Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Dürüye'nin Güğümleri 1. Sezon

Dürüye'nin Güğümleri 1. Sezon

7,83

(10 kişi yorum yaptı)

2012-07-31 16:31:59 1 Ocak 1970 Komedi Komedi

Yönetmen: Mustafa Şevki Doğan Mustafa Şevki Doğan

Ülke: türkiye

Oyuncular: Esra Sönmezer, Doğukan Arslan, Şule Demirezen, Cem Cücenoğlu, Volkan Baş, Burcu Binici, Deniz Sipahi, Fatih Doğan, Elif Atakan, Neslihan Yeldan Devamını Gör...

Konusu : Dürüye (İpek Tuzcuoğlu), 25 yıl önce Zühtü (Emre Kınay) ile evlenmiş ama Zühtü gerdek gecesinin sabahında Almanya’ya işçi olarak gitmiştir. Zühtü, ilk 10 yılda 2’şer sene arayla 3 kere, 1’er hafta köyüne dönmüş böylece 25 yıllık evliliklerinde sadece 25 gün evli kalmışlar ancak gerdek gecesinden bir, diğer her gelişten de üç olmak üzere toplam dört kız çocuk sahibi olmuşlardır. Sütçülük yapan Dürüye, kızlarına ‘Güğümlerim’ demektedir. Güğümlerin tek dertleri aşklarıdır ama önlerinde Dürüye gibi bir engelleri vardır. Son 15 yıldır ise Zühtü’den hiç haber yoktur. Köyde bir de Dürüye’yi yıllardır seven Duran Ağa (Uğur Çavuşoğlu) vardır. Dürüye’nin Zühtü’den boşandığını öğrenen Duran Ağa köy meydanında şenlikler verir. Zühtü’den bunca yıl sonra zor kurtulan Dürüye’nin ise yeniden başını bağlamaya hiç niyeti yoktur. Zühtü ise aynı gün, Dürüye’den boşandığından habersiz, yanında Helga’dan olma oğlu ile Dürüye’ye geri döner. Ama karşısında bambaşka bir Dürüye vardır. Dürüye’nin şerrinden canını zor kurtaran Zühtü’nün vazgeçmeye niyeti yoktur. Parasızdır, kalacak tek yeri Dürüye’nin yanıdır. Yıllardır Dürüye’nin boşanmasını bekleyen Duran Ağa da vazgeçmeye niyetli değildir. Dürüye ise birbirleriyle komik bir savaşa giren Zühtü ve Duran‘dan kurtulmak için ‘güğümleriyle’ birlik olup oyunlar kurmaya başlar. İneğiyle boğasıyla, davuluyla zurnasıyla, köylüsüyle delisiyle bu şirin köyde geçen komik sıcak bir hikâyedir ‘Dürüye’nin Güğümleri’... Ve tabii türküleri ve aşklarıyla!0k3v1n0

1 Haziran 2011 21:29

Dürüye'nin Güğümleri bildiğiniz gibi son haftalarda acaip bir şekilde düşüş yaşamıştı. Şu sıralar ratingleri yükselmiş, hatta ''Fatmagül'ün Suçu Ne?'' ve ''Kurtlar Vadisi Pusu'' dizilerinden sıyrılarak 10. olmuş. Ratingleri dahada yükselecek gibi.

 

Bu arada Neslihan Yeldan ilk (birinci) bölümdede vardı, fakat sonraki bölümlerdede rolünün büyütülmesi güzel olmuş. Açıkcası Neslihan Yeldan'ın oyunculuğunu beğeniyorum ve komik oynuyor. 

Cevap Yaz

muharremgsgs91

8 Mart 2011 01:25

oldukça komik ve bir o kadarda drama içerikli konuları başarıyla harmanlayıp ortaya izlenebilir güzrl bir dizi çıkmış

Cevap Yaz

bltszlk

25 Ocak 2011 01:32

   Sinetel Film'in ''Baba Ocağı''nın ardından Muğla'da çektiği ikinci dizi ''Dürüye'nin Güğümleri'' bu sezon da  seyircinin beğeniyle izlediği yapımlar arasında yer alıyor.Yapımcılığını İbrahim Mertoğlu'nun üstlendiği,Mustafa Şevki Doğan'ın ise yönetmen koltuğunda oturduğu Star TV'nin perşembe akşamları  saat 20.00'de ekrana getirdiği dizide İpek Tuzcuoğlu,Emre Kınay, ve Uğur Çavuşoğlu başlıca rolleri paylaşıyor.Baykut Badem, ve Filiz B. Ekinci'nin kaleme aldığı dizinin Dürüye'si İpek Tuzcuoğlu'nun ''Güğümlerim'' diye  sevdiği dört kızını  ise Deniz Sipahi,Burcu Binici,Algı Eke, ve Elif Atakan canlandırıyor.Dizide 4 kızını tek başına büyüten ve iki erkek arasında kalan Dürüye'nin komik hikayesi ekrana taşınıyor.

     İpek Tuzcuoğlu (Dürüye); Zühtü'nün karısı.Halime ,Hayriye,  Huriye ve  Nazife'nin annesi.Halim'in  de kızıdır.Ekmeği taştan çıkaran güçlü bir kadın.

