Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Gözlerindeki Sır (El secreto de sus ojos)

Gözlerindeki Sır

7,80

(7 kişi yorum yaptı)

2012-07-31 16:31:59 23 Nisan 2010 2 Saat 7 Dk Dram Duygusal Gerilim Gizem Polisiye Dram, Duygusal, Gerilim, Gizem, Polisiye
IMAX 2d 2d
IMDb puanı: 0

Yönetmen: Juan José Campanella Juan José Campanella

Ülke: arjantin, ispanya

Gişe: 23.422

Oyuncular: Soledad Villamil, Guillermo Francella, Mario Alarcón, Javier Godino, Pablo Rago, Ricardo Darín, Carla Quevedo, Alejandro Abelenda Devamını Gör...

Ödüller: En İyi Yabancı Film

Konusu : Usta yönetmen Juan Jose Campanella bir sorgu müfettişiyle bir hakimin, kendilerini 25 yıla yayılan bir kovalamacanın içinde buluşunu anlattığı GÖZLERİNDEKİ SIR'da gizem, gerilim ve romantizmi harmanlayan olağanüstü bir öykü kurguluyor. Sene boyunca 30’un üzerinde ödül toplayan ve en son olarak En İyi Yabancı Film Oscar’ını alan film şimdiden imdb’nin meşhur top 250 listesine girmiş durumda. Görevinden yeni emekli olan sorgu müfettişi Benjamin (Ricardo Darin), bir türlü peşini bırakmayan ve mazisi 25 yıl önceye dayanan bir tecavüz - cinayet vakasının romanını yazmaya karar verir. Kısa bir süre sonra cinayetin acı dolu hatırası üzerine düşünmek, Esposito'nun güncel yaşamının detaylarını aydınlatmaya başlar ve onu, duygularına ayna tutarak saplantılı bir aşkın ördüğü ağ ile yüzleşmeye zorlar. Korkunç suçun gizemi kendini yavaş yavaş ele verirken, Benjamin adalet ve kendini arayış ekseninde ciddi bir sınavdan geçecektir.mumillica

21 Nisan 2015 17:56

Arjantin’ den çıkan 2010 yılı en iyi yabancı film Oscar ödülünü alan “El Secreto de Sus Ojos – Gözlerindeki Sır” geç izlediğim ve “Keşke daha önce izleseydim” dedirten bir film oldu.

Cevap Yaz

enginyuksel1982

12 Nisan 2015 03:16

genel itibariyle ve final sahnesiyle hayal kırıklığı olan vasati ve ağır ilerleyen bir film 5/10

Cevap Yaz

Haqan

14 Haziran 2013 22:42

Aşina ve meşhur olmayan yüzlerden, meşhurlardan bile çok daha iyi oyunculuk gördüğünüz vakit filmden daha keyif alıyorsunuz... Bana göre: Filmin yan konusu İrene ile Benjamin'in platonik aşkı, ana konusu olan Arjantin'in derin devlet ve bozuk adalet sisteminde işlenen ve üstü kapatılan bir cinayetinden bile güzel işlenmiş. Başrol oyuncuları Ricardo Darín ve Soledad Villamil'ı izlemek çok keyif vericiydi.

Cevap Yaz

YSHN

23 Kasım 2012 15:03

güzel filmlerden biri gözünüz bu filme odaklanır öyle bir rilm

Cevap Yaz

mkurtsen

13 Eylül 2012 07:25

1974 Yılı Arjantin.Juan Peron'un ölümü üzerine karısı Isabel Peron Başkan olarak onun yerine geçmiş. Ekonomik bunalım, işçi harketetleri siyasal şiddet başını almış gidiyor. Sorunların üstesinden gelmek için sıkıyönetim ilan ediliyor. Yönetimin muhbir olarak kullandığı Isidoro Gomez (Javier Godino)bir tecavüz ve cinayet olayından tutklanır. Suçunu itiraf ettiği halde 1 yıl sonra yönetim serbest bırakır Üstelikte onu yakalayıp adalete teslim eden Federal Ajan Benjamin ve yardımcısı Pablo amirleri tarafından hırpalanır ve dosya kapatılır. Boşuna yaşadığını düşünen Benjamin 1999 yılında emekli olunca bu konuda bir roman yazmaya başlıyor, kurbanın kocasını bularak sır perdesini aralıyor. Film geçen yıl izlediğimiz Mahur Özmen'in Adalet oyunu ile benzer ögeler taşıyor. Etkilenme desem değil bizimki 2009 film 2010 yapımı.. Her iki film de devlet ve adalet kavramlarını sorguluyor. Devlet Adaleti sağlamazsa birileride çıkıp kendini yargı yerine koyar ve i adaletini kendi yöntemleri ile gerçekleştirir. İzlemekte geç kaldığım bir film İlk yarım saat sıkıcı gelebilir, izledikçe geri dönüşlerle film sizi öyle bir sarıp sarmalıyorki, 2 saatin nasıl geçtiğini anlamıyorsunuz. Üstelik işin içine pişmanlık dolu karşılıksız bir aşkıda katarak. 2010 Yabancı Film Oscar'nıı bileğinin hakkı ile almış çok güzel bir film.Herkese izlemesini salık veriyorum. . İyi seyirler.

Cevap Yaz

ceyhun_mr

2 Mayıs 2010 13:05

günümüzün en büyük sorunu 'adalet' anlayışını sorgulayan ama hazin bir aşkı da anlatan,uzun ama kesinlikle sıkılmadan izlenen müthiş bir film.Hikayesi bir romandan alınmış,anlatımı son derece başarılı.Hikayesi de sıradan değil ve aldığı ödülleri kesinlikle hakediyor.Başlangıçından en son sahnesine kadar güzel olmuş.Kesinlikle izlenmeli.

Cevap Yaz

jamesfranciscameron

26 Nisan 2010 03:21

iki saati aşan süresine rağmen bir an bile sıkılmadan kendisni izlettiren,abartıdan uzak,muhteşem bir aşk öyküsüne sahip ve müthiş finaliyle unutulmayacak bir film olmuş. en iyi yabancı dilde film oscarını sonuna dek haketmiş.kesinlikle tavsiye edilir.

Cevap Yaz
Yandex.Metrica