Kasap

9,67

( 1 kişi yorum yaptı )

Kasap

(Le Boucher)

Sinema Filmi

1970

Adam kadını seviyor, kadın ondan çok hoşlanıyor; adam genç kızları öldürüyor. Kasap Popaul (Jean Yenne) vucut okul müdiresi (Stephane Audran) ise akıl. Doğanın kuralı böyle,.Kan ve karanlık güçler onları ayırır. Ancak bu birbirlerine ilgi göstermemelerini, insanın kendinden bu denli farklı bir insana değer vermemesini gerektirmez. Tam tersine bu farklılık iki zıt kutup misali beraberliğin kapısını aralar. Ancak.....

Künye

Yönetmen Claude Chabrol
Senaryo
Müzik Pierre Jansen
Görüntü Yönetmeni Jean Rabier
Süre 93 dk
Tür Dram
Ülke Fransa
Etiketler Aşk Hikayesi, Cinayet Hikayesi, Güney Fransa, Katil, Seri Cinayetler

Son Yorumlar (1)

mkurtsen avatar mkurtsen 22 Aralık 2012 14:51:54

9

Güney Fransa'nın ücra bir kasabasında geçen filmde, içinde seri cinayetler işlenen bir aşk hikayesi anlatılıyor. Adam kasap, kadın öğretmen. Normalde bu iki farklı insanın birbirlerine ilgi göstermemeleri gerekir. Bir düğünde karşılaşıyorlar, ilk başta olay tek taraflı gelişiyor. Sonradan bu farklılık birbirlerine değer vermeyi getiriyor,kadında ondan hoşlanmaya başlıyor.Görüntüye göre tertemiz,cinsellik içermeyen , platonik bir aşk gelişiyor. Tabiki adam bu kadarla yetinmek istemiyor. Daha ileri boyuta taşımak istiyor, Arızalı kimliği bir taraftanda cinayet işlemeye devam ediyor. Vakitli vakitsiz kadını evinde rahatsız ediyor ama ona zarar vermekten de korkuyor. Kadında birşeylerin farkında.
Final'i yazmayayım . bu kadar yıl sonra filme biryerlerde rastlayıp izleyecek olanlar çıkabilir ,kendilerini filmin akıcı hüznüne bıraksınlar..
Kasap., 2010 da 80 yaşında kaybettiğimiz ünlü Fransız Yönetmen Claude Chabrol'un çok sevdiğim 2 filminde biri. (Diğeri Madame Bovary)
Filmde Yönetmenin gücü ortaya çıkıyor, hem yazmış hem yönetmiş. Birbiri ile hiç bağdaşmayan aşk ve cinayet ile farklı karakterdeki farklı sınıfa mensup 2 insanı kaynaştırıp unutulmayacak güzellike bir film çıkamış.. 2 başrol oyuncusuda Stéphane Audran ile özelliklede Kasap rolünü oynayan 2003 de kaybettiğimiz Jean Yanne(1933-2003).Toprağı bol olsun. Okadar güzel ve doğal oynamışlarki, her türlü övgüyü hakediyorlar.

Yandex.Metrica