      Emre Kınay (Zühtü);  Dürüye'nin kocası.Evlendikten sonra Almanya'ya gitti.Orada Helga adındaki bir kadından İskender adında bir oğlu oldu.

     Uğur Çavuşoğlu (Duran Ağa); Ümit ve Nimet'in abisi.Köydeki süt toplama merkezinin sahibi.Çok zengin,  Dürüye'ye aşık.Bu yüzden de hiç evlenmedi.

     Deniz Sipahi (Halime);  Zühtü ve Dürüye'nin en büyük kızı.Hafif tombul.Evde kaldığını  düşünüyor ve bu durumu fena halde sorun ediyor.

    Burcu Binici (Huriye); Zühtü ve Dürüye'nin ikinci kızı.Ümit'in uzatmalı sevgilisi.En çok dikkat çeken özelliği ise güzelliği.

     Algı Eke (Hayriye); Zühtü ve Dürüye'nin üçüncü kızı.Aynı zamanda evin çıtkırıldım prensesi.Altın dişi var.Yaman'ın sevgilisi. Çok güzel

     Elif Ataran (Nazife); Zühtü ve Dürüye'nin dördüncü kızı.Evin okuyan tek kızı,maceraperest.Babasını hiç görmedi, babasıda onun varlığından habersiz.

     S.Taşdöğen (Halim); Dürüye'nin babadı.Etrafında eziyet eden huysuz bir ihtiyar.Tam anlamıyla çarıklı bir köylü kurnazı,gözleri çok zor görüyor.

     ''Dürüye'nin Güğümleri''  Star TV'nin beğenilen dizisi.Çok güzel bir köy  dizi.Tüm ekibi kutlarım.

 

Cevap Yaz

0k3v1n0

5 Aralık 2010 22:14

Yapımcılığını İbrahim Mertoğlu, genel koordinatörlüğünü ve yürütücü yapımcılığını Barbaros Canlı'nın, yönetmenliğini Mustafa Şevki Doğan'ın üstlendiği, senaryosunu Baykut Badem ve Filiz Ekinci'nin yazdığı, Star tv'nin sevilen dizisi "Dürüye'nin Güğümleri" Motif Halk Oyunları Eğitim ve Öğretim Vakfı'nın Motif Özel Ödülü'ne layık görüldü.Televizyon Gazetesi'nin haberine göre, İstanbul Kültür Üniversitesi Akıngüç Oditoryumu'nda 16'ncısı gerçekleşen Motif Halk Bilimleri ödül töreninde, ekibi temsilen dizinin yönetmeni Mustafa Şevki Doğan, dizinin genel koordinatörü ve yürütücü yapımcı Barbaros Canlı ve dizinin oyuncularından Algı Eke (Hayriye) ve Deniz Sipahi (Halime), yöre kültürüne ve şivesine katkısı sebebiyle Motif Özel Ödülü'nü, vakıf yönetim kurulu üyelerinden Kocaeli Üniversitesi öğretim üyesi Işıl Altun ve Yeni Yüzyıl Üniversitesi öğretim üyesi Doç. Dr. Kamile Akgül'ün elinden aldı.

Cevap Yaz

yildiray_cinar55

20 Eylül 2010 21:55

bu yilin bence en iyi dizi projesi. ödül alacagindan eminim diyebilirim. bütün oyunculara basarilar yollari acik olur INSALLAH: saygi ve sevgilerimle. ben samsunlu deniz yildirim

Cevap Yaz

kariz_ma_35

20 Eylül 2010 10:39

Objektif olmak gerekirse diğer arkadaşlarımın söylediği gibi ben bu diziyi Baba Ocağı dizisinin taklidi olarak görüyorum. 1-2 bölüm izledim Muğla şivesi biraz abartılmış sıkıdım hemen değiştirdim hoşuma gitmeyen dizilerden birisi...

Cevap Yaz

kartal tibet tutkunu

7 Eylül 2010 17:50

TV de Dizi olarak: Ailecek, şu ara en çok ilgiyle izlediğimiz bir dizi. Oyuncu castı: Ege Muğla yöresinin o kendine has şive ile otantik yapısına sadık, biçimsel izlence hazı veren bir görüntü arz-ı endam içinde, gayette başarılılar... Bendeniz, bir Aydın'lı olarak gurur duydum. bu diziye emeği geçenlere şükranlarımı arz ederim...    

Cevap Yaz

selen_24

26 Ağustos 2010 11:58

çok kötü bi dizi.. ipek tuzcuoğlu hiç yakışmamış....baba ocağı tarzında bişey yapmak istemişler ama olmamış malesef......

Cevap Yaz

MGUNAY

23 Ağustos 2010 11:15

vasat bir dizi İpek Tuzcuoğlu kendini rol yapmak için kendini çok zorluyor hi. inandırıcı değil.

Cevap Yaz

yildiray_cinar55

2 Ağustos 2010 22:16

düriyenin gügümleri cok güzel bir dizidir. basta EMRE KINAY ve IPEK TUZCUOGLU olmak üzere tüm oyunculara saygi ve sevgilerimle. ben samsunlu deniz yildirim.

Cevap Yaz
Yandex.Metrica