Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

İncir Reçeli (İncir Reçeli)

İncir Reçeli

8,13

(44 kişi yorum yaptı)

2012-07-31 16:31:59 11 Şubat 2011 1 Saat 37 Dk Duygusal Dram Komedi Psikolojik Duygusal, Dram, Komedi, Psikolojik
IMAX 2d
IMDb puanı: 0

Yönetmen: Aytaç Ağırlar Aytaç Ağırlar

Ülke: türkiye

Gişe: 251.277

Oyuncular: Hasan Yalnızoğlu, Batur Belirdi, Yılmaz Öztürk, Mustafa Uzunyılmaz, Selim Akgül, Barbara Laurens, Sinan Çalışkanoğlu, Melike Güner, Halil Sezai, Batur Belirdi Devamını Gör...

Konusu : Televizyon kanallarına skeç yazarak geçimini sağlayan Metin’in en büyük hayali, yazdığı senaryolardan birinin filme çekilmesidir ancak senaryoları yapımcılar tarafından sürekli geri çevrilen Metin, yine umudunun kırıldığı bir akşam gittiği barda Duygu ile karşılaşır. Metin ayakta duramayacak kadar sarhoş olan bu kıza evini açar, ertesi sabah uyandığında kısacık bir not bırakan Duygu çoktan gitmiştir. Günler sonra aynı barda tekrar karşılaşırlar. Duygu yine Metin’e misafir olur. Bu günden sonra Duygu sık sık Metin’de kalır. Metin adından başka hakkında hiçbir şey bilmediği bu kıza aşık olmuştur. Duygu istediği zaman gelip Metin’de kalmakta, çoğu zaman da haber bile vermeden sadece notlar bırakarak ortadan kaybolmaktadır. Metin telefon numarasını bile bilmediği Duygu’nun hayatındaki sırrı merak eder ve bir gün onu takip eder. Bu takibin sonunda öğrendikleri, “ölümsüz” bir metropol aşkının ve dünyayı değiştirme çabasının başlangıcı olacaktır.

Yapımcı

Kurgu

Sanat Yönetmeni

Kostüm Tasarım

Yapım Ekibi

Yönetmen Ekibi

Kamera Ekibi

Post-Prodüksiyon

Işık Ekibi

Sanat Ekibi

Makyaj Ekibi

Ses Ekibi

Oyuncu Seçimierhaab

23 Ekim 2017 05:35

Benim gibi bir adamı bile zorladı duygusallık konusunda. Filmdeki Duygu karakterine aşık olmamak elde değil. Bu kadar pozitif, bu kadar renkli, bu kadar canlı bir kadın olamaz zaten yeryüzünde. Konunun basit olduğuna katılmıyorum, salt aşk filmi de diyemeyiz. Ciddi seviyede hiv pozitif'e dikkat çekilmiş, bilhassa bulaşma şekillerinin üstünde özellikle durulmuş. Bu rahatsızlığı yaşayan insanların toplumdan soyutlanılmaması gerektiğinden de bahsediliyor. Kusura bakmayın ama beğenmeyenlerde bu sıkıntı vardır. Hele ki aşk filmlerinden haz etmeyen benim gibi tomruk cinsinden bir adam bile beğendiyse, bu film çok iyidir arkadaş:)

Cevap Yaz

by_yeti

29 Temmuz 2017 10:39

Konu çok basit ama filmin oyuncuları sayesinde seyirciye hissettirdikleri duygular her şeyin üzerini kapatmış. İşlenilen konu gerçekten anlatılmaz onu izleyerek yaşamanızı şiddetle öneririm ve filmden sonra inanılmaz derecede kötü bir boşluğa düşüp, kendinizi darmadağın bir halede bulacaksınız. Doğal , içten ve samimi oyunculuklar izlerken insanı sıkmıyor. Başta sıradan bir romantik film gibi başlayıp ilerleyen sahnelerde sizi öyle bir içine alıyor ki kurtulmanız imkansız iliklerinize kadar imkansız aşkın lanetine karşı koyamayacaksınız. Her zaman şikayet ettiğimiz, hayatımızdan ve ilişkilerimizden yana edindiğimiz olumsuz haller bu filmin yanında inanın çerez gibi gelecek.. Halimize şükretmeyi bir tokat gibi yüzümüze vuracak.

