Ölüm Zili

6,83

( 1 kişi yorum yaptı )

Ölüm Zili

(Gosa)

Sinema Filmi

2008

Lise hayatı zordur, öğrenciler vahşidir. Birbirlerini ezmek, aşağılamak için ellerinden geleni yaparlar. Hele de üniversite sınavı zamanı hayatın en zorlu yıllarıdır. Kore yapımı bu film, koleje hazırlanan bir grup liseli gencin ölümle mücadelesini konu alır.

Gosa, kolejlere girmek için her Koreli öğrencinin vermesi gereken bir sınavdır. Okulun en başarılı yirmi öğrencisi seçilerek özel bir sınıfta toplanır ve özel bir kampa alınarak sınav için çalıştırılmak istenir. Öğrencilerine arkadaş gibi yaklaşan Hwang Chan-Wook ve İngilizce öğretmenleri Choi So-Yeong’un gözetiminde toplanan öğrenciler, derse bir arkadaşlarından eksik olarak başlarlar. Ders video gösterimi ile başlamışken aniden görüntü gider ve sırası boş duran arkadaşları hızla su dolan bir akvaryum içinde ekrana gelir. O sırada bir ses, öğrencilere akvaryuma çizilmiş olan sorunun zamanında çözülmediği takdirde arkadaşlarının öleceğini söyler. Kimse dışarı çıkmamalıdır, yoksa herkes öldürülecektir.

Öğretmenlerinin ve okulun bekçisinin yardımları ile kaçmak için bir yol arayan öğrenciler kısa zamanda soruları çözmekten başka çareleri olmadığını anlayacak ve teker teker katilin eline düşeceklerdir. Her yeni soru, çamaşır makinesine atılan, eriyen mumların altında can veren arkadaşlarına yardım etmek için kendilerine bir ipucu vermektedir. Ancak soruların cevapları, öğrencileri geçen yıl okulda öldürülen başarılı bir kız öğrencinin katiline götürecektir.

Cinayete kurban giden kızın ruhunun intikam arzusu ile geri geldiğine inanan öğrenciler bu kaçma kovalamaca içinde ipuçlarını da toparlamaya çalışmaktadır. Kendilerini bekleyen sürpriz sondan ise henüz haberleri yoktur.

Künye

Yönetmen Yoon Hong-Seung
Senaryo
Müzik Jun-seong Kim
Görüntü Yönetmeni Seong-ryong Heo
Vizyona Giriş Tarihi 02 Temmuz 2010
Süre 88 dk
Tür Gerilim, Korku
Ülke Güney kore

Oynayanlar

In-sook Choi In-sook Choi
Da-Geon Da-Geon
Sung Jin Sung Jin
Beom-su Lee Beom-su Lee Hwang Chang-Ok
Hyeon-sang Kwon Hyeon-sang Kwon Cha Jae-Wook
Yu Shin-Ae Yu Shin-Ae Park Jin-Kyoung
Beom-su Lee Beom-su Lee Hwang Chang-Ok
Bum Kim Bum Kim Kang Hyeon

Firmalar

Duka Film (Dağıtımcı)
Hasılat 57.751,0 TL
Toplam İzleyici 7.577
Vizyonda Kaldığı Hafta 10 Hafta

Son Yorumlar (1)

mansuryıldırım avatar mansuryıldırım 23 Temmuz 2015 05:21:54

6

Güney kore yapımı temposu iyi bir korku gerilim filmi öğrencilerin okulda başına gelen korkunç olayları anlatan film ortalama bir başarısı olan izlenebilecek bir korku gerilim filmi.

Yandex.Metrica