Ayin

7,78

( 3 kişi yorum yaptı )

Ayin

(The Rite)

Sinema Filmi

2011

“The Rite/Ayin” Şeytan'ın Dünya üzerindeki en kutsal yerlere bile ulaşabildiğini ortaya çıkaran doğaüstü bir gerilim.
Gerçek olaylardan esinlenen film, çok tartışılan şeytan çıkarma uygulaması ve kendi inancı hakkında şüphe duymasına rağmen şeytan çıkarma ayinlerini incelemesi için Vatikan'a gönderilen ilahiyat fakültesi öğrencisi Michael Kovak'ın (Colin O’Donoghue) öyküsünü anlatıyor. Şüpheciliğini bir zırh gibi kuşanan Michael, ele geçirilme vakalarının ardında iblisleri değil, psikiyatrik öğeleri aramaları konusunda üstlerine meydan okur.
Ancak alışılmışın dışında yöntemler uygulaması ve yaptığı binlerce şeytan çıkarma ayini ile tanınan Peder Lucas'ın (Anthony Hopkins) yanına gönderildiğinde, Michael'ın zırhı çatlamaya başlar. Peder Lucas'ın bile becerilerinin yeters iz kaldığı bir vakayla karıştığında, açıklayamadığı veya denetleyemediği bir olaya ve inandığı her şeyi sorgulamasına neden olacak kadar şiddetli ve korkutucu bir kötülüğe tanık olur.

Künye

Yönetmen Mikael Håfström
Senaryo ,
Yapımcı Robert Bernacchi
Müzik Alex Heffes
Görüntü Yönetmeni Ben Davis
Eser
Vizyona Giriş Tarihi 11 Şubat 2011
Süre 114 dk
Tür Dram, Gerilim
Özellikler Renkli
Ülke ABD

Firmalar

Warner Bros (Dağıtımcı)
Hasılat 1.439.120,0 TL
Toplam İzleyici 144.531
Vizyonda Kaldığı Hafta 13 Hafta

Son Yorumlar (3)

sezi avatar sezi 27 Nisan 2011 16:28:04

8

Bu konu ve konulu gerilim filmleri her zaman çok ilgimi çektiği için bu filmi de izlemeliyim diye düşündüm ve izledim. Elbette A.Hopkins varlığıda izlememdeki payda bir diğer etken.Gelelim filme; Bu şeytan,şeytan çıkarma konulu tüm filmleri kaçırmada n izlemeye çalışıyorum fakat her film sonunda 1973 yılındaki yapım olan "şeytan"filmi ile kıyaslama yapamadan duramıyorum.Beni o kadar etkileyen bir şeytan filmi daha sanırım izleyemeyeceğim.

benSTILLER avatar benSTILLER 19 Mart 2011 21:07:03

9

Ne gerilim dakikalardı o öyle?.. İzleyin....

BABESA avatar BABESA 11 Şubat 2011 22:47:02

AYİN:ATEİST BİR RAHİBİN HİKAYESİ...Biyografi niteliğindeki The Rite açıkcası cokta basarılı bir yapım değil ...inancsız bir rahip adayının rahip olma yolundaki acı deneyimlerini anlatıyor...acıkcası bu film olmasada olurmus...ancak filmde can alıc ı sahnelerde mevcut...kaza geciren kızın yol ortasında rahipten günah cıkarımasını istemesi oldukca dramatik bir sahneydi,A. Hopkins'in hastahanede aglaması ve bizim ateist rahibe :-) söyledikleri oldukça etkileyiciydi...kurbanların agızlarından cıkan 3 çivi (tahminimce bu çiviler isa carmıha gerilirken ellerine ve ayaklarına cakılan çivileri temsil ediyor) değişik bir hava katmıs...Oyunculara gelirsek elbetten  Anthony Hopkins e sözüm yok...ama genc rahip rolündeki Colin O'donoghue bu role hiç gitmemiş adamda mimik diye bişey yok keşke baska birisi oynasaydı...sonuç olarak eğer korkmak için gidiyorsanız cok şey beklemeyin bekleyin dvd si cıksın evde izleyin :-)...ama eminimki içimizde bu tarz filmlerin fanları mevcuttur tabi onlar için THE RITE tam bir ziyafet...

Yandex.Metrica