Göl

7,37

( 9 kişi yorum yaptı )

Göl

Sinema Filmi

1982

Künye

Yönetmen Ömer Kavur
Senaryo
Yapımcı Sadık Deveci , Atıf Yılmaz , Ömer Kavur
Müzik Attila Özdemiroğlu
Görüntü Yönetmeni Salih Dikişçi
Vizyona Giriş Tarihi 01 Şubat 1983
Süre 83 dk
Tür Dram, Duygusal, Macera
Özellikler 35 mm, Renkli
Ülke Türkiye
Etiketler Ağa, Balıkçı, Bunalım, Göl, İntihar, Daha Fazlası

Oynayanlar

Müjde Ar Müjde Ar Emine/Nâlan/Sabiha
Hakan Balamir Hakan Balamir Murat Ağa
Talat Bulut Talat Bulut Hasan
Orhan Çağman Orhan Çağman Dursun Ağa
Mehmet Esen Mehmet Esen Yaşar
Ferda Ferdağ Ferda Ferdağ Murat ın Annesi
Aydan Burhan Aydan Burhan Nesrin
Yılmaz Kurt Yılmaz Kurt Ethem
Nuran Oktar Nuran Oktar
Orhan Aykanat Orhan Aykanat Gazino Sahibi
Kazım Eryüksel Kazım Eryüksel Murat ın Arkadaşı
Hikmet Gül Hikmet Gül Kasaba Sakini
Reha Kıral Reha Kıral Hizmetçi
Erol Şen Erol Şen Kasaba Sakini
Sezai Kaya Sezai Kaya Rol Adı Ekle
Turhan Alok Turhan Alok Rol Adı Ekle
Erdal Özyağcılar Erdal Özyağcılar Erol Şen Seslendirmesi
Güler Ökten Güler Ökten Seslendirme
Müşfik Kenter Müşfik Kenter Orhan Çağman Seslendirmesi
Levent Dönmez Levent Dönmez Hakan Balamir Seslendirmesi
Yaman Okay Yaman Okay Yılmaz Kurt Seslendirmesi
Celile Toyon Celile Toyon Nuran Okur Seslendirmesi

Ekip

Yapım Ekibi Şeref Yılmaz (Set Ekibi)
İsmail Kündem (Set Ekibi)
Yönetmen Ekibi Ali Kıvırcık (Yönetmen Yardımcısı)
Atilla Ortanoğlu (Yönetmen Yardımcısı)
Kamera Ekibi Ali Utku (Kamera Asistanı)
Post-Prodüksiyon Suat İşlek (Negatif Kurgu)
Gültekin Çavuş (Negatif Kurgu)
Mustafa Yıldız (Laboratuar)
Ziya Uşak (Laboratuar)
Selahattin Kaycı (Laboratuar)
Sabahattin Hoşses (Renk Düzenleme)
Işık Ekibi Turgut Köse (Işık Şefi)
Ali Rıza Durda (Işık Asistanı)
Hayrettin Kara (Işık Ekibi)
Ses Ekibi Erkan Esenboğa (Ses Mühendisi)
Müzik ekibi Turhan Alok (Obua)

Firmalar

Alfa Film (Yapım)

Son Yorumlar (9)

sinemaadamı avatar sinemaadamı 02 Ocak 2016 20:20:35

7

eski bir gazete haberinde okumuştum bu filmde aslında cüneyt arkın , kadir inanır , birde yanlış değilsem türkan şoray oynayacakmış hatta film için kadirle cüneyt yan yana bile gelmiş senaryoyu okumuşlar anlaşma yapılmış filmde murat rolünde cüneyt h asan rolünde kadir oynayacakmış. herkes tamam demiş ama nedense sonra tüm kadroyu değiştirmişler. zaten her üç ismi o dönem birarada düşünmek imkansızdı. bi kere üçününde jenerik egosu vardı. hepsi kendisine en iyi star gözüyle bakardı bundan başka bi sebep olduğunuda sanmıyorum zaten bu filmde onlar oynasaydı filme 10 değilse bile 9 verirdim. ancak 7 verebilirim. filmde hakan baba müjde abla ve talat abi çok başarılı ama hakan baba 1 numara yani filmin fenomeni olmuş diyebilirim benim için öyle en azından.

