My Name Is Khan

9,04

( 11 kişi yorum yaptı )

My Name Is Khan

(My Name is Khan)

Sinema Filmi

2010

Rızvan Khan (Shahrukh Khan) küçüklüğünü annesiyle (Zarina Vahab) ıssız bir yerde geçiren, bir Müslümandır. Annesi öldükten sonra; Amerika'ya küçük kardeşinin yanına gider. Orada tanıştığı ve aşık olduğu Mandira (Kajol) adında dul ve Hindu bir kadın ile evlenir. Rızvan Khan aynı zamanda da Asperger sendromu hastasıdır. Bu hastalık Otizm rahatsızlığının bir çeşitidir ve ömür boyu süren, sosyal etkileşime ve iletişime zarar veren, sınırlı ve tekrarlanan davranışlara yol açan beynin gelişimini engelleyen bir rahatsızlıktır. 11 Eylül saldırılarından sonra Mandira'nın oğlu Rasist kesimler tarafından döverek öldürülür. Öldürülme sebebi annesi evlendikten sonra Khan soyadını almış olmalarıdır. Bunun üzerine Mandira Rizvan'ı terk eder. Rizvan ne zaman geri gelebileceğini sorunca, Mandira ona Amerik a Birlesik Devletleri başkanina gidip, adının Khan oldugunu ama; bir terörist olmadığını açıklamasını ve ondan sonra geri gelmesini söyler. Rizvan hastalığı dolayısıyla bunu ciddiye alir ve yolculuğuna başlar. Başkan ile buluşmadan geri dönmeyecektir ve ona diyecektir ki:" Sayin Başkan, benim adım Khan ve ben bir terörist degilim."

Künye

Yönetmen Karan Johar
Senaryo , ,
Yapımcı Hiroo Johar , Gauri Khan
Müzik Shankar Mahadevan , Loy Mendonsa
Tür Dram
Ülke Hindistan

Ekip

Görüntü Yönetmeni Ravi K. Chandran (Görüntü Yönetmeni)

Son Yorumlar (11)

by_yeti avatar by_yeti 08 Ağustos 2016 16:34:50

9

Sinemayla tanıştığım 1967 yılından beri izlediğim en güzel Hint filmi diyebilirim.

TheKajol avatar TheKajol 18 Nisan 2016 17:40:37

10

Hikaye ve oyuncular süper,sonunda başkan gerçekten obama olur diye düşünmüştüm ama imkanı yok tabi.Hiç tereddüt etmeden izleyin harika

baran34 avatar baran34 24 Eylül 2014 10:23:39

Shakh Rukh Khan ve Kajol'un başrollerini paylaştığı 4. film olma özelliğini taşıyan bu yapım tartışmasız bolywood'un global anlamda ses getiren nadir filmlerinden. 11 eylül saldırılarından sonra batının doğu kültürü ve dinine önyargılı bakışını irde leyen filmde her ne kadar ajitasyonun dibine vurulduysada izlenmeyi sonuna kadar hak eden bir yapım. Kajol'un güzelliği ve sempatikliği filmin pozitif unsurlarından. Gişede toplamda 45 milyon dolar hasılat yapan bu filmi mutlaka izleyin.

arifyilmaz avatar arifyilmaz 03 Haziran 2014 01:23:34

10

İzlediğim En Güzel Hint Filmi. Ayrıca İzlediğim En Güzel Filmler Arasında. 3 Kez Seyrettim Ve Seyretmeyen Herkese Kesinlikle Tavsiye Ederim.

Yazgülü_Hülya avatar Yazgülü_Hülya 02 Aralık 2013 11:13:02

10

harika bir film izlemeyen gerçekten çok şey kaybetmiş demektir

erakman avatar erakman 20 Temmuz 2013 17:13:53

9

ABD den sonra en büyük film sektörnün Hindistan oldugunu gösterir bir film.Shahrukh Khan otistik rolünde çok başarılı.Filme 9 puan verdim.1 puanı kırma nedenim ise özellikle son 40 dakikada gereğinden fazla acitasyon olması.Bunu izleyiciye aşırı dozd a vermesi açıkcası beni rahatsız etti.Kesinlikle izlenmesi gereken bir film.

Yandex.Metrica