Centilmen

7,27

( 4 kişi yorum yaptı )

Centilmen

(The American)

Sinema Filmi

2010

Oscarlı oyuncu George Clooney, ilk filmi “Control” ile haklı bir saygınlık kazanmış yönetmen Anton Corbijn’in ikinci filminde başrolde karşımıza çıkıyor.

Kiralık katiller arasında Jack (G. Clooney) yıllar içinde usta mertebesine yükselmiş, acımasızlığıyla tanınan biridir. İsveç’deki işi beklediğinden farklı bir şekilde sonuçlanır. Sıradaki işi onun son işi olacaktır. Her görevden sonra yaptığı gibi küçük bir İtalyan kasabasında kendine yarattığı “vaha”da inzivaya çekilir. Bu kasabada “ölüm”den bir süreliğine de olsa uzaklaşmaktadır. Kasabanın rahibi Peder Benedetto’yla (İtalyan sinema ve tiyatrosunun usta aktörü Paolo Bonacelli) bir dostluk kurar. Aynı sırada, kasabada tanıştığı Clara (Violante Placido) isimli genç kadınla da yakınla şır. Yeni görevini ona Belçikalı bir kadın (Thekla Reuten) bildirecektir. Jack, Clara’yla başlayan ilişkisi yüzünden konsantrasyonunu kaybetmektedir ve bir tetikçi için en tehlikeli şey açık vermektir.

Künye

Yönetmen Anton Corbijn
Senaryo ,
Yapımcı George Clooney , Ann Wingate , Anne Carey , Grant Heslov , Jill Green
Görüntü Yönetmeni Martin Ruhe
Eser
Vizyona Giriş Tarihi 10 Eylül 2010
Süre 105 dk
Tür Dram, Gerilim
Ülke ABD

Firmalar

UIP (Dağıtımcı)
Hasılat 891.077,0 TL
Toplam İzleyici 84.123
Vizyonda Kaldığı Hafta 8 Hafta

Son Yorumlar (4)

YSHN avatar YSHN 20 Aralık 2012 12:16:56

6

gerçekten kötü bir film kanal D tarafından ilk kez verildi seyrettim yarım saat olmadı televizyonu kapatıp gittim

casusbellı44 avatar casusbellı44 18 Eylül 2010 17:25:09

5

yavaş akan sıkıcı bir film. tür olarak gerilim, ama seyirciyi 2 saat boyunca uyutuyor. sahneler çok uzun ve kasıntı. zaman öldürmek isteyenler için ideal. bir de filmde geçen başkahramanın kaldığı italyan kasabası var ki sanki ölü bir şehir.

Yuxel1907 avatar Yuxel1907 11 Eylül 2010 01:50:09

2

 Film oldukça sıkıcı, hatta kötü bile diyebiliriz. Romandan uyarlama filmlerde sıkça rastladığımız bu filmde de karşımıza çıkıyor; kopukluk.. Roman olarak belirli bir sürekliyiciliği olduğundan eminim.. Film baştan sona dek, bir italyan köyünde geçiy or; filmdeki bazı kişilerin neden orada bulunduğunu anlamak güç. Sanırım, bu nokta romanın adapte etmedeki anksiyete burada da karşımıza çıkıyor. Hatta konuyu film bittiğinde tam olarak anlayamıyorsunuz bile; hatta başrol oynayanların misyonları ne, o bile net belli değil..Filmde, pek Amerikan filmlerinde görmeye alışık olmadığımız çıplaklık bol bol yer bulmuş; bazı yerler neredeyse erotik bir film havasında.. Filmin piyano ile çalınan müzikleri oldukça hoşuma gitti.

Gorowski avatar Gorowski 17 Ağustos 2010 05:14:08

George Clooney varsa güzel bir filmdir ...

Yandex.Metrica