performer avatar performer 04 Kasım 2013 00:18:55

7

zaten bir dublaj sanatçısı olan orhan aykanat kendi sesiyle oynayabilirdi, onu seslendiren kamuran usluer'de hakan balamir'i seslendirseydi daha iyi olurmuş bence.

kariz_ma_35 avatar kariz_ma_35 15 Şubat 2012 20:46:02

10

Kasaba'daki göl'deki gazino'ya şarkıcı olarak gelen bir kadının başına gelen olayları yansıtmış son derece etkileyici ve güzel bir film. "Nalan" Müjde Ar şarkıcı olarak başka bir memleketten gelmiş hayatını şekillendirmek zorunda olan bir k adındır. Geldiği yer ise kasabanın göl gazinosudur. Kasabalının eğlence mekanı canlı bir eğlence yeridir. "Murat" Hakan Balamir oranın en kuvvetli,kudretli insanıdır. O ne isterse o olur öldüğü karısına benzetir Nalan'ı hatta onunla konuşur kaçırır bile. Nalan'a aşık diğer kişi "Hasan" Talat Bulut'tur fakat tam anlamıyla bir kıvılcımlanma yoktur aralarında.  Olayların asıl seyri Murat'ın ,Nalan'ı zorla kaçırarak hapsetmesiyle başlar. Psikolojik bunalımda olan Murat Nalan'ı kaybettiği karısına çok benzettiği için Sabiha olarak seslenir. Fakat bir yolunu bularak Nalan oradan kaçar. Göl'de Hasan arkadaşı "Yaşar" Mehmet Esen ile balık tutmaktadır oraya gider. Yaşar ise biriyle evlenmektedir arkadaşı Hasan'ı davet eder ilişkileri olan kasaba tarafından hor görülen Nalan ile Hasan düğüne gider. Bir süre sonra Murat gelir her ikisini vuracaktır ve bunalıma dayanamayarak av tüfeğiyle kendini vurup ihtihar eder. Takı töreni zamanında ve kasaba sakinlerin gözünün önünde olması kasabalıyı derin üzüntüye boğar. Müjder Ar ve Hakan Balamir'in birçok filmi sinemamızda güzeldir izlenir. Bu filmde onlardan biri başlıca kasaba,kasaba gölü,gündelik hayat,insan ilişkileri. Filmde görülen başlıca etkenler arasında ayrıca filmin şüphesiz en iyi ve etkileyici karakteri. Hakan Balamir oluşturmuş geçmişteki acılarını unutamayan,matemli,yaralı bir insanı iyi canlandırmış. Filmle ilgili yorumları okuduğumda çoğu üye arkadaşım beğenmemiş. Olabilir zevk ve renk meselesidir ama beğenmemelerine biraz şaşırdım. Türk sinemasının güzel filmlerinden sadece filmin müziği beklenilen düzeyde değildi.. 

comerollin avatar comerollin 14 Temmuz 2010 16:11:07

5

Müjde Ar'ın bütün filmlerini defalarca seyrettim. En sevdiğim aktristtir. Kendisini çok seviyorum.  Ama bu filmi çok sıkıcı. Oyunculuğu yine çok iyi ancak senaryo çok monoton. Filmin sonu da ekileyici değil.

turgut1955 avatar turgut1955 14 Ekim 2008 09:52:10

5

Göl 1982 yapımı Yönetmen Ömer Kavur Yapımcı Atıf Yılmaz .Ömer Kavur Senaryo Selim İleri Müzik Atilla Özemir oğlu Görüntü yönetmeni Salih Dikişçi ışık yönetmeni bendim bir şarkıcıyı kendi karısına benzeten ağanın hikayesi çok güzel çalişmaydi Ömer abi çok rahat çalişirdi Ömer abi şaryoyu yerinde ve zamanında kullanan yönetmendi sete hakimdi çalişan oyuncu olsun teknik olsun hiç üzmezdi ömer abiyide çalişan üzmezdi çalişanin hakkini ve parasini Gününde ödüyen yapımcıydı ömer abi çok iyi insandi çok iyi bir sinemacıydı Aramizdan erken Ayrıldi mekani Cennet olsun usta yönetmen ÖMER KAVUR filmidir

isocum avatar isocum 27 Ağustos 2008 11:25:08

şarkıcılık yapmak için gittiği kasabada kendisini karısına benzeten bir ağanın esiri olan müjde arın kurtarıcısı talat bulut.

Yandex.Metrica