Tatlı Cadı Lili: Mandolan'a Yolculuk

(Hexe Lilli: Die Reise nach Mandolan)

Sinema Filmi

2011

İlk filmde süper güçleri olan bir cadıya dönüşüp dünyayı kötü büyücü Hieronymus’tan kurtaran sevimli cadı, serinin ikinci filminde kötülüklere karşı savaşmaya devam ediyor. Bu yeni bölümde Lili, Mandolan’a yolculuk yapıyor ve kralın yerine geçmeye çalışan Sadrazam Guliman’la mücadele ediyor. Guliman’ın kötü büyücüsü Abrash ise Lili’nin yolunu kesmek için onu kandırmaya çalışarak. Fakat herkesin unuttuğu şey var: bir cadıyı asla kandıramazsınız.

Bakalım Lili, kurnaz arkadaşı Musa ve beceriksiz ejderhası Hector ile Mandolan Krallığı’nı kötü büyücü Hieronymus’dan koruyabilecek mi?


Tatlı Cadı Lili-Mandolan’a Yolculuk serinin önceki filminde de olduğu gibi yapıtları dünya çapında 25 milyon adet basılmış başarılı yazar KNISTER’in popüler çocuk kitaplarına dayanmaktadır. Egzotik bir arka planda geçen büyülü hikâyenin senaryosunu Bettine ve Achim von Borries kardeşler yazmıştır (MULLEWAPP-ARKADAŞLARIN BÜYÜK SİNEMA MACERASI). Rejisini Avusturya’lı film yapımcısı Harald Sicheritz ‘in(POPPITZ, HINTERHOLZ 8) üstlendiği filmde, genç yıldız Alina Freund Cadı Lili, Anja Kling Lili’nin annesi, Pilar Bardem ise Surulanda rolünde yeniden karşımıza çıkmaktalar. Öte yandan sistemle animasyonu yapılan Ejderha Hektor’u sesini değiştirerek birden fazla kez seslendiren Michael Mittermaier, bu defa da kendi diyaloglarının yazarı olarak filmde yer almaktadır.

Künye

Yönetmen Harald Sicheritz
Senaryo
Müzik Ian Honeyman
Görüntü Yönetmeni Thomas Kienast
Vizyona Giriş Tarihi 12 Temmuz 2013
Süre 90 dk
Ülke Avusturya Almanya Ispanya

Ekip

Kurgu Alexander Dittner (Kurgu)
Yapım Tasarım Christopher Kanter (Yapım Tasarım)
Sanat Ekibi Bina Daigler (Kostüm Sorumlusu)
Efektler Robert Kuczera (Animasyon)
Simone Kraus (Animasyon)

Firmalar

UIP (Dağıtımcı)
Hasılat 127.553,0 TL
Toplam İzleyici 12.422
Vizyonda Kaldığı Hafta 12 Hafta

Son Yorumlar

Yandex.Metrica