127 Saat

7,30

( 8 kişi yorum yaptı )

127 Saat

(127 Hours)

Sinema Filmi

2010

“Slumdog Millionaire”le Oscar kazanan; kült olarak adlandırılan filmi “Trainspotting” ile akıllara kazınan başarılı yönetmen Danny Boyle’un yeni filmi "127 HOURS" 2011’de Tiglon dağıtımıyla vizyona girecek. Başrolünde Altın Küre sahibi oyuncu James Franco’nun yer aldığı film, dağcı Aron Ralston’ın büyük bir kaya parçasının arasında 5 gün boyunca kaldığı süreci anlattığı “Between a Rock and a Hard Place” kitabından uyarlanmıştır.

Genç bir dağcı olan Aron, Utah yakınlarında büyük bir kaya parçasının arasına sıkışır ve 5 gün boyunca hayatta kalma mücadelesine giren Aron Ralston'un gerçek hikâyesi... 5 gün boyunca kolu kayaya sıkılmış, susuz ve aç kalan Aaron, arkadaşlarını, sevgilisini (Clémence Poésy), ailesini ve yolda kazadan t am önce karşılaştığı iki dağcı kızı (Amber Tamblyn ve Kate Mara) hatırlamaktadır. 5 gün boyunca yaralı halde sıkışıp kalma hali ve içsel sorunlarıyla karşılaşmak zorunda kalan Aaron aynı zamanda cesareti ve kendisini metrelerce derinlikteki bu beladan kurtarmaya yarayacak tüm yönleriyle de yüzleşir ve sonunda kurtulur. Dinamizmini hiç kaybetmeyen film, izleyiciye daha önce hiç yaşamadıkları bir yolculuk vaad ederken hayattaki seçimlerimizle ilgili sıra dışı bir hikâye sunuyor.

Künye

Yönetmen Danny Boyle
Senaryo , ,
Yapımcı Bernard Bellew , Christian Colson , Danny Boyle , John Smithson , Tom Heller , Lisa Maria Falcone
Müzik A.R. Rahman
Görüntü Yönetmeni Enrique Chediak , Anthony Dod Mantle
Eser
Vizyona Giriş Tarihi 18 Şubat 2011
Süre 94 dk
Tür Aksiyon, Biyografi, Dram
Özellikler Renkli
Ülke ABD
Etiketler Dağ Daha Fazlası

Oynayanlar

James Franco James Franco Aron Ralston
Kate Mara Kate Mara Kristi
Amber Tamblyn Amber Tamblyn Megan
Sean Bott Sean Bott Aron' un Arkadaşı
Treat Williams Treat Williams Aron'ın Babası
John Lawrence John Lawrence Brian
Elizabeth Hales Elizabeth Hales Basketbol Fanatiği
Kate Burton Kate Burton Bayan Ralston
Patrick Gibbs Patrick Gibbs Düğün Misafiri
Fenton Quinn Fenton Quinn John
Clémence Poésy Clémence Poésy Rana
Lizzy Caplan Lizzy Caplan Sonja
Peter Joshua Hull Peter Joshua Hull Aron'ın Oğlu
Christopher K. Hagadone Christopher K. Hagadone Basketbol Fanatiği
Norman Lehnert Norman Lehnert Dan
Tye Nelson Tye Nelson Zach'ın En İyi Adamı
Darin Southam Darin Southam Zach
Priscilla Poland Priscilla Poland Nedime
Rüzgar Aksoy Rüzgar Aksoy Türkçe Seslendirme
Didem Atlıhan Didem Atlıhan Türkçe Seslendirme
Ezel Kalkan Ezel Kalkan Türkçe Seslendirme
Burcu Güneştutar Burcu Güneştutar Türkçe Seslendirme
Özlem Tozkoparan Özlem Tozkoparan Türkçe Seslendirme
Murat Atıl Murat Atıl Türkçe Seslendirme

Firmalar

Tiglon (Dağıtımcı)
Hasılat 481.515,0 TL
Toplam İzleyici 48.663
Vizyonda Kaldığı Hafta 23 Hafta

Son Yorumlar (8)

mansuryıldırım avatar mansuryıldırım 21 Haziran 2015 13:24:58

7

Tek mekanda geçsede baştan sona keyifle izleniyor james franco iyi performans göstermiş danny boyle yönetmen olarak iyi iş çıkarmış etkileyici bir hikayesi var kısaca izlemeye değer iyi bir film.