Cevap Yaz

M.Y

18 Aralık 2015 03:09

Film baştan sona etkiliyeci güzel bir aşk filmi ama bazı sahnelerde komedi ile dram pek iyi harmanlanamamış buna rağmen film bir ilk filme göre fena film değil aytaç ağırlar hem yazıp hem yönetip hemde yapımcılığını yaptığı filmde bir ilk filme göre iyi iş çıkarmış doğrusunu söylemek gerekirse baş rolünde melis babadağ ile oynadığı incir reçelinin kısa filmi bu filme göre daha iyi bir filmdi halil sezai metin rolünde iyi performans göstermiş melike güner de duygu rolünde fena değildi iyi bir ikili olmuşlar film bittiğinde halil sezai nin isyan şarkısı çalsa daha anlamlı olabilirdi duygusal sahnelerde aşırı müzik kullanmakta sahnelere yarar yerine zarar vermiş herşeye rağmen film izlemeye değer iyi bir film son olarak filmde aşırı alkol sahnelerinin aşk gibi bir konuyla birlikte işlenmesi yüzünden 18 yaşından küçüklere kötü örnek oluşturma riski yüksek.

Cevap Yaz

Kpax08

7 Mayıs 2015 17:39

Güzel ve izlemeye değer bir film olduğunu söyleyebilirim. Oyunculuklarda fena değildi.

Cevap Yaz

Samet_ogün

2 Nisan 2015 00:20

Harika bir film çok duygusal ve aynı zamanda eğlenceli yerleri de var oyunculuk lar çok iyi bu filmi toplum olarak benimsediğimizi düşünüyorum

Cevap Yaz

Göztepe

25 Aralık 2013 21:42

Ne çok iyi nede çok kötü bir film izlensede olur izlenmesede filmin en iyi mesaj verdiği yönü çağımızın önemli hastalıklardan olan aıds virüsünün. İnsanı günden güne nasıl etkilediği ve oluşumu ve bir aids'lının yaşamı. Bunun dışında çok önemli bir unsur yok yani. Filmde karakter olarak rol alan bir erkek bir kadın'ın bir türlü mutluluğu yakalayamaması birleşememesi aşık olmasıda apayrı bir olay zaten. Bir kere herşeyin bir çaresi var o hastalığında ilişkide yorumda belirtmem belki ayıp olacak. Ama ne bileyim not asmalar evden bara bardan eve kısır döngülü sahneler seyirciyi sıkacak nitelikte. Bir tek metro ve sahil kenarı sahnesi filmi biraz sıkıcılıktan kurtarmış. Birde filmi biraz kurtaran Metin'in bu yaşadığı trajediyi film şirketine senaryo vermesi olmuş. Gerici olmakla birlikte biraz iyi çoğunluklada sıkıcı sahneleri olan oyuncuların filmle tam kaynaşmadığı bir film olmuş !

Cevap Yaz

ezgiikaradag

18 Kasım 2013 19:04

Ya şimdi film çok saçma. Camdan öpüşmeleri çok komik sanki öpüşmekle hastalık bulaşıyorda... Oyuncular olsun senaryo olsun beğenmedim

Cevap Yaz

portiangel

27 Mart 2013 09:58

bu bir aşk filmi.çok ta tırtıklamak anlamsız bence...

Cevap Yaz

baran34

20 Ocak 2013 22:30

Halil Sezai filmin en etkili figürü. Müzisyen olarak başarı halkasına oyunculuğuda eklemiş. Karakterin ruh halini çok iyi yansıtmış. Takdir ettim doğrusu. Duygu karakteri olarak Melike Güner ismini görünce açıkçası filmin izlenilebilirliliği adına tereddüte düştüm. Çünkü Ekmek Teknesi dizisinden aşina olduğum oyunculuğuna bir türlü kanım ısınamamıştı. Hele Doktorlar dizisinde bu duygularım ayyuka çıkmıştı. Lakin bu filmde bence en iyi işini çıkarmış. Yönetmenin ilk filmi olmasına karşın kanımca geleceğe yönelik olumlu izlenimler bıraktı. Yapım, yönetim ve senaryo kısmının tümünde kendi imzası olması ve filmi vasat statüsünün altına düşürmeyişi başarılı olduğunun ispatı niteliğinde. Zaten gişede fena değil.

Cevap Yaz

dogankoseoglu

7 Ağustos 2012 21:09

senaryo güzel ama izlenmesede olur ben oyunculukları beğenmedim açıkçası

Cevap Yaz
Yandex.Metrica