Elveda

7,44

( 0 kişi yorum yaptı )

Elveda

(L'affaire Farewell)

Sinema Filmi

2009

Yıl 1981, KGB’den Albay Grigoriev, Brezhnev sonrasında komünizmin geldiği hale tanık olup bu ideale dair olan inancını yitirir ve dünyayı kendisi değiştirmeye karar verir… Moskova Thomson’da çalışan bir Fransız mühendis ile iletişime geçer ve ona çok gizli, özellikle de Amerika’yı ilgilendiren dökümanları aktarmaya başlar. Bu dökümanlar Soğuk Savaş’ın en önemli casusluk bilgilerini içermektedir.

2 yıl boyunca, Fransız Başbakanı François Mitterrand Moskova’daki bu kaynak tarafından kendisine ulaştırılan belgeleri bizzat kendisi araştırır ve Fransız Gizli Servisi bu olaya “Farewell” kod adını verir. Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği bu bilgilerden mahrum bırakılırken, Ronald Reagan’ın « Star Wars » adlı yeni askeri programı açıkla ması Sovyet Birliği için tehlike çanları niteliğindedir.

80’lerin sonlarında Berlin Duvarı’nın yıkılır ve Farewell de kendi yöntemleriyle dünyayı değiştirebileceğini, ve bunu yaparken KGB’nin alışık olduğu yöntemleren kaçınıp, finanse edilmeden başarabileceği inancını yürütür – aksi onun için fazla capitalist bir yaklaşım olacaktır. Kaderini izler ve böylece başta oğlu olmak üzere tüm Rus kardeşlerini yeni bir dünyaya taşıyabileceğini düşünür.

Künye

Yönetmen Christian Carion
Senaryo
Müzik Clint Mansell
Görüntü Yönetmeni Walther Van Den Ende
Vizyona Giriş Tarihi 11 Haziran 2010
Süre 113 dk
Tür Gerilim
Ülke Fransa

Firmalar

Tiglon (Dağıtımcı)
Hasılat 51.643,0 TL
Toplam İzleyici 6.812
Vizyonda Kaldığı Hafta 19 Hafta

Son Yorumlar

Yandex.Metrica