Mekanik

8,13

( 3 kişi yorum yaptı )

Mekanik

(The Mechanic)

Sinema Filmi

2010

Mekanik, uluslararası boyuttaki bir yeraltı ögütlenmesinin, muhbirler ve olası düşmanlarını yok eden suikastçılarına verilen isimdir. Arthur Bishop eli çabuk ve temiz ve profesyonelce iş çıkaran bir mekaniktir. Öyle ki örgütle arasında ki bir numaralı arabulucu olan "menejeri" Koca Harry'i dahi yoketmekten çekinmez.

Baba yadigarı mesleğini sürdürürken, müebbet yalnız olmanın üzerine getirdiği psikolojik yükü ise olanca gücüyle sırtlamaya çalışmaktadır. İç çalkantıları ile boğuşurken Harry'nin doyumsuz ve soğukkanlı oğlu Steve (Ben Foster) ile aralarında ilginç bir ortaklık doğar

Künye

Yönetmen Simon West
Senaryo , ,
Müzik Mark Isham
Görüntü Yönetmeni Eric Schmidt
Vizyona Giriş Tarihi 13 Ocak 2011
Süre 93 dk
Tür Aksiyon, Dram, Gerilim
Özellikler Renkli
Ülke ABD

Son Yorumlar (3)

Fahri07 avatar Fahri07 17 Şubat 2021 10:49:26

8

Asiyonu ve temposu düşmeyen bi yapım.Statham harikaydı.Aksiyon severler mutlaka izlemeli10/8

mansurx avatar mansurx 24 Eylül 2016 22:24:33

6

Film baştan sona tempolu ama orjinal 1972 yapımına göre zayıf bir yeniden çevrim olmuş orjinal 1972 yapımı filmini izleyenler bilir motor ve araba kovalamaca sahneleri el bombası binaların havaya uçması ve italya gezisi vardı bu filmde hiç biri yok t amamen bedavaya getirilmiş bir film jason statham yine aynı tip aynı bilindik rollerinden birinde çatışma sahneleri ile film oyalıyor filmde ben foster fena değildi filme renk katmış filmin orjinal filmi yeniden gündeme getirmesinden başka bir özelliği olmayan bir yeniden çevrim ama jason statham hayranlarını memnun edecek kadar ortalama bir başarısı da var bunda aksiyon filmleriyle bilinen yönetmen simon west in katkısı büyük bence önce orjinali sonra bu film izlenmeli anca o zaman filme hak etiği eleştiriyi yapmak mümkün olur.

magoria avatar magoria 16 Şubat 2013 14:21:09

10

Doğru kararlar tecrübeden gelir ama tecrübe kötü kararlardan oluşur
Yaptığım iş sağlam kafa gerektirir..
İntikam seni öldürebilecek bir duygudur.Aptalca marifetler sergilemeye çalışma..
Zafer hazırlık sever.

Yandex.Metrica