Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

You Don't Know Jack (...You Don't Know Jack)

You Don't Know Jack

6,67

(2 kişi yorum yaptı)

2012-07-31 16:31:59 1 Ocak 1970 2 Saat 14 Dk Dram Biyografi Dram, Biyografi

Yönetmen: Barry Levinson Barry Levinson

Ülke: ABD

Oyuncular: Sandra Seacat, Henry Strozier, James Urbaniak, Rutanya Alda, Jeremy Bobb, Adam Lubarsky, Todd Susman, Deirdre O'connell, John Goodman, Brenda Vaccaro Devamını Gör...

Ödüller: En İyi TV OyuncusuEn İyi TV Oyuncusu

Konusu :

 İyileşme umudu kalmayan hastaların ölmesine yardım ederek kamu oyunun gündemine oturan Bay Ölüm lakablı, meşhur Dr. Jack Kevorkian'ın hayatı konu ediliyor. Kevorkian'ı Al Pacino başarı ile oynuyor.riverlicious

13 Eylül 2014 13:30

Filmin son 30 dakikası gerçekten sürükleyici ve ilgi çekici.Diğer bölümlerde birşeyler eksik gibi.Konu güzel ama bence detaylı yansıtılamadı mesela hastaların ölmeden önce vedalaşma sahneleri azdı.Can alıcı sahne çok yoktu.Mahkeme sahnesindeki kelime oyunları zihnimi çok yordu.10 dk kadar birşey anlayamadım.Ayrıca Susan Sarandon'u çok çirkinleştirmişler bu rol için.Ve ben baya baş rollerden biri sanarken yan rollerden birini kapmıştı.Kısacası oturup izlenecek bir film değil.Ha benim gibi Al Pacino ve Susan Sarandon filmlerinin tümünü izleme gibi birşeyi kafaya koyduysanız izleyin.Ama zevk için izlemeye değmez.

Cevap Yaz

mkurtsen

15 Haziran 2010 17:25

Geçtiğimiz ay  (Mayıs-2010) Amerika'da galası yapılan You Don't Know Jack (Jack'i Bilmiyorsunuz) isimli filmde, iyileşme umudu kalmayan hastaların ölmesine yardım ederek, kamu oyunun gündemine oturan meşhur Doktor Jack Kevorkian'ın hayatı konu ediliyordu. Ötenazi ile ilgili birçok tartışmaya konu olan, hatta  bu uğurda yıllarca hapis yatan Kevorkian'da kendisini canlandıran Al Pacino ile birlikte galada hazır bulunmuş.

28.05.1928 doğumlu  Jack Kevorkian 1945 yılında girdiği Michigan Üniversitesinden 1952 yılında Patoloji Uzmanı olarak mezun oldu. İhtisas döneminde ölmek üzere olan hastaların gözlerindeki değişimi fotoğrafladığı için Bay Ölüm (Mr.Death) lakabını aldı...                                                         Ermeni asıllı kevorkian ilk ölüm makinesini 30 dolara oradan buradan topladığı paralarla kendisi imal etti. İsminide Yunanca'da ölüm makinesi anlamına gelen Thanatron' koydu.  Ancak 1991 yılında Kevorkian'ın Michigan'da doktorluk yapması yasaklandı Lisansı elinden alındı. Bu defada adını Merhamet Makinesi verdiği başka bir makine ile bu işlere devam etti. Yeni aletin ismi Mercitron'du. Medyanın ilgisinden aldığı güçle işi daha ileri götürdü.  Yapımcılarla anlaşıp, naklen ölümleri tv kanallarında milyonlarca kişiye izletti. Michigan Eyaletinde ötenazi karşıtı bir yasa olmadığı için hapsede  atılamıyordu. 1999 yılında bir ötenazi vakası nedeniyle ikinci derece cinayetten 8 yıl hüküm giydi. Milyonlarca insan Thomas Youk'un ötenazi vakasında ağır bir suça tanıklık etmişti. Olayda Kevorkian ölümcül zehiri hastaya bizzat kendisi enjekte etmişti. Bu nedenle hastayı öldürmüş sayıldı. 2008 yılında iyi halden salınan Kevorkian Merhametin Doktorumu? Seri Katil mi? Deli mi? Dahi mi? filmi izleyip kararı izleyiciye bırakalım.

 

 

Cevap Yaz
Yandex.Metrica