Baarìa

8,83

( 1 kişi yorum yaptı )

Baarìa

(Baarìa)

Sinema Filmi

2009

Faşizme ve mafyaya karşı oldukları için komünist partiye üye olan, yoksul Sicilyalı ailenin 1930'lardan günümüze dek süren macerasını, Francesco Scianna'nın yorumladığı Peppino karakterinin çelişkilerle dolu renkli yaşamı anlatılıyor.

Künye

Yönetmen Giuseppe Tornatore
Senaryo
Müzik Ennio Morricone
Görüntü Yönetmeni Enrico Lucidi
Süre 150 dk
Tür Dram, Komedi, Tarihi
Özellikler Renkli

Son Yorumlar (1)

mkurtsen avatar mkurtsen 31 Mayıs 2013 16:02:54

9

Filme adını veren Baaria Sicilya'da bir köy. Köyde yaşayan Torrenuova ailesinin 1930 lardan başlayarak günümüze uzanan üç kuşak boyunca hikayesi anlatılıyor.. Başkarakter Peppino'nun 6 yaşından başlayarak, çocukluğu, delikanlılığı, evlliliği, gençliğ i son olarak ta yaşlılığına tanık oluyoruz.
Politize bir kişiliğiniz varsa birde yakın tarihe ilgi duyuyorsanız filmi çok seveceksiniz. Genç Peppino'nun çobanlıktan Komünist Partisi yerel Yöneticiliğine yükselişi, ailesi, arkadaş çevresi ile dialogları, traji komik ögelerle anlatılıyor Toplantılarda.kadın kadına dans, tuhafiyeci dükkanı aynen bizde olduğu gibi , bir de Komünistlerin Bebek yediği söylentileri, gerçekten trajikomik.
Filmin Finali ise çok ilginç ve güzel . Peppino (Francesco Scianna) 6 yaşında yapamadığını 60-70 yaşında yapıyor.( üç tepeyi bir taşla vurma hikayesi) anlatmıyorum. İzleyenler öğrenecek.
Sonuç olarak İtalya, Siyaset, politika benim ilgi alanıma girdiği için filmi beğendim. İkibuçuk saat boyunca sıkılmadan izledim. Herkese de izlemelerini salık veriyorm. Güzeldii.Peppino'yu oynayan genç oyuncu Francesco Scianna role çok yakışmış. 30 yaşında 20 yaşada iniyor altmışada çıkıyor. Bir şey unutuyordum Monica Bellucci adı var kendi yok. kısa mı kısa küçücük bir rol.
İyi seyirler.
10/9

Yandex.Metrica