Gerzek Şaban

Yorumlar

Miro_Mardin avatar Miro_Mardin 17 Ekim 2017 17:48:53

10

ismail günes bir röportajında Yeşilçam figüranlarının (karekter oyuncuları) Natuk baytan'a,Natuk baba dediklerini söylemişti sonraları aynı seyi ; adem ayral,sönmez yıkılmaz,çetin basaran,Yusuf çetin,hakkı kıvanç,suheyl egriboz,necdet kökes ve Meral zeren gibi yeşilçam emektarlarından da duydum.

Natuk baytan karekter oyuncuları konusunda çok hassasmıs.Elinden geldiğince hepsini oynatmaya çalısırmış.Jönlere ezdirmezmis.bagırıp,çağırmazmıs.bir çoğunu ana karektere yakın rollerde oynatmıs.Onlara bir nevi babalık yapmıs."baba" lakabınıda böyle kazanmış.

Gerzek saban ( Kemal sunal'ın oynadigi karekterlerden birinin adı Osman diğerinin Seyfi'dir yani saban karekteri yoktur.Aynı durum Atla gel saban filmindede var.ordada Kemal sunal'ın adı niyazidir.Yapımcılar saban isminin ekmegini yemek isteyince filmlerin isimleri oyle kalmıs.neyse konuyu dagıtmayayım :) gerek kunusuyla gerek oyuncu tercihleriyle figuran filmidir.Filmin ana karekteri Osman,figurandır.Filmin oyuncu kadrosu tamemen figuranlardan olusmaktadır adeta Yesilcam parodisi gibidir.

Filmle ilgili son bir detay daha ; Kemal sunal'ın tokat manyağı yaptığı kıl kuyruk jönü hatırladınız mı ? haa iste o karakterin Cüneyt arkın'a gönderme olduğu söylenir.Natuk baytan&Cüneyt arkın birlikteliği 1979'da çekilen"iki cambaz" filmiyle sona erdiğini bilenler bilir yani ikili,Natuk baytan'ın vefat ettigi 1986 yılına kadar (7 yıl boyunca) bir daha calısmadılar.aralarında ne geçtiğini bilmiyoruz ama Cüneyt arkın'ın resmi sitesinde ki "Unutulmayanlar" kısmında Natuk baytan'a yer vermemesi,bu söylentinin gerçek olma ihtimalini epey güçlendiriyor.Natuk baytan'ın bu filmi"iki cambaz" filminden hemen sonra çektiğinide unutmayalım.

Kaptan34 avatar Kaptan34 14 Aralık 2016 00:12:28

Patronun karısı çok güzel bir kadın fiziği gerçekten etkileyici esin esen yerine patronun eşini dövdüğü sahne olaydı eroini şeker sanması ayrı olay

sholay 14 Ağustos 2016 20:39:40

Rahmetlinin cift rolde oynadigi en iyi film.

performer avatar performer 22 Mayıs 2016 22:28:25

9

bu filmin kötü olma ihtimali var mı hiç... muhteşem...

ElBLanKo avatar ElBLanKo 01 Şubat 2016 22:22:57

10

Kemal sunalin iki rolde oynadigi fimlerinden en sevdigim filmi

muslumfurkanaydogdu avatar muslumfurkanaydogdu 02 Temmuz 2015 04:34:46

10

Çok güzel ya her zaman izleyebilirim arap celal en mükemmel rolünu oynamis yadigar ejderde öyle

Yandex.Metrica