Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Gurbetçiler

Gurbetçiler

8,43

(10 kişi yorum yaptı)

2012-07-31 16:31:59 1 Aralık 1973 Dram Dram

Yönetmen: Osman F. Seden Osman F. Seden

Ülke: türkiye

Oyuncular: Yıldırım Önal, Yalçın Gülhan, Serdar Gökhan, Arzu Okay, Ahmet Karaca, Tevfik Şen, İhsan Gedik, Bahar Erdeniz, Bedri Aydın, Mehmet Yağmur Devamını Gör...

Konusu : Kendilerini bırakıp gittiğini zanneden babalarının karşısına farklı kimliklerle çıkan iki kardeşin macera öyküsü.sinemaadamı

12 Ocak 2016 21:17

vasat bir film kadro hatrına 5 verdim :)

Cevap Yaz

benimsinema

7 Ekim 2014 22:15

Keske serdarin sevgilisi yerine bahar erdeniz oynasaymis.. arzu okayada o cirtlak sari saclar yakismamis.. yalcinla serdar iyi ikili olusturmuslar tabii buna yildirim önal eklenirse..iyi bir film

Cevap Yaz

kral_affetmez

9 Kasım 2013 17:26

yarım yamalak izlemiştim çok önceden. yalçın gülhanı bu filmde beğenmemiştim konusu da çok iyi değil serdar gökhan için izlemiştim zaten sadece yoksa film pek bişeye benzemiyor

Cevap Yaz

performer

4 Eylül 2010 19:57

güzel bir film, fakat sonu o dönemin seyircisi'nin pek hoşuna gitmeyecek şekilde bitmiş. sonra gurbetçiler dönüyor diye bir film daha var. sanırım açığı o şekilde kapatmışlar.

Cevap Yaz

falanfilan

6 Temmuz 2010 00:44

Yıldırım önal ustalığını bu filmde de göstermiş. Serdar gökhan bu filmde karizmatik kişiliğiyle ön plana çıkıyor. Bu filmin bende güzel bir hatırası olduğundan 10 puan verdim.

Cevap Yaz

MGUNAY

24 Haziran 2010 17:06

lovermanı dediği film güzel ve başarılı Yıldırım Önal, Serdar Gökhan ve Arzu Okay bir filmde oynuyorlarsa o film izlenir.

Cevap Yaz

Loverman

24 Haziran 2010 00:10

neyi anlamadınız bende onu anlayamadım. konusu gayet açık. parasızlık yüzünden büyük şehirde çalışmaya karar verip köydeki ailesinden ayrılan kadirin yaşam öyküsü anlatılıyor. büyük şehirde nakliyecilik yaparken kamyonlarda esrar bulununca suçsuz yere hapse girer. bu sürede ailesinden hiçbir haber alamamıştır. hapisten çıkınca belalı işlere girip düşman kazanmış ve adamları hasımlarının safına geçmiştir. yıllar sonra babaları kadirin izini bulan çocukları mustafa ve ali, babaları hakkındaki zandan kurtulmak, olayları iyice anlamak ve babalarına bakmaları için önce eşlerini onun yanına gönderirler. sonra kendileri de kadire karşı farklı bir kimlikle çıkıp düşmanlarına karşı ona yardım ederler. kadiri kurtardıktan sonra kendilerini açıklarlar. tam izlenirse anlaşılmayacak bişey yok. konusunu çok beğendim. sadece muammer gözalana abdurrahman palay sesi yakışmamış o kadar. 

Cevap Yaz

bebekyuzlu2121

31 Mart 2010 16:24

bencede konusunun ne oldugunu anlayamadigim bir oysa daha ii olabilirdi kadro muthis yinede arzu okayi izlemeye deger

Cevap Yaz

Alın yazısı

30 Ağustos 2009 13:36

Film gerçekten anlamsızlığıyla beraber...sıkıcılığıylada insanı baya bir kasıyor...iyi bir kadro ama..malesef güzel çekilememiş serdar gökhan yalçın gülhan ve yıldırım önal bu kadro ile çok güzel bir film yapılabilirdi...filmin bir diğer hatası ismidir' ismini taşıyabilecek bir özellik göremedim filmde..küçük yaşta kaybettikleri babalarının peşine düşen iki evladın öyküsü..serdar gökhan için seyrettim.

 

Cevap Yaz

kamil zafer

25 Ağustos 2009 19:07

   Ana baba,evlat sevgisi,hasretlik,kaderin sillesi,ayrılık gibi insanların zayıf ve hassas olduğu duygularına aracısız hitap etmeyi amaçlamış,günümüz deyimiyle duygu sömürüsü denilen yaklaşımla cüzdanları şişirmeyi hedeflemiş bir yapım ! Bir de becerebilselermiş ? Hababam ara gazı verilmiş olayının da malum neticesi paçalarından akmış haberleri yok.Oyuncuları bile rol krizinde.Bir ihtimal olayın farkında olup uyum sıkıntısı içinde olabilirler.Bari Yıldırım baba bu işe girmeseymiş.

   Farkındayım biraz fazla çene patlattık lakin seyirci olarak beni de bu işin içine soktukları için bir bu kadar daha söylenebilirim.Zira kayıp 1 küsur saatim var.

Cevap Yaz
Yandex.Metrica