Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

İstiklal Harbi / Ruhların Mucizesi

İstiklal Harbi / Ruhların Mucizesi

8,65

(5 kişi yorum yaptı)

2012-07-31 16:31:59 1 Ocak 1970 1 Saat 16 Dk Savaş Tarihi Savaş, Tarihi

Yönetmen: Hayri Esen Hayri Esen

Ülke: türkiye

Oyuncular: Hayri Esen, Ferda Ferdağ, Feridun Çölgeçen, Hasan Ceylan, Refik Kemal Arduman, Ali Küçük, Fatma Fırat, Memduh Karakaş, Asım Nipton, Fikret Üner Devamını Gör...

Konusu : Yüzbaşı Süha’nın vatan haini padişahçılarla olan mücadelesini konu alan bir kahramanlık filmi. Bu film ile ilgili olarak yaptığım araştırmada rastladığım tüm kaynaklarda gerek afiş gerekse yazılı ortamda adının “İstiklal Harbi – Ruhların Mucizesi” olarak geçmektedir. İzlediğim film jeneriğinde ise RUHLAR MUCİZESİ “İstiklal Harbi” olarak adı geçmektedir (yalçın özgül)vatansever10

10 Ekim 2014 22:26

Allah mekanını cennet eyler ınş atam....yattığın yer nur olur ınş...

Cevap Yaz

MGUNAY

9 Ekim 2014 15:38

dağlargibi arkadaşın yorumu çok güzel. Evet yıl 1954 milletin seçimiyle ülkemizin başına yeni gelen bir parti ve Arapça Ezan yasağının kalkmasından 4 yıl sonra çekiliyor film ve malesef koruma kanunununn çıktığı yıllar. İşin garibi Vahdettin'e hain demezsen suç işlersin gibi komik durumlar malesef bu filmdede işleniyor.

Cevap Yaz

daglargibi

9 Ekim 2014 13:29

Yazık böyle guzel bir film resmin tarihin propagandasina alet edilmiş filmin başinda padişah haindi saltanat düşman la işbirliği yaptı diyerek resmi tarihin propagandasi ni yapacağinin ip ucunu veriyor . İstanbul da bir sey yapamayacagini anlayan mustafa kemal Samsuna gitti deniyor ama onu Padişah ın gönderdiģi söylenmiyor tek taraflı çekilmiş Osmanlı yı kötülemek için. Filmin kendisi güzel.

Cevap Yaz

Göztepe

4 Ekim 2013 00:03

Çok güzel bir film dönemine görede görüntü kalitesi fazlasıyla ön plana çıkmış. Atatürkçülük filmde fazlasıyla ön planda yer almış kurtuluş savaşı dönemini Hayri Esen'in sesiyle dinlemek harika birşey. Yarı belgesel yarı film niteliğinde her vatanseverin izleyebileceği bir şekilde bir film filmde bayağı bir sağdan soldan montajlama var..

Cevap Yaz

enigmacuture

19 Mart 2009 10:50

milli mücadele dönemini anlatan destansı bir tapıt.

Cevap Yaz
Yandex.Metrica