Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

İffet

İffet

8,83

(37 kişi yorum yaptı)

2012-07-31 16:31:59 1 Ekim 1982 1 Saat 40 Dk Dram Duygusal Psikolojik Dram, Duygusal, Psikolojik

Yönetmen: Kartal Tibet Kartal Tibet

Ülke: türkiye

Oyuncular: Ayşin Atav, Haldun Ergüvenç, Hikmet Gül, Nermin Özses, Sıdıka Duruer, Remziye Fırtına, Muhteşem Durukan, Ahmet Evintan, Ayten Erman, Damla Coşkunoğlu Devamını Gör...

Konusu : İstanbul'un kenar mahallelerinden birinde kızkardeşi ve babasıyla yaşayan İffet, babasının katı kuralları altında yaşamaktadır. Teyzesiyle bile görüşmesine izni olmayan İffet, kendi halinde bir yaşam sürerken, mahalle çapkını Cemil'e aşık olur. Taksi şoförlüğü yapan Cemil, piknik için gittikleri ormanda İffet'e tecavüz eder. Evlenme umuduna kapılan İffet, Cemil'in para için başka bir kızla evlenmesiyle yıkılır. Babası tarafından da reddedilen İffet, şöhretin kapılarını birer birer açar ve intikam için Cemil'le tekrar yüzleşir.burcusara

13 Nisan 2019 05:01

Filmi ilk kez izlediğimde yönetmenin Kartal Tibet olduğuna dikkat bile etmemişim. Hep pozitif yorumlar okumuştum bu filmle ilgili ve şahsen kendimde çok beğendim. Aslında İffet, Cemilin ne mal olduğunu ona zorla tecavüz ettiği anda anlaması gerekiyordu ama maalesef o kadar sevmiş ki onu, bütün ailesini mahfedene kadar affetti durdu. İşin komik yanı, Kartal Tibetin kendisinin de bundan 10 sene önce bir tecavüzcü oynamış olması. Gerçekten merak ediyorum Aşk Mahkumu filmin senaryosu hakkında Kartal beyin fikri neydi diye ama orada kendisi bir hata yapıp onu telafe etmeye çalışıyor tüm film boyunca. Burada Cemil karakteri filmin başından sonuna kadar şerefsiz. İffet onu sonunda öldürdüğünde sevinmiştim adeta ama tabiki o işin bir de ceza evi kısmı var. Bence gerçekten kaliteli bir film. Faruk Peker de bu rol için mükemmel bir seçim olmuş. Kendinde daha çok karanlık tiplere uygun bir yüz var, jön yüzü değil.

Cevap Yaz

performer

4 Eylül 2018 21:50

filmde küçük rolleri seslendiren kartal tibet'in sesini duyunca savaş başar ile ses tonlarının benzediğini farkettim... yavuz turgul, ertunç şenkay ve kartal tibet arzu film ekibinden bu filmde de beraber çalışmışlar. bu filmi atıf yılmaz yönetseydi yüksek ihtimal müjde ar'ı kendi sesi ile oynatırdı.

Cevap Yaz

ZekiSinema

13 Ağustos 2017 23:31

Film 1982 yılında İstanbul Yedikule'de çekildi..O yıllar orada oturuyorduk.Tüm çekim sahnelerini izledim.Yaşım 14 o zamanlar.Bugün gibi hatırlıyorum çekimleri.Severek izlerim her zaman.

Cevap Yaz

Yeşilcamavi

5 Ağustos 2014 14:07

Bana göre salt bir psikolojik bir film. Aşık bir genç kız. Babasından sürekli şiddete maruz kalmış biri için hiçte güvenebileceği bir erkeğe aşık olması o kadar kaçınılmaz değildir. Sevdiği adamin nasıl rezil biri olduğunu gören tutunacak bir dalı olmayan bir kadının nefret ve sevgisinin saç örgüsü gibi tek olduğu bu olayda hayatını mahveden cemilden intikam almak için hiçkimseyi harcamaktan korkmayacaktır. Ama aşkına teslim olup her şeyi unutmaya hazırdır. Ama dünyada tek varlığı olan kardeşine ve kendisine sevdiği adamdan yapılan ihanet. Tek bir pişmanlık sözüne tek bir sevgi sözcüğüne tek bir damla göz yaşına kanmayacak kadar yaralar ve gözü kara cemili öldürür kendisine hiçbir hayri olmayan aşkının katili olur. Unutulmaz güzel filmler arasında. Ayşin Atav'in her nedense sesini en çok Müjde Ar'a yakıştırmışımdır. Iffet rolü içinde Müjde Ar biçilmiş kaftan olmuş. 8o'lerin cesur ve güzel kadınına uzun ömürler diliyorum.

Cevap Yaz

aslanşair

23 Eylül 2011 14:15

Senaryo ve cast mükemmel efsane filmlerden

Cevap Yaz

kartal tibet tutkunu

22 Eylül 2011 13:13

Bence bir film den 29 yıl sonrası bile ondan medet umulup'ta (söz de edilip) TV ye dizi olarak çekilmeye değer görülmüşse eğer; Ya o film insana kalıcı bir mesaj vermiştir. Ya da büyük sansasyon yaratmıştır... Bu film'e olan yorumunda da Pembe Panter arkadaş ile yine bire bir de örtüşen birinci şıka yakınsı olacak, benim de bir yorumum olurdu... 

Cevap Yaz

bltszlk

4 Haziran 2011 18:25

    Müjde Ar'ın  kariyerinde önemli bir dönüm noktasında olan '' İffet'' filmi  Star TV'de çıktığı zamanlar arada bir baktığım filmlerden biri . ''İffet''  filmi yeni yayın döneminde dizi versiyonuyla Star TV ekranlarında yayınlanacak.Dizinin başrol oyuncusu Deniz Çakır oynayacak.İffet filminde ne varsa onu kesin yazarlar diye düşünüyorum.

   İffet dizisi şimdiden hayırlı olsun.Tüm ekibe sevgiler.

Cevap Yaz

t_rex

14 Mayıs 2011 12:32

hiç alakası yok sanattan sanat çalmak  güzel bir şeydir hem bu sayede film gündeme gelip popülerite kazanır.hem böyle harika bir hikayeden kötü bir dizi çıkmaz çıkarsada bu filmin lehine işler. filmin kalitesi ortaya çıkmış olur.inşallah diziye uyarlanır.

Cevap Yaz

liondaddy

10 Ocak 2011 20:35

güzel bir film. faruk peker rolünü iyi oynamış, final sahnesi ibretlikti, ayrıca bu filminde dizisi çekilecekmiş sanırsam

Cevap Yaz

bltszlk

11 Aralık 2010 16:15

Müjde Ar,Faruk Peker'in başrolde oynadığı ''İffet'' filmi televizyonda çok seyrettim.İffet'in başından gelen olayı ele alındı.Gayet toplumsal mesaj veren ve gerçek hayat gibi bir filmdi.

  Tüm ekibi kutlarım...

Cevap Yaz
Yandex.Metrica