Hayroş

7,00

( 5 kişi yorum yaptı )

Hayroş

Sinema Filmi

1986

Atıf milyarder amcasından habersiz kenar mahallede bakkal çıraklığı yapmaktadır. Aptal ve sakar oluşu nedeniyle kimse ona kızını vermemektedir. Bir gün gizlice pavyona gider ve Hicran adli dansöze aşık olur...

Künye

Yönetmen Ülkü Erakalın
Senaryo
Yapımcı Zeki Kafalı
Görüntü Yönetmeni Erhan Canan
Süre 72 dk
Tür Dram, Duygusal, Komedi
Özellikler 35 mm, Renkli
Ülke Türkiye

Ekip

Kurgu Turgut İnangiray (Kurgu)

Firmalar

Metro Film (Yapım)

Son Yorumlar (5)

Mr.Rcmnt avatar Mr.Rcmnt 16 Eylül 2016 15:24:33

8

Film inandırıcı değil... Özellikle ''Hapishane Gelini'' filminin yeniden çevrimi olması iyice zıvanadan çıkarıyor beni... Adile Naşit'in ''Değer mi'' yorumundan başka beni kendine bağlayan hiç bir artısı yok... Sıkılarak izlemiştim... He bir de oyunc uların hepsinin böyle bir hikayede heba olması cabası... Oysa ki Ayşen Gruda, Asuman Arsan, Ayben Erman gibi sevdiklerime ben böyle bir çekmezdim... Kıyamazdım...

mansur34 avatar mansur34 24 Mart 2016 07:21:37

4

Film baştan sona inandırıcı olmayan bir hikayede ilerliyor filmin ilk 22 dakikasında adile naşit yok filme bu dakikadan sonra giriyor hadi çaman ve adile naşit malesef uyumsuz bir ikili olmuşlar asuman arsan,ayten erman ve ayşen gruda sayesinde film biraz eğlenceli olmuş ama malesef bir bütün olarak film olumluda bakmama rağmen vasat bir film.

performer avatar performer 16 Eylül 2012 22:00:56

7

film, rejisörü ve başarılı oyuncu kadrosu sayesinde izlenebiliyor. 10 üzerinden 7.

sultanhastası avatar sultanhastası 16 Aralık 2008 23:11:12

Türkan Şoray ve Engin Çağlar'ın başrolünü oynadığı Kadın Değil Baş Belası filminin ikinci çekimi. Ne yazık ki kötü bir film. Adile Naşit ve Hadi Çaman çok uyumsuz.

emresiyahoglu 04 Haziran 2008 20:17:06

10

Fakir bir bakkal çırağı olan Atıf (Hadi Çaman) bir anda amcasının onu bulmasıyla zengin bir milyarder olmuş ve bu arada Hicran isimli bir dansöz ile (Ayben Erman) sevgili olmuştur. Fakat amcası, Hicran ile evlenmesini istemez, eğer evlenirse mirastan mahrum kalacaktır. Evin hizmetçisi Ayşen'in aklına bir fikir gelir : Yakın bir tanıdığı olan Hayriye (Adile Naşit) suçsuz yere idam edilecektir. Onla evlendikten sonra idam edileceği için Atıf ta Hicran ile evlenebilecektir. Fakat gerçek suçlu anlaşılınca Hayriye serbest bırakılır ve komedi başlar... Adile Naşit, Hadi Çaman ve Ayşen Gruda'dan unutulmaz bir komedi.

Yandex.Metrica