöğen, Derya Alabora, Nizam Schiller Devamını Gör...

Ödüller: En İyi Kadın OyuncuEn İyi Kadın OyuncuEn İyi Kadın OyuncuEn İyi Film

Konusu : Almanya doğumlu Umay İstanbul’da yaşadığı bunaltıcı evliliğinden kaçarak Berlin’deki ailesinin yanına geri döner. Yanına küçük oğlu Cem’i de almıştır. Umay’ın bu dönüşü aile içinde çatışmalara sebep olur. Bu küçük Türk ailesi Umay’a karşı duydukları sevgi ve yaşadıkları ortamın onların üzerindeki baskısı arasında kalmıştır. Umay oğlu ile birlikte yaşayacağı için kendini güçlü hisseder.ceyhun_mr

5 Aralık 2010 06:03

film 'ezilen kadınlar' ve 'kadına şiddet'i anlatıyor ve cehaletin de altı çiziliyor.Sürekli kapıların yüzüne kapandığı,dışlanmış, çocuklu bir kadının dramatik öyküsü eleştirel bir bakışla sunulmuş.Süpriz denebilecek dramatik bir sonla film daha da etkileyici olmuş.

Ancak yine de ''keşke en azından bir tane aklı başında,ne yaptığını bilen gurbetçi türk aile olsaydı''diyorsunuz ister istemez.Çünkü bu haliyle biraz fazla yüklenilmiş gibi olmuş gurbetçilere.

Cevap Yaz

yedikule_zindanı

12 Nisan 2010 02:38

Filmde ne olduysa Umay'ın oğlu minik Cem'e oluyor..Film hep kendi içsel ailevi sorunları içinde geçiyor, filmin sonuda cadde de beklenmeyen bir üzücü ölümlü sonuçla bitiyor..

Filmin galası ve söyleşisi 11 Nisan 2010 21:30 da İst Atlas sinemasında filmin başında yapılmıştır..Filmin sarışın bayan Yönetmeni rahatsızlandığı için uçakla gelemedi, o yüzden gala gecesine katılamamıştır..

Cevap Yaz

yedikule_zindanı

11 Nisan 2010 16:58

Bu film bugün 21:30 da Atlas da gösterimdedir..Filmde ara yoktur ve tek gösterimdir İst'da..

Cevap Yaz
Yandex.Metrica