erakman avatar erakman 17 Şubat 2014 10:06:19

5

Gerçek bir hikaye ve izlerken insanın içi burkuluyor ama ne yalan söleyim ben izlerken sıkıldım ve filmide beğenmedim.5 puan

Mardinliasur avatar Mardinliasur 05 Ekim 2012 20:53:50

10

14 Eylül 2011, 20:18
'Bu kaya hayatım boyunca beni bekliyormuş.Varoluşundan beri, daha bir meteorken, milyarlarca yıl önce uzakta buraya sürüklenmiştim.Doğduğum an, aldığım her nefes, yaptığım her şey beni buraya , evrendeki bu çatlağa sürüklemiş.'' Gerçekten öle bir yapım beni hayatımda derinden etkileyen bir film daha önce görmedim izlemedim gerçekten bir biyografik eserden yola çıkılması vede gün yüzüne çıkması gayet güzel bir durum gerçek acıyı yaşamak ordan kurtulmadan kimsenin yardımı gelmeden bir an bile kurtulma düşüncesi aklınızdan geçirince hayallere daldığınız bir dünyada yaşamak heralde kolay bir şey değildir. Dar bir Alanda bu kadar güzel bir çalışmanın yapılması konunun gerçek bir biyografiden gelmesine bağlıyorum çünkü bu tarz filmler bazen insanları sıkabilir çünkü gerçeklikle bir bağlantısı olmayan filmler genelde insanları sıkar vede de filmin içine çekmez buda sizi biraz filmden soğutur çünkü tek mekan tek açı demek ve bunu izleyen seyirci ise sıkılır her zaman aynı karekteri görmek biraz sizleri yorabilir ama burda öle bir şey söz konusu değildi Aron Ralston yaşam mücadelesi sert geçen bir kahraman vede yaşam mücadelsini bırakmayan soğukkanlı bir adam.. Filme gelirsek bence çok güzel bir yapım ortaya çıkmış 1.30 saat te neler olduğunu anlamadan film sizi başka bir diyara götürüyor ve sizlere başka bir dünya sunuyor kanyonların inanılmaz hikayeleri vede o muazzam görüntüler insanı kendini bü dünyada ne kadar küçük bir yere sahip olduğunu gösteriyor... PUAN:8.0

Alın yazısı avatar Alın yazısı 28 Eylül 2011 21:02:09

5

Gerçek bir olaydan alınmış bir hikaye, adrenalin tutkunu bir gencin, zor bir durumda iken, yaşadıklarını konu alıyor..bir kalyonun arasında sıkışıp kalan, ve günlerce kendini kurtarmaya çalışıp, sonunda sağ kolunu feda edip, kurtulan birisi. İzlenile bilir.

benSTILLER avatar benSTILLER 13 Temmuz 2011 21:18:07

10

İzlerken büyük keyif aldığım,Uzun süre eşi benzeri olmayacak bir film..Filmin gerçek bir hikayeden alınması filmi daha anlamlı kılmış bence..Bir kaderi yaşayacaksanız eğer,onun bir şekilde sizi bekliyor olduğunu bu filmle daha bir anlayacaksınız.Bu d urumu ARON RALSTON şu sözlerle dile getiriyor:”Bu kaya hayatım boyunca beni bekliyormuş.Yaşamın başından beri daha bir meteor parçasıyken milyonlarca yıl önce tam buraya düşmeyi beklemiş.Tam buraya.Tüm hayatım boyunca buraya sürüklenmiş durmuşum.Doğduğum andan beri aldığım her nefes yaptığım tüm o şeyler beni evrendeki bu çatlağa sürüklemiş.”Ancak ben böyle bir şey yaşamış olsaydım,bir daha o mesleği yapmazdım.. :)

bjkemre06 avatar bjkemre06 03 Nisan 2011 23:36:04

10

Bilmeyen arkadaşlar var sanırım hala. Film gerçek bir olaydan alınmıştır. Merak eden arkdaşlar filmiz izledikten sonra ingilizce biliyorlarsa belgesellerle yada bilmiyorlarsa yayınlanmış yazılar fotolar var mutlaka izlenmeli bir film diye düşünüyorum ...

Yandex.Metrica