Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Misafir (Misafir)

Misafir

7,93

(3 kişi yorum yaptı)

2012-07-31 16:31:59 20 Mayıs 2011 1 Saat 40 Dk Dram Dram
IMAX 2d 2d

Yönetmen: Ozan Aksungur Ozan Aksungur

Ülke: türkiye

Gişe: 16.138

Oyuncular: Erdem Ergüney, Yeşim Ceren Bozoğlu, Yılmaz Meydaneri, Murat Mahmutyazıcıoğlu, Lale Mansur, Halit Ergenç, Şebnem Aksoy Açıkalın, Niyazi Canbaz, Tamer Gende, Çiğdem Tunaşar Schmidt Devamını Gör...

Konusu : Oktay, uzun yıllardır yaşadığı Paris’ten memleketi Kütahya’ya geldiği ilk gece, bunca yıldır onu evinden uzakta tutan nedenlerle bir kez daha yüzleşir. Şehri yeniden terk etmek üzereyken, tesadüf eseri kapısından içeri girdiği bir uzak akraba evinde Ayşe ile karşılaşır. Ayşe, dört duvar arasından ibaret olan küçük dünyasına sığamayan, evliliğinde mutsuz, taşralı bir kadındır. Oktay ve Ayşe, yıllar sonra birbirlerinde mutluluğu bulurlar. Mutluluğu sürdürebilmenin tek yolu ise, Ayşe’nin Oktay ile birlikte Paris’e gitmesidir. Ayşe, belki de ilk kez mutlu olabilme fırsatıyla, hayat diye bildiği her şey arasında bir tercih yapmak zorunda kalır. Ayşe’nin kararı, hiçbir yerde evinde hissedemeyen Oktay’ın, kendi hayatındaki “misafir”liğinin sona erip ermeyeceğini de belirleyecektir.

Yapımcı

Danışman

Kurgu

Yapım Tasarım

Sanat Yönetmeni

Kostüm Tasarım

Yapım Ekibi

Yönetmen Ekibi

Yazım Ekibi

Kamera Ekibi

Post-Prodüksiyon

Işık Ekibi

Sanat Ekibi

Makyaj Ekibi

Ses Ekibi

Oyuncu Seçimi

Müzik ekibi

Ulaşım

Diğersinemadelisi

25 Nisan 2015 16:15

Konu ve işleniş bakımından çok farklı bir film.Zeki Demirkubuz esintisi filmde hakim.Filmin teması yalnızlık.İçine kapanık,depresif,sadece rakıyla dost olan,hayatında hep kazık yemiş adam Oktay'ı Halit Ergenç gerçekten çok iyi yansıtmış.Lale Mansur rolünün içine fazla girmemiş.Diyalekt olarak,oturma kalkma ve davranış olarak taşradan çok uzak bir role bürünmüş.Bu filmin en büyük eksisi.Kurguda bazı eksiklikler var.Ama çaresiz,yalnız ve umutsuz adam Oktay'ı izlemelisiniz.Sırf Halit Ergenç için bile izlenilecek bir film.

Cevap Yaz

C€sur B@rut

15 Kasım 2011 17:17

halit ergenç muhteşem oynamış , rolunun hakkını vermiş

 

 

Cevap Yaz

alperoblomov

27 Mayıs 2011 15:10

Avrupa sinemasından ve de özellikle fransız sinemasının anti kahramanları olan; ağır ve kasvetli ilerleyişi sizleri sıkmıyor bilakis büyük keyif veriyorsa bu film de aynı keyifi verecektir. Halit Ergenç in başarıyla canlandırdığı yalnız,küskün ve alkolik adam bende bir hayli iz bıraktı.

Anadolu da dört duvar arasında geçen bir "Madam Bovary" hikayesi.Zaten filmin bir sahnesi Flaubert in bu eserine selam göndermiş.Film in geçtiği kısıtlı mekanların verdiği gerçeklik duygusu hayli yüksek.Yalnızlık, ilişkiler ve seçeneksizliklerin kumpasları üzerinde düşünmeyenlerin ve de okumayanların "sıkıcı bir film" diye kestirip atacağı bir film...

Cevap Yaz
Yandex.Metrica