Gençlik Köprüsü

8,20

( 10 kişi yorum yaptı )

Gençlik Köprüsü

Sinema Filmi

1975

Şarkıcı olmak isteyen Mine ile onun şarkıcı olmasını istemeyen Abdullah 'ın aşkı etrafında politik görüşleri olan öğrencilerin fikir çatışması.

Künye

Yönetmen Salih Diriklik
Senaryo ,
Yapımcı Yücel Çakmaklı
Görüntü Yönetmeni Mike Rafaelyan
Eser
Süre 81 dk
Tür Dram, Duygusal, Politik
Özellikler 35 mm, Renkli
Ülke Türkiye
Etiketler Edebiyat, Milli Değerler, Sağ-sol Çatışması Daha Fazlası

Ekip

Kurgu Arif Özalp (Kurgu)
Yapım Ekibi Ali İhsan Yurt (Yapım Asistanı)
Post-Prodüksiyon Özdemir Arıtan (Laboratuar Şefi)
Işık Ekibi S.Enis Özaydın (1. Işık Asistanı)
Ses Ekibi Tuncer Aydınoğlu (Dublaj Kayıt)
Arif Özalp (Senkron)
Diğer Bedri Uğur (Set Teknisyeni)
Necmettin Çobanoğlu (Set Teknisyeni)
Erdil Demirbağ (Set Teknisyeni)

Firmalar

Elif Film (Yapım)
Acar Film (Film Hazırlık)

Son Yorumlar (10)

mansur34 avatar mansur34 04 Mart 2016 09:36:55

6

Film baştan sona karışık filmin belli bir çizgisi ve bir karakter üzerinden gitmek gibi düşüncesi yok bazen komediye bile kayıyor film bir çok karakteri anlatıp hiç birini sonuçlandırmıyor görüntü kalitesi kötü ışıklandırma kötü mutlaka restore edilm eli bu haliyle izlemesi zor oluyor ama oyunculuklar iyi salih kırmızı,erdinç gökbay,ıtır esen,birtane güngör ve necla nazır rollerinde fena değiller oyunculuklar genel olarak iyi ama senaryoda çok sorun var kısaca tadında 81 dakikada biten filmin ortalama bir başarısı var izlenebilecek bir film.

MGUNAY avatar MGUNAY 23 Şubat 2016 23:01:20

10

o yıllarda böyle bir filmin yapılması gerçekten güzel olmuş. ayrıca şuan birçok muhafazakar kanalın olmasına rağmen bu filmin neredeyse hiç birinde yayınlanmaması ilginç doğrusu. Kamran Usluer sağcı bir tarih öğretmenini harika oynamış.

t_rex avatar t_rex 20 Haziran 2011 08:57:06

Yapıtı izlemeyi çok arzu ediyordum ve sonunda nette satışını buldum. Tulumba. com'dan sipariş verdim. Umarım  düşündüğüm tarzda çıkar ve yeşilçamdan bir favori daha kazanmış olurum.

daglargibi 03 Nisan 2009 20:22:04

8

yukarida bir arkadasinda bahsettigi gibi 12 eylül öncesi genclik olaylarini sag gözle bakan tek sinema yapitidir milli ve daha cok dini yönden genclere egilir filmdeki devrimciler ise ya züppe ya özünden kopmus bir nesil yada sosyete manyaklari dir f ilmin sonunda ögrencinin ölürken söyledigi slogan necip fazil in zindan dan mehmede mektup isimli siirinden bir alintidir

emre84 avatar emre84 16 Mayıs 2008 12:45:05

Çok başarılı bir film

kadir avatar kadir 07 Şubat 2008 12:58:02

10

Filmde 12 Eylül öncesi meydana gelen 'ögrenci olaylari' olarak adlandirilan, kömünistlerle Ülkücülerin kavgasi konu edinmis. Daha dogrusu, ülkemize rus medeniyetini getirmek isteyenlere karsi cikan Türk Gencligi'nin hakli mücadelesi anlatiliyor filmd e. Filmin son sahnesinde Salih Kirmizi'nin sözleri aslinda her seyi özetliyor: "Bir Nizam ariyorum. Herseyi ile benden olan bir Nizam"

Yandex.Metrica